המדריך המלא להמרות מטבע חוץ בארץ ובחו"ל – איך הכי זול להמיר כסף לטיול שלכם

הרבה פעמים אנשים פונים אליי ושואלים אותי איפה הכי כדאי להמיר כסף לחו"ל וכמה כסף מזומן כדאי לקחת לטיול ואני חייבת להודות שזהו נושא שפחות חקרתי לפני.
אבל אחרי שראיתי שזה נושא שחוזר על עצמו ומעניין הרבה אנשים, החלטתי לעשות מחקר שוק ולכתוב על האפשרויות שקיימות בשוק ומה האפשרויות המועדפות עליי

הדרכים הזולות ביותר להמרת מט"ח (המרת מטבע חוץ) כשאתם בארץ

המרת מט"ח מראש דרך אתר FlyMoney

קישור לאתר

את האתר של FlyMoney גיליתי לפני שנה ומשהו ומאז לפני כל נסיעה אני ממירה שם כסף לטיול שלנו. הסיבות שאני אוהבת להשתמש בשירות שלהם הן, זה נוח – מזמינים מראש באינטרנט ואוספים בשדה תעופה בבנק פועלים בטרמינל 3 או 1, שערי המט"ח שלו זולים יותר מהבנק (מבנקים מסויימים) והדואר, התהליך מהיר ואמין ובנוסף יש אפשרות להמיר לסוגי מטבעות רבים ולא רק דולרים ויורו.

לרוב אני ממירה בסביבות ה300 יורו, כי אני לא אוהבת לקחת איתי יותר מדי מזומן לחו"ל. אף פעם לא קרה שנגנב לי כסף, אבל זה יכול לקרות וגם קורה שמאבדים תיק או שוכחים אותו איפשהו. אז אני מעדיפה להזמין מראש סכום לא גדול מדי.

המרה בצ'יינג Change

שער ההמרה בchange הוא לרוב זול הרבה יותר מהבנק והדואר. שווה להשוות את שערי ההמרה שיש שם לעומת flymoney ולראות מה יותר משתלם.  אם יש מקום להמרת כספים קרוב לביתכם אז שווה לבדוק אותו. בשדה תעופה עצמו שערי ההמרה כבר גבוהים יותר אז האפשרות היא או להמיר ליד הבית או דרך flymoney .
החסרון בצ'יינג הוא שיש מקומות שיש להם גם שטרות מזוייפים ולכן חשוב לבדוק שלמקום שבו אתם מבצעים את ההמרה יש רישיון של משרד האוצר. לכל מקום אמור להיות מספר רשיון שמראה שיש פיקוח עליו.

המרת מטבע בדואר ישראל

אם עושים המרה של סכום גבוה אז בדואר ישראל תקבלו הנחה על ההמרה. החסרון שאפשר להמיר רק ליורו או דולרים. אבל אם אתם ממירים סכום גבוה מעל 500 יורו אז שווה לבדוק אותו את האופציה הזאת.

המרת מטבע בבנקים

בבנק לאומי למשל שער ההמרה הוא יחסית זהה לFlyMoney ההבדל שבהמרה בבנק גם משלמים עמלה לפקיד על ההמרה סביבות 0.175%-0.19%  מהעסקה. ולכן בסוף הסכום יכול לצאת גבוה יותר.

נכון לעכשיו (25.7.18) יש מבצע של לאומי ומשיכה בכספומט שלהם הוא ללא עמלה ובשער נמוך של 3.69$ אז שווה לבדוק את האופציה הזאת גם.

דוגמא לשערי המרה ליום נתון שבו בדקתי

מקום להמרת מט"ח Change ליד הבית שלי 3.68$
אתר flymoney  – השער הוא 3.73$
דואר ישראל שער המרה 3.75$
בנק לאומי 3.7312$
לאומי כספומט 3.69$

המרות מט"ח כשאתם נמצאים בחו"ל

המרה בצ'יינג Change בחו"ל

ברוב הפעמים, ככל שהצ'ינג' במקום יותר מרכזי ככה שערי ההמרה שלו גבוהים יותר ולכן שווה להתרחק קצת מאזור מתויירים ומרכזיים לשם המרת כספים. אבל שוב חשוב לשים לב שהצ'יינג' בפיקוח ושהוא לא נראה מפוקפק.

משיכת כספים מכספומט בחו"ל ATM

אם אתם מוציאים כסף בכספומט אני ממליצה להוציא סכום יחסית גבוה ולא רק איזה 50 יורו כי על כל משיכה יש עמלה וחבל שכל יום-יומיים תוציאו כסף. גובה העמלה של משיכה הוא בהתאם לכרטיס אשראי שיש לכם. למשל בלאומי קארד עמלת משיכת כסף בחו"ל היא 3.5% מהעסקה, בכאל גם 3.5% ובישראכרט הוא 3.9% מהעסקה.

אם המשיכה היא מחשבון מט"ח באותו מטבע אז בלאומי קארד אין עמלה.

בנוסף חשוב לציין שהעמלה של כרטיס האשראי גם תלויה בהסכם ובסוג הכרטיס שלכם, למשל כרטיס עסקי, פלטיניום וכדומה. אז שווה לבדוק את פרטי העמלו בהתאם לסוג שיש לכם. העמלות שאני ציינתי הן העמלות לכרטיס הרגיל של החברות.

אם בחברה שלכם מציעים כרטיס הייטקזון, שווה לבדוק את העמלות שלו. לרוב הוא מציע עמלות נמוכות מאוד.

רכישה בכרטיס אשראי בחו"ל

גם ברכישה עם כרטיס אשראי בחו"ל יש עמלה ושוב גם היא נקבעת לפי סוג כרטיס האשראי שיש לכם. בישראכרט למשל העמלה היא 2.3% מהעסקה, בכאל 2.8% מהעסקה ובלאומי כארד 3%

כרטיס ויזה נטען

כיום קיימים גם כרטיסי ויזה נטענים כמו ויזה נטען וכרטיס סמארטכארד. אלו כרטיסים שמיועדים לשימוש בחו"ל ואפשר להוציא אותם בלי חשבון בנק. ניתן לרכוש איתם בחו"ל ולמשוך איתם כסף בכספומטים בחו"ל.

הם מאפשרים מעקב האחרי ההוצאות ואפשר להטעין אותם מראש לפי תקציב הטיול ובכך לשלוט על ההוצאות. העמלות שלהם יחסית גבוהות אבל יש להם את היתרונות שאין צורך בחשבון בנק והם מאפשרים להטעין סכום לפי התקציב שתכננתם לטיול. פרטי עמלות על הכרטיסים.

מה הדרך המומלצת לדעתי להמרת מטבע חוץ?

בארץ אני משתמשת בשירות של  FlyMoney  ולפעמים בצ'יינג' ליד הבית , בחו"ל אני משתמשת בכרטיס אשראי של לאומי קארד, רק אחרי המחקר הזה גיליתי שגובה העמלה ברכישה הוא יחסית גבוה, מעכשיו אני אקח איתי לחו"ל גם את הכרטיס של ישראכרט ואיתו אשתמש ברכישות (כי העמלה שלו יותר זולה ברכישה)).

ובלי קשר לעמלה, אני ממליצה לקחת  כרטיס אשראי נוסף לגיבוי. למדתי לקח אחרי שבברצלונה נבלע לי הכרטיס אשראי בכספומט בגלל תקלה טכנית ונתקעתי בלי כרטיס ובלי מזומן!

6 תגובות בנושא “המדריך המלא להמרות מטבע חוץ בארץ ובחו"ל – איך הכי זול להמיר כסף לטיול שלכם”

  • בחו"ל לא כדאי למשוך מזומן עדיף לשלם באשראי באשראי מחשבון מט"ח . בצורה כזו אין עמלות המרה של חברות האשראי. שחוזרים לארץ רוכשים לחשבון מט"ח את הכסף שיספיק להורדה מהאשראי. העמלה מאוד נמוכה, מינימום לרכישה 6$ .השער הוא השער היציג שזה הרבה פחות מאשר העמלה בכרטיס האשראי.

  • חשוב לדעת- אם יש לך חשבון מט"ח בארץ, ואת רוצה לשלם בחו"ל בכרטיס אשראי מאותו חשבון ( באופן שיורידו לך יורו או דולר לפי סוג החשבון) אז צריך להשתמש בכרטיס בנקאי בלבד. הבנק לא יכבד כרטיס חוץ בנקאי ול יחיב אותך במט,ח שבמילא חסכת לטיול. למה? ענו לי " ככה זה"
    וכך הם גובים עמלה כפולה על כל רכישה בחו"ל. שערוריה לדעתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *