סיכום שנת 2019

2019 היתה השנה הכי משמעותית בחיים שלי גם מבחינה מקצועית וגם אישית והיא היתה מאתגרת, לא צפויה, מהממת, מתישה, מרגשת , לחוצה ובעיקר שנה של צמיחה והתבגרות.

התחלנו את שנת 2019 עם טיול בלתי נשכח לפינלנד הקפואה. טיול שבו ישנו בבקתות מושלגות ולצפות בזוהר הצפוני.
יצא לי להיות בשני כנסים של תיירות אחד בארץ והשני בברלין וסגרנו טיולים שלמים לשנת 2019! סגרנו טיול לאפריקה, טיול להולנד, טיול של רכיבה על אופניים לשמונה ימים באירופה ועוד.. תכננתי שנה מטורפת של טיולים אבל יש רצוי ויש מצוי והטיולים האלה לא יצאו לפועל כי…

במרץ גילינו שאנחנו בהריון (תכננו להכנס להריון אבל לא ידענו מתי זה יקרה וזה הצליח להפתיע אותנו). התגלית היתה 5 ימים לפני טיול לארצות הברית ומקסיקו ובגלל שלא הייתי אף פעם בהריון לפני, לא חשבתי שזה יהיה בעייתי לטוס בשבוע חמישי. מסתבר שטעיתי והטיול המדהים שלנו הפך להיות מאוד קשה כי סבלתי מבחילות, עייפות וכל מה שרציתי זה רק להיות בבית ולישון.

חזרנו מהטיול עם רגשות מעורבים מצד אחד יצא לנו להיות במקומות מדהימים ומצד שני הרגשנו שזה היה טיול קשוח מדי לתחילת ההריון. אחרי הטיול הזה החלטתי לצאת לחופש מהבלוג ולהתמקד רק בעצמי ובהריון.

במשך חודשיים לא עשיתי כלום חוץ מלבהות בקיר ולחכות שזה יעבור. כמובן שגם הבנתי שהטיולים שסגרתי כבר לא רלוונטים וביטלתי אותם (כן הפסדנו גם כסף עליהם אבל לפחות עשינו ביטוח ביטול טיסות מכל סיבה שהיא ככה שההפסד לא היה גדול מדי).

בשבוע ה14 חזרתי קצת לעצמי וסוף סוף יכולתי לחזור לעבוד על הבלוג ולתכנן טיולים רגועים יותר לשאר ההריון.
טסנו לוילנא בליטא לטיול נפלא, חגגנו יומולדת לרומן בפאפוס במלון הכל כלול מעולה, טסנו לחופשה באודסה ששילבה גם חיי עיר וגם פינוק וטסתי עם חברה לסופיה לסופ"ש בנות.

תוך כדי ההריון הבלוג הגיע לשיאים חדשים במספר הכניסות שלו, העוקבים ברשתות החברתיות גדלו והתחלתי לעבוד על הקורס בלוגינג אונליין שלי בליווי צמוד של יועץ עסקי (תודה איציק עוז המדהים ) וביחד במשך כמה חודשים בין טיול לטיול עבדנו במרץ על הקורס. הקורס היווה מבחינתי קפיצת מדרגה בצד המקצועי וחיכיתי כבר להשיק אותו. העבודה על הקורס לא היתה פשוטה במיוחד בשילוב עם ההריון אבל הידיעה שבקרוב אהיה אמא נתנה לי מוטיבציה להשקיע כמה שיותר כדי לסיים עם זה לפני הלידה.

בשבוע 30 הפסקתי לטוס והתחלנו לטייל בארץ. נסענו לצימר באמירים, הלכנו למלון בוטיק בתל אביב ונסענו לעכו. וגם השקתי סוף סוף את הקורס שלי!! קישור לקורס

קצת לפני שהשנה נגמרה קרה הדבר המופלא ביותר בחיינו! מאיה הקטנה הצטרפה אליהם ב9.12 וסוף סוף פגשנו את הבעטנית הקטנה שטיילה איתנו בחו"ל 6 פעמים כשהיא בבטן ואנחנו מחכים כבר לכבוש איתה את כל העולם.

השנה הזאת גרמה לי להבין כמה החיים שלנו דינמיים ומשתנים כל הזמן. שלא משנה כמה נתכנן דברים לרוב הם לא יצאו לפועל כפי שרצינו. למדתי לקבל את החוסר וודאות ביותר הבנה. קלטתי שקשה להיות עצמאית ובהריון ומצד שני גם קשה להיות שכירה ובהריון .. בקיצור קשה להיות בהריון ועכשיו אני מבינה שעוד יותר קשה להיות אמא! אבל זה הדבר הכי מדהים שיכול להיות. הבנתי כמה אני ברת מזל שיש לי את רומן, משפחה אוהבת וחברים מקסימים. למדתי לקבל את זה שהבלוג שעד כה היה הבייבי שלי , יורד קצת בסדר העדיפויות שלי והוא עומד להשתנות. אבל מי אמר ששינוי זה רע? הרי עכשיו נוכל לחוות את כל החווית יחד עם מאיה וזה יהיה מופלא יותר מתמיד.

אז כפי שאפשר להבין זאת היתה שנה של רכבת הרים עבורי והאמת שכולי ציפייה לשנת 2020. מחכה לראות לאן השנה הזאת תקח אותי.
מאחלת לכולנו שנה של שינויים, שנה של חיוכים וטיולים, שנה של אתגרים וחוויות חדשות שנה של הפתעות טובות ומתנות לא צפויות 🙂

תודה לך על הפרגון והתמיכה .. מחכה לחלוק איתך את החוויות והטיולים בשנת 2020!!