סיור מהמם לצוקי מוהר Cliffs of Moher

כשהיינו בדבלין החלטנו לקחת סיור לצוקי מוהר (שמענו שזה מקום שחייבים לראות). את הסיור עשינו דרך חברת Irish day tours.  מאוד נהננו מהסיור איתם והיה לנו גם נהג ממש נחמד.

הבוקר התחיל מוקדם מאחר שזה יום עם הרבה נסיעות (עושים ביום אחד מעל 700 ק"מ). אז התחלנו את הבוקר ברבע לשבע. חיכינו לסיור בנקודת המפגש ליד הפסל של מולי.

הנסיעה לצוקי מוהר היא בערך שלוש וחצי שעות אבל כעבור שעה וחצי בערך עוצרים במסעדה ושם אפשר לקנות קפה או תה ומשהו לארוחת בוקר. קפה היה הכרחי בעקבות ההשכמה המוקדמת.

במהלך הנסיעה הנהג משמש כמדריך ומסביר על המקומות שעוברים דרכם. ככה שהנסיעה גם מעניינת ולא רק נוסעים. והאמת שהנופים בדרך כל כך יפים שרוב הזמן פשוט הייתי מהופנטת מהיופי של אירלנד.

צוקי מוהר

הגענו לצוקי מוהר בסביבות השעה עשר וחצי והיה לנו זמן חופשי להסתובב שם. למזלנו היה לנו מזג אוויר מדהים והיתה ראות טובה. הלכנו בהתחלה לצד הימני ועלינו למעלה המגדל (עלות של 3 יורו לאדם). מהמגדל היתה נקודת תצפית יפה על הצוקים ולאחר מכן המשכנו לצד השמאלי. היה מספיק זמן להצטלם (המון!!) ולחקור את שני הצדדים.

ארוחת צהריים בדולין Doolin

מצוקי מוהר המשכנו לכפר דולין Doolin ושם אכלנו צהריים. היו כמה מסעדות במקום שעצרו לנו בו. הנהג אמר שיש מסעדת פיש אנד צ'יפס Fish and chips אז רומן ישר הוביל אותנו לשם. רצוי להיות ממוקדים לאיפה רוצים לאכול מאחר שכל הסיורים עוצרים באותו מקום ויש עומס במסעדות.

אני ממליצה ישר ללכת למסעדה ולא להתחיל להתמהמה ולהתלבט איפה לשבת. אמנם התור והאוכל מוענים מהר (הם רגילים לכמות התיירים) אבל עדיף ישר ללכת למסעדה ולא להתמהמה וככה יהיה לכם יותר זמן להנות מהארוחה ברוגע.

למסעדה קוראים Chervil ואנחנו הזמנו שם שתי מנות של דג עם צ'יפס. יש אפשרות גם להזמין מרק צ'אודר שזהו מרק מוקרם עם דגים. אני פחות חובבת אוכל בטיגון עמוק אבל הבנתי שאי אפשר להיות באירלנד ולא לנסות את הדג שלהם.

בארן Burren

אחרי ארוחת הצהריים המשכנו לבארן Burren  נוף קארסטי של סלע המשלב ריצוף סדוק וגדול של אבן גיר מתקופת הקרח. היה לנו שם זמן חופשי להסתובב וצלם. צריך להיות שם זהירים כי אפשר בקלות להתחלק שם.

עיר גלאווי Galway

משם המשכנו לעיר גלאווי Galway. היה לנו שם זמן חופשי של בערך שעה. האמת שהעיר הזאת ממש מקסימה ואם היה לנו יותר זמן בטיול היינו נוסעים לשם ללילה או שניים. באזור המרכזי שם יש הרבה חנויות, מסעדות ובתי קפה וגם הרבה מופעי רחוב ממש מגניבים. האווירה שם שמחה ונהננו להסתובב שם. הלכנו גם לשבת בבית קפה ושתינו קפה עם עוגיה. ישבנו בבית קפה Caffe Nero.

כשסיימנו עם הבית קפה הלכנו לקשת הספרדית Spanich Arch. מאוד נחמד שם וראינו אנשים שלקחו קפה טייקאווי וסתם ישבו שם.

חזרנו לדבלין בסביבות השעה שבע וחצי. זהו היה אחד הסיורים היפים ביותר בטיול וממש נהננו ממנו.

כתיבת תגובה

יש להזין תגובה יש להזין שם יש להזין כתובת מייל תקינה מייל לא תקין
תודה! תגובתך נוספה בהצלחה וממתינה לאישור
שגיאה בהוספת ההודעה, אנא נסה שנית מאוחר יותר

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *