רילוקיישן לקפריסין – למה בחרנו לעבור לגור דווקא בקפריסין?

מאת: נופר רונן

עברנו לגור בקפריסין במאי 2021. החלטנו על המעבר כמה חודשים לפני בגלל שרצינו לחוות חוויה משפחתית חדשה ובגלל הנושא הכלכלי ורצון להוריד הילוך בחיים. אני ורומן עובדים מעבודות מרחוק ולי יש דרכון פורטוגלי (אספתי אותו מפורטוגל באפריל 2021) אז יכלנו לעבור לגור בכל מדינה באירופה ובחרנו לעבור לקפריסין.

האמת שלפני הרבה שנים רומן הציע את הרעיון לעבור לקפריסין ואני שללתי אותו על הסף!
מבחינתי היו מדינות הרבה יותר כיפיות באירופה כמו למשל ספרד ופורטוגל וקפריסין פחות עניינה אותי. הרגשתי שהיא יעד נחמד לנופש וזהו. אבל אז מאיוש נולדה ב2019 והסדרי העדיפויות שלנו השתנו. עם מאיה הבנתי שאני צריכה צריכה יעד כמה שיותר רגוע ופשוט לגידול ילדים ופחות עניין אותי שהיעד יהיה מלא בחיים עם אפשרויות טיול מרובות.

אם לא היינו עם ילדים או שהיו לנו ילדים גדולים יותר יכול להיו שלא היינו בוחרים בקפריסין, כי בסופו של דבר קפריסין היא אי קטן (כחצי מהגודל של ישראל) ואין בה יותר מדי מה לעשות, היא עדיין לא מתקדמת מספיק לעומת מדינות אחרות באירופה מבחינת תרבות, קולינריה, תיירות ועוד..  אבל עם תינוקת ומחשבה לעוד ילד בעתיד החלטנו שרילוקיישן לקפריסין היא ההחלטה הכי נכונה (דרך אגב ילדתי פה באוקטובר 2022 והיתה לי לידה מדהימה כאן) .

חשוב גם לציין שקפריסין התפתחה מאוד בשנים האחרונות והיא משתנה ללא הפסקה. נפתחים פה מקומות חדשים ואפשר לראות שינוי גדול בקפריסין. עכשיו אני חושבת שקפריסין היא עוד יותר יעד אטרקטיבי לרילוקיישן. חשוב לציין שבגלל שקפריסין תפסה תאוצה בשנים האחרונות הרבה בגלל המיסוי הנמוך והמלחמה בין רוסיה לאוקראינה (הגיעו לפה הרבה רוסים ואוקראינים) אז המחירים עלו משמעותית וגם יש רשימות המתנה גדולות לבתי ספר וגנים. מצד שני זה הביא הזדמנויות להשקעות נדל״ן מאוד טובות וגם לצמיחה גדולה יותר במסעדות , בתי מלון ואטרקציות חדשות.

אז האם כדאי לגור בקפריסין? התשובה שלי תהיה כן אבל זה תלוי. תלוי אם יש לכם ילדים ומה הגילאים שלהם כי תצטרכו למצוא להם מסגרת מתאימה ועכשיו עם רשימות ההמתנה זה לא פשוט. תלוי אם אתם מחפשים הרבה אטרקציות או מחפשים משהו רגוע יותר. תלוי אם אתם מוכנים למעבר לארץ אחרת בכלל או שהמרחק מהמשפחה יהיה לכם קשה מדי.

וובינר שהשתתפתי בו וסיפרתי על הסיבות שעברנו לקפריסין ועל החיים שלנו בקפריסין

קצת מידע על סוגי הויזות שיאפשרו לכם מעבר לקפריסין :

 1. כאזרחי מדינת ישראל, מותר לנו לשהות בקפריסין 90 ימים מתוך 180 ימים. נצטרך לדאוג לקבלת היתר שהייה לכל השנה כשחושבים על רילוקיישן.
 2. פינק סליפ: ויזה לישראלים שלא מחזיקים בדרכון אירופאי- יש כמה ויזות שנופלות תחת הקטגוריה, אבל באופן כללי מדובר על ויזת שהייה ללא אישור עבודה. את הבקשה הזו צריך לחדש את בכל שנה, נכון לעכשיו.
 3. יילו סליפ: ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי יכולים לעבור לקפריסין על ידי מילוי טופס ועמידה בקריטריונים בסיסיים.
 4. פתיחת חברה: ניתן לפתוח חברה בקפריסין בתנאי שמפקידים סכום מעל 200,000 אירו המועברים מחוץ לקפריסין לחשבון הבנק המקומי של החברה. המשפחה תוכל לקבל אשרת שהייה על בסיס החברה. לשמוע על זה עוד דרך הקישור הבא.
 5. ויזת עבודה: מצאתם עבודה בקפריסין שמוכנה לספק ויזה עבורכם ועבור המשפחה? מעולה! באופן אישי, אני לא מכיר הרבה חברות שמעוניינות להעסיק ישראלים ללא אזרחות אירופאית. מצאתם? הרווחתם!
 6. רכישת נכס מעל 300 אלף אירו + מע"מ: קבלת תושבות ללא אפשרות לעבוד בקפריסין, אבל היא מאפשרת לשהות באי ולרשום את הילדים לבתי הספר.

לכל סוג ויזה יש את הקריטריונים שצריך לעמוד בהם ולכן יש לשוחח עם עורך דין מוסמך בנושא.

אם אתם מתכננים לעשות רילוקיישן לקפריסין או חושבים על השקעות נדל״ן, אז אתם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס למטה ואדאג שיחזרו אליכם מחברה מוסמכת ישראלית לייעוץ חינם בנושא.

בכל מקרה החלטתי לכתוב לכם פוסט מפורט עם הסיבות שלדעתי כן שווה לעשות רילוקיישן לקפריסין.

יעד עם מזג אוויר נוח וחמים 

אני שונאת את החורף ומבחינתי אחד היתרונות בישראל זה המזג האוויר שלה אז אם יש יעד עם מזג אוויר דומה זה מעולה, בטח כשיש ילדים קטנים וזה סיוט להיות תקוע איתם בבית בגלל מזג אוויר חורפי. 

קרובה לארץ ועם טיסות זולות 

מרחק של 40 דקות טיסה כמו טיסה לאילת. גם ככה קשה לגור רחוק מהמשפחה והחברים והיה לנו חשוב למצוא יעד שיהיה נוח לביקורים. אמנם בתקופת הקורונה הטיסות לפה הפכו להיות משהו מסובך ומסורבל יותר אבל בסופו של דבר עדיין הצליחו להגיע לבקר אותנו וגם אנחנו הצלחנו להגיע לישראל. גם ידענו שברגע שהמצב עם הקורונה ישתפר אז הביקורים בקפריסין אפשריים אפילו לסוף שבוע קצר וזה יתרון גדול. יש כמה חברות לואו קוסט שטסות לקפריסין ואפשר למצוא לפעמים טיסות ממש זולות. פעם טסנו לפה לנופש ב10 יורו לאדם לשני הכיוונים. דוגמאות לטיסות זולות לקפריסין. 

קלה להתמצאות מבחינת השפה 

מאחר שיש זרים רבים בקפריסין השילוט פה באנגלית ורוב הקפריסאים יודעים אנגלית. לעומת מדינות אחרות שהשילוט והשפה יכולים להקשות ולתת הרגשה מאוד מנוכרת, בקפריסין מאוד נוח להשתמש בתחבורה ציבורית, ללכת לרופאים ובכללי להתמצא פה. 

איכות חיים גבוהה יותר

המחייה בקפריסין יכולה להיות זולה ב30 אחוז מישראל ואף יותר. תלוי איפה גרים באי וכמה מנסים לחסוך. למשל בערים כמו פאפוס ולרנקה המחייה הרבה יותר זולה מלימסול וניקוסיה ומי שגר בכפרים בכלל יכול להנמיך עלויות. מאחר שאין פה כמעט פקקים אפשר גם לגור כ30 ק״מ מהעיר ועדיין להגיע בקלות לעבודה ולגנים ובתי ספר. אפשר לגור פה בדירה מרוהטת קרוב לים או בבית פרטי עם בריכה, לאכול במסעדות בתדירות גבוהה, לנפוש במלונות או צימרים במחירים אטרקטיביים (במיוחד כשזאת לא העונה) ולהעסיק עוזרת על בסיס יומי במחירים שלא מתאפשרים בארץ.

מעט פקקים

כשיש תינוקת באוטו הדבר האחרון שרוצים זה להיות תקועים בפקק חח ובכללי אני לא מסוגלת להיות בפקקים זה מרגיש לי כמו בזבוז זמן נוראי. יצא לנו להיות בקפריסין בנופש לפני הקורונה בשיא העונה ולא נתקענו אפילו בפקק אחד. האי קטן והמרחקים פה לא גדולים מעיר לעיר ובלי פקקים זה הופך את היכולת לטייל באי לממש נוחה וקלילה.

רגועה ומתאימה לגידול ילדים 

האווירה בכלליות בקפריסין מאוד רגועה, המקומיים מאוד אדיבים ונחמדים וההרגשה פה תמיד כמו של חופשה. בלי צעקות, בלי עומסים ובלי לחץ. יש בקפריסין כמיליון תושבים והגודל של בחצי מהגודל של ישראל זה אומר שאין פה עומסים ואם רוצים להתרחק מהעיר אפשר להגיע תוך עשר דקות לכפר מקומי רגוע או לטבע בלי אנשים. 

מערכת רפואית טובה ונגישה

ביררתי עם ישראלים שגרים פה לפני המעבר וקיבלתי חוות דעת טובות על לידה בקפריסין וגם על הרופאים פה. הרופאים פה זמינים בכל רגע ונותנים את הוואטסאפ האישי שלהם לכל פנייה ובקשה ובתור הורים לתינוקת זה משהו שהיה לנו מאוד חשוב. בנוסף ברגע שמסדירים את התושבות בקפריסין אז זכאים לביטוח בריאות ממשלתי שמכסה כמעט את הכל הטיפולים והביקורים אצל רופאים. הזמינות הגבוהה של הרופאים מאפשרת לקבוע תור לאותו יום גם לרופאים מומחים וגם לטיפולים כמו פיזיותרפיה. 

בנוסף היחס פה מאוד אישי ואם אתם חושבים על להכנס להריון וללדת בקפריסין אז לדעתי זה אחד המקומות הטובים ללדת בהם. הגניקולוג.ית הוא/היא גם המיילד.ת בלידה שזה הבדל משמעותי, בנוסף אתם יכולים לבחור מי יהיה רופא הילדים שיבדוק את התינוק אחרי הלידה. מקום הלידה נקבע לפי הבית חולים שבו הגינקולוג.ית עובדים. אני למשל ילדתי בקליניקה מעולה ואינטימית. היו לי שתי אחיות שעשו לי תרגילים עם כדור הפיזיו וביקשתי חדר פרטי עם שתי מיטות. ילדתי לידה טבעית ורומן ישן איתי בלילה של הלידה במיטה משלו.

קפריסין היא יעד בטוח

קפריסין נחשבת לאחד היעדים הכי בטוחים בעולם מבחינת אחוזי פשיעה. למשל בדו״ח מ2020 שנערך על ידי חברת ביטוח הנסיעות Insurly, הובאו בחשבון גורמים כמו שיעורי פשיעה, בטיחות בדרכים, אלימות, טרור, אסונות טבע ואיכות הבריאות הכללית, לצד איכות אוויר, תברואה וסיכונים של חשיפה למגיפות. קפריסין בדו״ח זה נמצאת במקום 5 בעולם , לצורך השוואה ישראל נמצאת במקום 24. 

בתי ספר וגנים פרטיים בריטיים

כשחשבנו על המעבר לקפריסין אחד הדברים שחשבנו שיכולים להשפיע ממש טוב על העתיד של הילדים שלנו זה האפשרות ללמוד במסגרות באנגלית ובעצם שתהיה לילדים שלנו אנגלית כשפת אם. עברנו לקפריסין ב2021 ועכשיו מאיה מדברת שוטף אנגלית וסופי התינוקת נמצאת בגן אנגלי ומבינה גם עברית וגם אנגלית.

בתי ספר פרטיים בלימסול : פוליס Foleys, הריטג׳ Herritage,  סילבר ליין Silverline , פסקל Pascal , גולדן אוק Golden Oak, אמריקן אקדמי American Academy, גראמר סקול Grammer School, איילנד Island.

בתי ספר פרטיים בלרנקה: Pascal, Med High, American

בתי ספר פרטיים בפאפוס: ISOP, NOVA, TLC, Aspire , בית ספר חדש – Lumio

אפשרות למגורים קרוב לים ועם בריכה

אני תמיד אהבתי לגור ליד הים, אבל עם ילדים זה בכלל יתרון ענקי. אפשר לשכור דירה בקומפלקס עם בריכה (שזה מה שאנחנו עושים) או לשכור בית פרטי עם בריכה. בנוסף יש פה הרבה בתי מלון ואפשר לבוא אליהם ולהשתמש במתקנים כמו הבריכות במחיר יומי חד פעמי או לעשות מנוי לשנה או עונתי (לנו למשל יש מנוי לשנה במלון ארבעה כוכבים קרוב לבית ואנחנו משתמשים שם בבריכות, חדר כושר , בחורף בבריכה המקורה ובסאונה).

מיסוי אטרקטיבי ברילוקיישן לקפריסין

בנוסף לכל היתרונות בלגור בקפריסין אז במידה וגרים פה כמה שנים,אפשר לעשות ניתוק תושבות וזה אומר שמשלמים מס רק בקפריסין ולא בארץ וזה הבדל כלכלי משמעותי! – המיסוי בקפריסין נמוך משמעותית מישראל במיוחד לעצמאיים. 

חשוב לציין שאת תהליך התושבות וגם נושא ניתוק תושבות רצוי לעשות בליווי חברה שמתמחה בזה כדי להמנע מבעיות בתושבות ובעיות עם מס הכנסה בישראל (תשלום כפול גם לארץ החדשה וגם לישראל). בנוסף בגלל שאני ורומן עצמאיים המעבר קצת יותר מסובך ודרש ליווי של רואה חשבון קפריסאי, עורך דין לניתוק תושבות ועורך דין להגירה בקפריסין.

הזדמנויות להשקעות נדל״ן בתשואה גבוהה

קפריסין מאוד התפתחה בשנים האחרונות במיוחד העיר לימסול שהפכה להיות יעד לחברות רבות בשל המיסוי הנמוך, ריזורט קזינו שיפתח בקרוב ונמל לקרוזים חדש. למרות ההתפתחות המהירה של העיר, המחירים פה עדיין מאפשרים לרכוש דירות במחירים יחסית נמוכים (אפשר למצוא נכסים ב200-300 אלף יורו) ולקבל תשואה גבוהה למחיר (בסביבות 5.5-8 אחוז). אפשר לעשות השקעות נדל״ן גם בלי לגור פה אבל הרבה יותר פשוט לעשות את ההשקעה ולמצוא מציאות אם גרים קרוב 🙂

אנחנו רכשנו פה שתי דירות במחירים נמוכים לשוק במרכז לימסול ועשינו לשתיהן שיפוץ מלא עם ארכיטקטים וקבלן מקומיים. דירה אחת להשקעה (מושכרת מהיום הראשון שסיימנו את השיפוץ) ובדירה השנייה אנחנו גרים מסוף 2023. עכשיו התחלנו פרויקט נדלן חדש של בניית בניין.

במשך כמה חודשים רומן חיפש שטח מתאים (באזור מרכזי ובעלות נמוכה לשוק) כשהוא מצא משהו שהוא אהב  הוא שלח לי חומרים ליצירת מצגת שאיתה פנינו למשקיע.
המשקיע אהב את הרעיון ובמשך כמה חודשים עסקנו בסגירת העסקה ובמקביל התחלנו לעבוד עם ארכיטקטים על תכנון הבניין שיהיה. ואתמול סוף סוף השטח עבר בטאבו והפרוייקט יוצא לפועל 🙂

התוכנית היא לבנות בניין בוטיק קטן של 3 קומות עם 6 דירות סך הכל.
אז עכשיו הארכיטקטים בשלבי סיום של יצירת השרטוט של הבניין. עם התוכניות האלה נלך לקבל אישורי בנייה, תהליך שאם הכל ילך חלק יקח כשנה. זהו הבדל גדול מהבחינה הזאת מישראל שלוקח 5-7 שנים לקבל אישורי בניה (מנסיון מר) ולכן זה נחשב להשקעה יותר אטרקטיבית למשקיעים.

בסופו של יום, כל משקיע מחפש מחיר, תשואה ומיסוי נוח- בקפריסין אפשר להשיג את שלושתם. ואם לא שמעתם עד היום, בעיניי רבים, קפריסין היא ישראל לפני 20 שנה. הייתם משקיעים בישראל בתחילת שנת 2000? הנדל"ן בקפריסין תפס תאוצה בתקופת הקורונה שהעולם הבין שניתן לעבוד מרחוק ומשפחות שלמות הרגישו שהן צריכות לשנות את סגנון החיים. קפריסין, שנמצאת במיקום אסטרטגי בין 3 יבשות עם מזג אוויר דומה לישראל, נותנת את המענה מהרבה סיבות.

מחירי הנדל"ן בקפריסין קפצו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים ובעיניי יש עוד לאן לעלות כי הביקוש ממשיך לעלות בכל שנה ולא רק מישראל, אלא גם ממדינות באירופה כמו פולין, גרמניה וצרפת. כמו שבטח כבר שמעתם, יש אוכלוסיה מאוד גדולה של רוסים ואוקראינים בקפריסין בעקבות המלחמה בין המדינות. הכלכלה האיתנה של המדינה, חברות הייטק שעוברות לקפריסין בגלל המיסוי הנמוך, חברות תיירות כמו רויאל קריביאן שמגיעות על בסיס שבועי בקיץ, עצמאיים שנמאס להם לשלם מיסים גבוהים וחברות פיננסים הופכות את קפריסין ליעד אטרקטיבי להשקעות זרות.

כשמדברים על התשואה בקפריסין, אפשר להגיד שבאופן כללי התשואה הריאלית משכירויות היא לפחות פי 2 מישראל ועדיין קיימים נכסים שנותנים פי 3. מחירי הנכסים בקפריסין זולים משמעותית שאפשר עדיין למצוא דירה מתחת ל-1 מיליון שקל ובית במרחק הליכה מהים ב-2 מיליון שקל. אסור לשכוח שזה בסך הכל כ-45 דקות טיסה, אפשר לראות בעיניים את הנכס ונוכל לשלב דירת נופש עם השקעה במידת הצורך. בשורה התחתונה, כדאי לכם להגיע לקפריסין ולהבין האם היא מתאימה גם לכם.

לאחרונה יצא לי להכיר את איתי ארז, בעלים של חברת Winest Group המתמחה בהשקעות נדל"ן בקפריסין וליווי אישי עבור השקעה ו/או רכישת נכס לשימוש פרטי. התלהבתי ממש מאיתי, כי הוא גם מקצועי מאוד בתחום הנדל״ן בקפריסין וגם מאוד אמיתי וישר.

הוא מסייע ברילוקיישן לקפריסין בשיתוף עם צוות המורכב מאנשים מקומיים בערים הגדולות (לימסול, לרנקה ופאפוס), כדי למצוא את ההשקעה הטובה ביותר עבור הלקוחות.

תהליך הליווי מתבצע בשקיפות מלאה כשכל השירותים נמצאים תחת קורת גג אחת. החל מפגישה פרונטלית להכרות אישית (ללא עלות), לאחר מכן איתור הנכסים, סיור אישי בקפריסין לצד עזרה עם ההיבטים המשפטיים בתהליך הרכישה, שיפוצים ואפילו מציאת דייר במידת הצורך.

דרך אגב החלטתי לפתוח קבוצת וואסטאפ להשקעות נדל״ן בקפריסין, אני ואיתי ארז ננהל את הקבוצה . יש שם תכנים קצרים שקשורים לתחום הנדל״ן פה, פרוייקטים מעניינים להשקעה, דירות יד 2 שאני ורומן הולכים לראות במחירים נמוכים לשוק, וובינרים על נושא הנדל״ן שנעשה בהמשך ועוד… אם זה תחום שמעניין אתכם אז אתם מוזמנים להצטרף לקבוצה וגם לשתף אותה עם חברים
קישור לקבוצת וואסטסאפ להשקעות נדל״ן בקפריסין.

אם אתם מתעניינים בהשקעות נדל״ן בקפריסין או חושבים על רילוקיישן לקפריסין ורוצים אנשי מקצוע שיעזרו לכם בתהליכים אז השאירו פרטים פה בטופס ויחזרו אליכם מחברת Winest Group.

  ההודעה נשלחה בהצלחה
  אירעה שגיאה, אנא נסה שוב מאוחר יותר
  נא להזין שם נא להזין כתובת מייל נא להזין טלפון נא להזין את נושא ההודעה נא להזין את תוכן ההודעה

  *חשוב לי לציין שכל המידע נכתב פה כתוב מהנסיון שלי ואיננו משמש כתחליף לייעוץ מקצועי עם אנשי מקצוע בקיאים בתחום.

  23 תגובות בנושא “רילוקיישן לקפריסין – למה בחרנו לעבור לגור דווקא בקפריסין?”

  • הי תודה על הכתבה הנהדרת. אני תושב ישראל ורוצה לעשות רילוקיישן לקפריסין. האם הדרכון הפורטוגלי יאפשר לי לעבור ולעבוד או לפתוח חברה ולגור מבלי צורך לקנות נחס? תודה.

  • שלום אם יש לי דרכון שוויצרי אני יכול לגור שם ללא הגבלה ?

  • שלום נופר, תודה על הפוסט.
   גם אנחנו כמוכם זוג עם ילד ויש מחשבה על הגירה. אתונה וליסבון מובילות, אבל היינו לפני חודש בקפריסין אז גם היא נכנסה.
   שתי שאלות ברשותך:
   1. אנחנו עירוניים בטבענו, אבל אני סובל מאוד מהמוניות ומפקקים ומברדק. האישה לעומת זאת אמנם אוהבת את הטבע, במיוחד עבור הילד, אבל זקוקה מאוד לתחושת החיות של העיר. היכן את ממליצה לנו להשתקע?
   2. שנינו בעיצומו (וייתכן שלקראת סיומו) של תהליך לדרכון אירופי אבל עדיין אין כזה, ואני בעל חברה. האם לדעתך תהיה לי בעיה להגר כבר עתה או שעדיף לי להמתין עד שהדרכון יהיה ביד?

   תודה.

   • היי מעוז
    בעיקרון בכל מקום שתבחר לגור תוכל למצוא אזור שקט ועם טבע לגור בו ושקרוב לעיר
    למשל ליד לימסול יש הרבה כפרים או מקומות עם טבע במרחק של 10-20 דקות נסיעה מהעיר
    גם מפאפוס ולרנקה זה אותו הדבר
    לימסול היא העיר הכי מודרנית
    אבל גם הכי יקרה

    אם אתה מתכנן לפתוח חברה בקפריסין אז המיסים יהיו משמעותית זולים יותר מיוון או פורטוגל
    אם תשים הון של 200 אלף יורו בחשבון החברה תוכלו לעבור עוד לפני שיהיה לכם דרכון ביד אחרת צריך לחכות שיהיה את
    הדרכון

    • אז לימסול, הבנתי.
     מודה לך מאוד על כל האינפורמציה ואולי נתראה בקרוב, מי יודע.
     שיהיה לכם בהצלחה.

     • כדאי לעקוב מקרוב אחרי השינויים במדיניות הגירה לקפריסין.
      הסיבה:
      אחרי שממשלות קפריסין חילקו במשך שנים דרכונים ואזרחות בקלי קלות תמורת הכנסת הון (רובו, אגב, שחור משחור ) לעבריינים רבים ( רובם מרוסיה וגורותיה לשעבר), היא נאלצה לאחרונה להפסיק את הנוהג הזה אחרי איומים בסנקציות כלפיה מצד האיחוד וארה"ב.

      בכל מקרה, מחזיקי דרכון אירופי נחשבים לאזרחי האיחוד שוי זכויות בקפריסין כך שברגע שיהיה לךה דרכון אתה חופשי לעבור לשם כפוף לכל הדרישות החוקיות ( תמצא את זה ב אתר הרשמי של ממשלת קפריסין באנגלית

  • בשמחה (: אם תצטרכו עזרה בפתיחת חברה כאן תעדכן אותי
   בהצלחה

  • היי נופר,
   הבלוג שלך מקסים, אנחנו מדי פעם קופצים לקפריסין ויש אצלך פה אחלה טיפים. מלון נוסף ומקסים שאני ממש ממליצה הוא קינג-ג'ייסון בפאפוס. חדרים ענקייים, בריכה מקסימה וארוחת-בוקר ברמת כוכבים של אילת… הוא מתאים למי שבא לנוח מהילדים כי זה מלון למבוגרים בלבד.

  • הי נופר, אנו משפחה עם 3 ילדים 15/12/8 ללא דרכון זר. יש באפשרותנו לקנות נכס בשביל הויזה אך מענין אותנו מאד מערכת החינוך בקפריסין האם היא איכותית? אם היית רוצה להמליץ על אזור או עיר שתאפשר קרבה למוסדות חינוך איכותיים איפה היית ממליצה?

   • היי סעיד
    מערכת החינוך פה טובה מאוד
    הבתי ספר הם בתי ספר בריטיים עם חינוך קפדני וברמה גבוהה
    אנחנו גרים בלימסול אז אני מתמצאת רק בבתי ספר פה בעיר

  • שלום נופר,
   אשתי פנסיונרית ואני בעוד שנה אהיה בפנסיה, שנינו עם דרכון ישראלי בלבד.
   מה דרוש כדי שנקבל תושבות בקפריסין?
   האם ניתוק תושבות בארץ יפסיק לנו את הפנסיה מביטוח לאומי?

   • אם שניכם תהיו פנסיונרים תוכלו לעבור לקפריסין ולקבל תושבות (לרוב צריך גם השקעה בנדלן פה )
    ממה שאני יודעת יש הרבה פנסיונרים שעושים את זה כי זאת אפשרות טובה למי שאין דרכון אירופאי
    אבל כמובן שאני ממליצה לדבר עם בעל מקצוע שיוכל לתת לכם מידע מדוייק
    אם תרצה אוכל להפנות אותך לבעלי מקצוע מתאימים

  • אנו זוג פנסיונרים שמחפשים לעשות רילוקיישן ללא ניתוק תושבות ולחיות על האי מספר חודשים ומעוניינים לרכוש נכס בן שני חדרי שינה עם בריכה קטנה .
   לי שי אזרחות אירופאית ולאישתי אין האם זה מהווה בעיה בנידון ?

   • היי עמוס
    אם יש לך אזרחות אירופאית ואתם פנסיונרים לא תהיה לכם בעיה לגור באי לכמה חודשים בלי ניתוק תושבות
    אבל כמובן שאני ממליצה לדבר עם בעל מקצוע שיוכל לתת לכם את כל המידע המדויק

  • היי נופר,
   גם אנחנו זוג עם 2 בנות קטנות והדבר שהכי מעסיק אותנו בסוגיה של כן או לא רילוקיישן זה החינוך.
   מה את יכולה לספר על החינוך החל מהגיל הרך?
   ודבר נוסף, מה לגבי תעסוקה לשכירים? יש היצע סביר או שזה בעייתי יותר?

   • היי מתן
    החינוך פה לדעתי טוב מאוד
    אנחנו שמים את הבנות בגן פרטי אנגלי והוא ברמה גבוהה וכמובן שהן לומדות אנגלית כשפת אם
    אבל
    אין הרבה גנים כאלה ולגנים הטובים יש רשימות המתנה ארוכות אז אם חושבים לעשות רילוקיישן זה משהו שצריך לסגור מראש ואפילו מעכשיו לרשום לרשימות ההמתנה.

    לגבי תעסוקה לשכירים זה הרבה יותר קשה מאחר שהמשכורות באי מאוד נמוכות ויש הרבה פעמים עדיפות למקומיים שיודעים את השפה היוונית
    אני ממליצה לעבור לפה למי שיש חברה זרה שמעסיקה אותו פה (או חברה ישראלית) או למי שעובד מרחוק כמונו
    אחרת זה פחות משתלם כלכלית

  • האם משפחה דתית יכולה לחיות הן מבחינת כשרות וכן מבחינת חינוך בקפריסין והיכן
   תודה

   • היי פרדי
    בכל הערים בקפריסין יש בתי חב״ד
    עם חנויות כשרות וכמה מסעדות כשרות
    אני לא יודעת איפה יש את הקהילה הדתית הכי גדולה אבל אני יודעת שיש פה דתיים שגרים כאן

    בלימסול למשל יש גן של בית חב״ד ובית ספר של בית חב״ד
    יש 2 מכולות עם אוכל כשר
    ויש 3 מסעדות כשרות

  כתיבת תגובה

  יש להזין תגובה יש להזין שם יש להזין כתובת מייל תקינה מייל לא תקין
  תודה! תגובתך נוספה בהצלחה וממתינה לאישור
  שגיאה בהוספת ההודעה, אנא נסה שנית מאוחר יותר

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *