איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לחו"ל?

מאת: נופר רונן

עודכן לאחרונה בדצמבר 2023

מאחר שאני טסה הרבה פעמים ולפעמים לתקופות ארוכות, היה לי חשוב לבדוק את נושא ביטוח נסיעות לחו"ל ולבדוק איפה הכי משתלם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. בפוסט אני כותבת את הסיבות למה כדאי לעשות ביטוח, איך לבחור את הסוג ביטוח המתאים, שאלות נפוצות ותשובות עליהן (לאחר מחקר באינטרנט והתייעצות עם סוכן ביטוח שחי את התחום ), הסבר על הסוכנות שאני עושה דרכה ביטוח, חוויות אישיות שלי מביטוחים שונים שעשיתי ועוד.

מחשבון להשוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו״ל

רוצים להשוות בין המחירים של חברות הביטוח השונות ולראות מה ההבדלים בינהם? במחשבון הביטוח תוכלו לבחור את היעד אליו אתם טסים, תאריכי טיסה, גיל המבוטח והרחבות לביטוח ולראות מה המחיר אונליין. לחצו כאן למחשבון השוואה בין ביטוחי הנסיעות לחו״ל

לא טסים בלי ביטוח 

נתחיל מזה שאני ממליצה בחום לא לטוס בלי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. אחרי מספר מצבים שנתקלתי בהם וגם חברים קרובים שלי, למדתי שהביטוח הוא אחד הדברים הכי חשובים בטיול, אם לא הדבר הכי חשוב.

למה?

כי אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה.  זה יכול להיות משהו יחסית בקטנה כמו מזוודה שלא מגיעה ויכול להיות במשהו חמור יותר כמו אשפוז ארוך בבית חולים (כשהייתי בטיול להודו אחרי הצבא, חברה שלי עברה תאונה ובזכות הביטוח היא אושפזה בבית חולים פרטי עם תנאים מעולים). ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מוצר שבו עדיף לא לנסות לחסוך בכמה שקלים וכדאי לקחת ביטוח טוב ומקיף שיאפשר לכם לטוס רגועים, בידיעה שאם משהו יקרה אתם מכוסים ולא צריכים "לשבור" קופת חסכון כלשהי שתפר את האיזון הכלכלי שלכם.

ניתן לראות כאן פירוט כיסויים מפורט של חברות הביטוח המובילות כולל מחירים ולהיעזר בתמיכה של נציג מומחה בתחום ביטוח נסיעות לחו"ל מטעם סוכנות ביטוח SAFE4YOU.

למה אני ממליצה לרכוש ביטוח עם סוכנות SAFE4YOU
קודם כל זה אותו מחיר כמו לרכוש דרך חברת הביטוח באופן ישיר אז כבר לא הפסדתם. נשארת השאלה מה הרווחתם? הסוכנות תעניק לכם שירות אישי של סוכן משלכם לליווי לשאלות, בעיות, הגשת תביעות או אישורי תביעות באזורים אפורים [מנסיון] וזה ערך מוסף גדול. ללא קשר מרוויחים סוכן מקצועי לרכישה, הם חיים את התחום ויודעים להסביר את האותיות הקטנות כמו איפה תשלמו תוספת על תרופה ואיפה לא, מה נחשב ולא נחשב אתגרי בכל חברת ביטוח, תנאים לכיסוי לכבודה או ביטול נסיעה ועוד.

בנוסף שווה לקרוא את הפוסט שכתבתי על ביטוח לביטוח טיסות מכל סיבה שהיא כמו הביטוח של טריפ גרינטי ועוד אילו אפשרויות קיימות בשוק. קישור לפוסט על ביטוח לביטול טיסות.

כל המידע אודות ביטוח נסיעות לחו"ל

איך אפשר לדעת איזה ביטוח נסיעות לחו"ל עדיף?

מידע על ביטוח נסיעות לחו"ל

שאלות ותשובות לגבי ביטוח נסיעות לחו"ל

איזה ביטוח הכי מומלץ למישהו מעל גיל 65?

איזה ביטוח מומלץ לאישה בהריון?

מה ההבדל בין ביטוח חינם של קופת חולים וכרטיס אשראי לעומת ביטוחים כמו של מגדל והפניקס?

ביטוח לתרמילאים ולטיולים ארוכים

ביטוחים שונים שיצא לנו לעשות

הערות נוספות לגבי ביטוח לחו"ל

איזה ביטוח נסיעות לחו"ל עדיף?​

כיום יש המון אפשרויות לביטוח נסיעות לחו"ל וזה יכול קצת לבלבל.

לכן החלטתי לכתוב פוסט על האפשרויות שעומדות בפניכם וגם להסביר מהי האופציה העדיפה עליי.

יש הרבה חברות שמציעות ביטוחים, בנוסף יש גם את קופות חולים וחברות אשראי. דבר ראשון זה תלוי בסוג טיול שלכם. האם למשל זהו טיול קצר או טיול תרמילאים ארוך? האם זאת חופשת בטן גב או חופשה אתגרית? בהתאם לאופי הנסיעה, גילאים, יעד, תנאי ביטול הנסיעה ועוד, ניתן לבחור את חברת הביטוח הנכונה.

ניתן 2 דוגמאות:
ישנם חברות ביטוח שתנאי הכיסוי לביטול וקיצור נסיעה נוחים ומכסים מאוד, נניח והחופשה עלתה הרבה כסף ללא אפשרות ביטול, גם אם הביטוח הזה עולה מעט יותר, יש מצב גדול שאותה חברת ביטוח נכונה לכם יותר.

משפחה שנוסעת לטיול וצריכה אתגרי בימים ספציפיים, ישנן חברות ביטוח שמאפשרות הרחבה בהתראה של יום וישנן כאלו שלא. זה נכון לגבי תרופות קבועות וכל דבר! יש חברות ביטוח שעבור לחץ דם וכולסטרול ידרשו תוספת כספית יומית וחברה אחרת לא. גם אני לא ידעתי את זה עד שסוכנות ביטוח SAFE4YOU חשפו אותי במעט מהמקצועיות והליווי שהם מעניקים למטיילים דרכם והבנתי עד כמה התאמה נכונה של הביטוח חשובה.

כמו כן גם חברות האשראי שמציעות ביטוחים בחינם, אם חס וחלילה קורה משהו רציני בחו"ל, חברת הביטוח מעניקה כיסוי בסיסי בלבד, עבור שאר ההרחבות צריך לשלם תוספת שהיא יחסית יקרה ביחס לשוק [בגלל שהבסיס בחינם].

חשוב לשים לב לנושא הזה במיוחד אם טסים למדינות יקרות בהם עלות אשפוז וטיפול יקרים יותר.

יש חברות שמציעות כמה סוגי ביטוחים של חברות שונות ואני חושבת שזה הכי נוח, כי הם עושים בשבילכם את העבודה של ההשוואה ויהיו אתכם כנים לגבי הכיסוי שאתם באמת צריכים.

איפה אני עושה ביטוח?

מאז שהתחלנו לטייל הרבה החלטנו לעשות את הביטוח נסיעות דרך חברת Safe4you.

זוהי סוכנות ביטוח נסיעות שעובדת מול חמש חברות הביטוח הגדולות בארץ: פספורטכארד, הפניקס, מגדל, הראל וכלל. כשמתקשרים אליהם הם מייעצים איזה סוג ביטוח הכי יתאים וישתלם בשבילכם בהתאם למחירים ולאופי הנסיעה ויסבירו לכם בדיוק מה כל פוליסה מספקת. בנוסף יש להם הרבה שירותים נוספים בחינם שהם נותנים ללקוחות שלהם.

מה Safe4You נותנת מעבר לביטוח?

☑הגשת תביעות בזמן שאתם מטיילים

בתביעה על ציוד אישי, ביטול טיסה, צד ג', כרטיס לא עבד או נאבד, לא מאשרים לכם תביעה ועוד ועוד צריך להגיש מסודר ולקבל החזר כספי וכיף גדול שיש סוכן שמסייע בכך ומטפל בהכל בזמן שמטיילים. בכל חברת ביטוח שהיא לא פספורטארד אז גם בתביעות רפואיות.

☑ שטחים אפורים

הסיבה השניה היא "גב של סוכן" מול ספינה גדולה כמו חברת ביטוח שלא הכל שחור ולבן. יש בשפע פוסטים מפרגנים מצד מטיילים על אישורי תביעות מיוחדים שבלעדיהם זה לא פשוט לא היה קורה.

☑ מענה בזמן טיול
הסיבה שלישית היא מענה לדברים ביום יום כמו הארכה של ביטוח, קיצור, שאלות כלליות שכל הזמן צריך וכיף שיש ערוץ ישיר ומהיר לכך.

☑ הסוכנות יודעת לכוון אתכם במקומות רבים בעולם לשירותי רפואה טובים סביבכם בטיול. יש להם מאגר אדיר וזו עזרה נפלאה שנמצאים בארץ זרה.

יש האמת עוד סיבות אבל אלו הסיבות העיקריות:)

שאלות ותשובות לגבי ביטוח נסיעות לחו"ל

האם אפשר לעשות ביטוח נסיעות כשאתה כבר בחול?

חברות הביטוח מאפשרות לספק כיסוי ביטוח כשאתה בחו"ל מספר ימים בודדים [למקרה ושכחתם לעשות ביטוח]. במידה ותשהו זמן רב בחו"ל, לא יאפשרו לכם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל בשום חברת ביטוח בישראל מלבד אחת או שתיים לכל היותר וגם באישור מיוחד דרך סוכן.

האם הביטוח נסיעות מבטח מזוודה שניזוקה בעת שליחת כבודה?

פעם כן, היום כבר רק בחברת מגדל בלבד מעניקים כיסוי למזוודה שניזוקה בטיסה.

האם מקבלים החזר אם הכבודה לא הגיעה לישראל בטיסה חזרה?

השאלה כאן אם מדובר באבדה או איחור. עבור איחור: לא!

עבור אבדה: כן! כמו בנזק, חובה לספק אישור תלונה ואישור תשובת חברת התעופה עבור זה שאיבדה את המזוודה. חשוב לקחת מייל ופרטי קשר נוספים במקרה כזה של אבדת המזוודה כוון שחיייייב אישור של חברת התעופה ותשובה חד משמעית ממנה לגבי הפיצוי או אי פיצוי שהיא נותנת לכם כדי לגשת עם זה לחברת הביטוח. אם תקבלו למשל $500 פיצוי והמזוודה שווה $1,000 אז תוכלו לדרוש את ההפרש היחסי מחברת הביטוח.

איזה פעילויות נחשבות לאקסטרים ומצריכות הרחבת ביטוח נסיעות?

לכל חברת ביטוח יש את ההגדרות שלה – ניתן תמיד למצוא זאת באתר חברת הביטוח בקטגוריה של ביטוח נסיעות [חברות הביטוח מחוייבות להציג זאת על פי הוראת המפקחת על הביטוח]. באופן כללי צלילות, טיפוס, ראפינג ועוד.
טרקים קלים ונסיעה ברכב 4X4 נחשבים אתגרי ברוב חברות הביטוח. ישנן חברות ביטוח שמאפשרות להרחיב אתגרי לפי תאריכים או בהתראה של יום ויש חברות כמו פספורטכארד שלא מאפשרות להרחיב אתגרי בזמן טיול, משמע משלמים לכל תקופת הטיול גם אם תעשו אתגרי רק ביום ספציפי אחד.

האם פארק מים וספורט ימי מצריכים הרחבת ביטוח?

כן! פארק מים, בננה, אופנוע ים נחשבים לפעילות אקסטרים. 

האם צריך לבטח מצלמה/לפטופ/פלאפון בנוסף?

ראשית בדקו כמה שווה אותה מצלמה או מחשב וכמה תקבלו עליהם במקרה גניבה.
השלב השני הוא כמה נשלם עבור אותה הרחבה ואז נבין אם משתלם לבטח:)

במגדל, הראל וכלל ביטוח אפשר לקבל כיסוי מוקטן למצלמה למשל [בכלל ביטוח אפשר לבחור נייד /מחשב במקום מצלמה].

יש לשים לב, ישנן חברות ביטוח שמכסות רק גניבה וישנן שמכסות גם אבדה וגם גניבה [במגדל, הראל וכלל ביטוח]

מה השלבים בקבלת טיפול רפואי בחו"ל במידה שלא מרגישים טוב?

ראשית נציין שתמיד חשוב לקחת מהרופא [גם בפספורטכארד] דוח רפואי מפורט על הטיפול שהתקבל וחשבונית תשלום. מאוד חשוב להקפיד שהדוח הרפואי יכלול 2-3 משפטים על הטיפול שהתקבל כדי שחברת הביטוח תראה מהי סיבת הטיפול הרפואי.

לגבי אופן הפעלת הביטוח:
במגדל והראל, תצטרכו לשלם ולהגיש תביעה להחזר כספי מהיר.
בכלל ביטוח כנ"ל או לשלם עם האשראי הדיגיטלי שלהם עד $500 [לשים לב שזה דיגיטלי!]
בהפניקס להגיש תביעה כמו מגדל והראל או להשתמש באפליקציה לאיתור רופא ולגשת לרופא שעובד בהסכם עם הפניקס ואז לא תצטרכו לשלם שקל!
בפספורטכארד, מבקשים להטעין כרטיס אשראי באמצעות אפליקציה, וואצאפ או שיחה טלפונית ובסיום הטיפול פשוט משלמים עם הכרטיס.

האם יש הבדלים בין ביטוח נסיעות לחו"ל לילד ומבוגר?

בכיסויים אין הבדל אבל במחירים כן. ברוב חברות הביטוח לילד יהיה זול יותר. חוץ מפספורטכארד שעד גיל 60 זה אותו מחיר.

עד איזה שבוע מבטחים אישה בהריון?

עד שבוע 32 לכל היותר, ובתנאי שהליך ההריון תקין.
במקרה שהוא מוגדר בסיכון חלילה או מרובה עוברים, צריך אישור מרופא שהליך הריון תקין.

למה חשוב לשים לב כשעושים ביטוח לאישה בהריון?

שמכסה הטסת בן משפחה קרוב, שמכוסה תקופת ביטוח מעבר לתקופה שנרכשה. כלומר, שלא יהיה מצב שקרה אירוע כלשהו הקשור בהריון, המבוטחת התאשפזה ואז נגמר לה הביטוח…מה עושים? מעתה המבוטחת משלמת הכל מכיסה? אז חשוב לוודא שהביטוח ממשיך לכסות אם הביטוח נגמר.

האם ניתן לעשות ביטוח במידה שעשיתי ניתוח בחצי שנה אחרונה?

כמובן, מגדל, כלל והפניקס שואלות שאלון רפואי על 3 חודשים אחורה ופספורטכארד ומרבית חברות הביטוח שואלות 6 חודשים.

גם אם היה ניתוח, השאלה היא מה מצבו של המבוטח ברגע זה או כמה זמן החלמה עוד יש לו עד הטיסה. לרוב רוכשים כיסוי להרחבה למצב רפואי קיים בהצגת מסמכים רפואיים.

אם יש מחלה כרונית איך זה משפיע על הביטוח?

ישנם הרבה סוגים של מחלות כרוניות, השאלה באיזה מצב הלקוח, האם זה קיים שנים והכל יציב או שזו הרעה חדשה שהתרחשה לאחרונה. בכל מקרה השאלה מהי המחלה הכרונית ומה הסטטוס הרפואי של הלקוח. יש לשים לב לעניין חשוב שהרבה לא יודעים, כמו מטייל שסובל מכאבים בגב במשך שנים נחשב כסובל כרוני מכאבי גב ויש להצהיר על זה. כלומר בעיה רפואית קבועה שסובלים ממנה כמו כאבים גם נחשבים למחלה כרונית.

איזה ביטוח הכי מומלץ למישהו מעל גיל 65?

לרוב מטיילים מעל גיל 65 יעדיפו שלא להסתבך בעת תביעה עם מילוי מסמכים ושמירת מסמכים רפואיים וכדומה.

ללכן ממולץ פספורטכארד שמספקת נוחות נפלאה בעת תביעה.
מנגד, הפניקס נותנת מחיר טוב לגילאים 65 ומעלה ולכן מי שמחפש כיסויים מעולים ומחיר טוב ירכוש הפניקס וידע שבעת תביעה זה יצריך ממנו מאמץ קל.

איזה ביטוח מומלץ לנשים בהריון?

בעיקרון כל החברות המובילות מספקות כיסויים מצויינים להריון.

יש הבדלים בסכומי כיסוי למשל מגדל מספקת כיסוי לנושא הריון עד 350,000$  ופספורטכארד עד 200,000$ [שזה גם המון ונדיר ביותר שמגיעים לזה].

חשוב לדעת לגבי הריון שהביטוח לא מכסה הפלה יזומה, טיפולים שגרתיים או הוצאות שאינן הכרחיות מבחינה רפואית לאבחון או טיפול באירוע חירום.

פוסט מפורט לגבי ביטוח נסיעות לנשים בהריון

אם לא עשיתי ביטוח לנסיעה ופתאום גיליתי שיש לי ניתוח ולא אוכל לטוס, האם אני עדיין יכולה לעשות ביטוח על מנת שאוכל לבטל את הטיסה?

ממש ממש לא! יבקשו מסמכים רפואיים ויראו שזה קרה לפני רכישה הביטוח.

האם רכיבה על אופנוע נחשבת לאקסטרים?

לא. אלא אם מדובר ברכיבת אופנוע שטח. חשוב לציין שיש כיסוי לרוכב אופנוע רק במידה ויש רישיון לאופנוע.

האם טרקים יומיים נחשבים לאקסטרים?

נושא מאוד מורכב, תלוי מה כולל הטרק, האם כולל טיפוס, סנפלינג תוך ועוד.

באופן כללי, עצם ההליכה כטרק זה לא מוגדר כאתגרי אבל שילוב של דברים אקסטרימים אז כן חייב להרחיב ספורט אתגרי בפוליסה בהחלט.

האם לקרוז צריך ביטוח מיוחד?

לא. אלא אם במהלך הקרוז עושים ספורט ימי כלשהו.

אם נגנב לי כסף מזומן האם ביטוח מכסה את זה?

לא, בשום חברת ביטוח בישראל.

אין כיסוי גם לציוד רפואי ומשקפיים בשום חברת ביטוח.

האם יש השתתפות עצמית במקרה של גניבה כמו של מצלמה או תיק עם חפצים?

בהתאם לתנאי הפוליסה, במגדל למשל אין בכלל השתתפות עצמית, בפניקס גם לא חוץ מגניבת מצלמה [30$], בפספורטכארד יש 50$ השתתפות עצמית בכל תביעה של גניבה / אבדה של ציוד.

יש לשים לב שלגבי הרחבות ציוד כמו נייד, מחשב, מצלמה ישנן חברות שמכסות גניבה ואבדה כמו מגדל וישנן חברות כמו הפניקס ופספורטכארד שמכסות גניבה בלבד!

האם יש אפשרות לבטח ב-2 חברות במקביל (כפל ביטוח)נניח קופת החולים נותנת ביטוח X אבל חברה אחרת נותנת יותר הרחבות?

בעיקרון אתם יכולים לעשות שני ביטוחים אבל בסופו של דבר אתם תקבלו את המחיר המורחב ולא יותר מזה. כלומר החברה השנייה תשלים למה שמגיע לך אבל לא תוכלו להרוויח משתי חברות הביטוח.
 
אבל חשוב לדעת שזה ממש לא מומלץ כי במקרה של משהו רציני כמו אשפוז יקר או ניתוח כל חברה תנסה להפיל על החברה השנייה את התשלום. ואז אתם יכולים למצוא את עצמכם בין שתי חברות ביטוח שכל אחת מנסה להפיל את ההחזר על השנייה ואתם תקבלו את הכסף אחרי הרבה מאוד זמן ועם הרבה כאב ראש וטרטורים.

האם כיסוי לתאונות אישיות כלול במחיר הביטוח?

כן, זה כלול בביטוח הבסיסי ואין צורך לרכוש אותו. כשרואים אפשרות לתוספת של פיצוי כספי לתאונות אישיות מדובר לפיצוי על מצב של נכות או מוות ולא לתאונה רגילה או מחלה וכדומה.

איך נקבעת מחיר הפוליסה? באילו פרמטרים המחיר תלוי ?

ראשית המחיר תמיד נקבע פר יום [נניח 2$ ליום].

מחיר תלוי גם בטווח הגילאים, מצב רפואי של המבוטח, הרחבות שמבוטח מבקש לקבל כמו טלפון נייד, אתגרי וכו'.

דגש חשוב ביותר – חברות ביטוח החלו לבצע מחירים גם לפי יעדים [בגלל תביעות יקרות שם]

לדוגמה הפניקס עשתה מחיר אסטרונומי למי שנוסע או מגיע לנפאל [בגלל שיש שם נניח הרבה הטסות רפואיות].

הראל וחברת AIG עשו מחיר מיוחד ויקר לארה"ב בגלל ששם כל טיפול רפואי עולה כפול 4-5 מיעדים אחרים בעולם.

האם יש דמי השתתפות עצמית במקרה של גניבה? למשל אם גנבו לי את השעון ?

בחברות ביטוח מסויימות יש השתתפות עצמית וחברות אחרות לא.

במנורה, פספורטכארד וכלל ביטוח [קופות החולים] – יש השתתפות עצמית של 40$-50$.

יש לשים לב שגם אם אין השתתפות עצמית, חברות ביטוח מורידות בלאי [ירידת ערך מוצר].

מגדל – עד 35%. הראל  -עד 35%, פניקס – עד 80%. פספורטכארד עד 65%

על איזה ציוד אנחנו מבוטחים?

כולם מבטחים דברים "רגילים" כמו מזוודה, תיק, בגדים, נעליים, דרכון, מתכת יקרה, יהלום, תכשיטים, אבן חן, שעון וכו'.

מה שלא מכוסה זה : כסף [לא ניתן להרחיב כיסוי גם], מצלמה, נייד ומחשב.

מגדל היחידה שמעניקה כיסוי למצלמה עד 300$ חינם!

האם יש ביטוח מיוחד לאנשי עסקים? כלומר לאנשים שטסים לעבוד בחו"ל?

בהחלט, יש ביטוחים טובים בהפניקס ופספורטכארד.

פספורטכארד – 240$ למטיילים עד גיל 60, או 320$ למטיילים בגיל 60 עד 69 כולל.

הביטוח ללא הגבלה בכמות ימים אבל מוגבל ב-30 יום לנסיעה אחת. הביטוח כולל הרחבות כלולות בפנים כמו כבודה, אתגרי, מצלמה ועוד.

מה ההבדל בין ביטוח חינם של קופת חולים וכרטיס אשראי לעומת ביטוחים כמו של מגדל והפניקס?

בקופות חולים מכבי וכללית [שזה הרוב] עובדים על "כלל ביטוח".

יש שם השתתפות עצמית 50$, כיסויים נמוכים יותר ודורשים קבלות בדואר מקוריות לא תביעה שיש להגיש [לא כמו 80% מחברות הביטוח שמקבלות הכל במייל].

לגבי הביטוח החינמי של אשראי – לרוב כרטיס האשראי הוא לא מספיק טוב בגלל השתתפות עצמית ובעיקר הגבלה של סכום יום אשפוז, לפעמים זה מספיק אבל באשפוז ממש יקר זה בהחלט לא מספיק ולכן זו בעיה].

לאלו שיש כרטיס אשראי ברמה גבוהה הביטוח נאה בהחלט ומעניק כיסויים טובים, "הבעיה" החדשה של זה שהביטוח החינמי הוא רק עד 5 ימים לפי הוראות מפקחת על הביטוח.

האם הביטוח הרגיל כולל הטסה רפואית ? פינוי יבשתי? החזרת גופה לארץ?חבות כלפי צד שלישי? או שזה משהו שצריך לעשות כתוספת לביטוח?

הביטוח הרגיל מעניק כיסויים להוצאות רפואיות בחו"ל.

חשוב להרחיב כיסוי לכבודה למי שחשוב לו לקבל כיסוי במקרה של גניבה / אבדה של המזוודה או איחורה בעת ההגעה לטיול.

בנוסף, כיסוי לביטול וקיצור נסיעה – חשוב מאוד למי שמזמין חופשה זמן רב לפני הטיסה ורוצה לכסות את הוצאות החופשה במקרה של ביטול מסיבות רפואיות של המבוטח או בן משפחה קרוב.

דבר נוסף זהו נושא ההאתגרי – נכון, לא כולם עושים בנג'י או רפטינג בחו"ל אבל חשוב לזכור שגם נסיעה ברכב 4X4 בשטח שאינו עירוני זהו גם אתגרי [מתייחס לכל הנוסעים למדינות אקזוטיות כמו דרום מזרח אסיה.

ביטוח לתרמילאים ולטיולים ארוכים

ביטוח תרמילאים כיום מוצע בחברות ביטוח רבות וברוב המקרים מעניק כיסויים דומים שכוללים חילוץ, ספורט אתגרי, הטסות רפואיות, מזוודה ועוד.

פוסט מפורט על ביטוח נסיעות לתרמילאים

מה חשוב לבדוק כאשר עושים ביטוח תרמילאים?

חשוב לוודא שחברת החילוץ הינה חברה טובה ומקצועית שבעת הצורך תדע לבצע את החילוץ בצורה מקצועית ויעילה. כיום החברות המובילות בעולם החילוצים הם חברת חיליק מגנוס ו-669.

בנוסף לכך, חשוב לוודא שאין השתתפות עצמית בהוצאות רפואיות, הסיבה לכך הינה שהסיכוי שתרמילאי יצטרך פעם או פעמיים לראות רופא בטיול גבוה משמעותית מאשר מטייל שנוסע לטיול רומנטי באירופה. לכן חשוב לטייל עם ביטוח ללא השתתפות עצמית כדי שלא תצטרכו לחשוב על נושא ההשתתפות בתביעה מכיסכם הפרטי ותטפלו בעצמכם בעת אירוע רפואי.

עניין נוסף שחשוב הינו זמן קבלת הכסף ואופן הגשת התביעה. חברות ביטוח מסויימות כמו מגדל, הפניקס, הראל ופספורטכארד [שמשלמת במקום] מאפשרות לקבל החזר מהיר מאוד כבר תוך כדי הטיול! כך לא צריך להתחשבן עם הכסף שנאלצתם להוציא בזמן הטיול וחסר לך מתקציב הטיול שלכם כי תקבלו אותו מהם תוך כדי הטיול.

בפועל גם בחברות אחרות אפשר לקבל תוך כדי הטיול אבל תצטרכו ככל הנראה לשלוח קבלות מקוריות בדואר ו/או למלא טפסים שאינם דיגיטליים, עניין שיקשה עליכם מאוד בהגשת התביעה וכנראה יישאר לטיפול שתחזרו לארץ.

יש לשים לב לחובבי המצלמות שבמגדל יש כיסוי חינם למצלמה עד 300$.

לסיכום, נוחות וכיסויים טובים הם הדבר החשוב ביותר לתרמילאים. כמובן שלפספורטכארד יש יתרון בצד הזה בגלל שהיא חוסכת לכם את עניין התשלום והגשת התביעה בזמן הטיול ומטעינה לכם מיידית את הכרטיס.

איזה ביטוח מומלץ לטיולים ארוכים?

בפועל ניתן לעשות בכל חברה ביטוח עד שנה. יש לשים לב שכיום הפניקס נחשבים לזולים ביותר ועדיין מעניקים פוליסה מעולה מבחינת הכיסויים. לכן, במידה והנסיעה הינה ממש לתקופה ממושכת ביותר [מעל חצי שנה], כך תחסכו כסף רב על נושא ביטוח הנסיעות לחו"ל. עדיין תרמילאים רבים בוחרים בכל זאת בפספורטכארד שלא נחשבת לזולה בשוק אבל מעניקה כיסויים מעולים ונוחות עם תשלום תביעה מיידי באמצעות הכרטיס הנטען.

אם לא ידוע לכמה זמן טסים אז איך עושים ביטוח?

תרמילאים רבים לא באמת יודעים לכמה זמן הם נוסעים, הכל בהתאם לקצב בזבוז התקציב בזמן הטיול "ולדד ליין" שהם חייבים לחזור לארץ בגלל לימודים / התחייבויות אחרות.

בפועל, ניתן לעשות ביטוח לתקופה "שבטוח" תהיו בטיול ואז לבקש להאריך את הביטוח. החסרון לכך הוא שבאחריותכם להיות אחראים להאריך ולא לשכוח לבצע זאת. בחברות ביטוח מסויימות מקשים להאריך את הביטוח אם שכחתם להאריך את הביטוח ויש נתק ממושך בו נשארתם ללא ביטוח.

ניתן גם לעשות ביטוח לתקופה ארוכה/ מקסימלית וזה דבר מצוין אבל יש לשים לב לאותיות הקטנות שאומרות שאם תחזרו מוקדם יותר, תקבלו את ההפרש המגיע לכם רק במידה ולא השתמשתם בכלל בביטוח הנסיעות! חוץ מפספורטכארד שמחזירה את הכסף גם אם השתמשתם בביטוח למעט מקרה אחד שבו חזרתם בהטסה רפואית וקיצרתם את הביטוח עקב אירוע רפואי בחו"ל.

האם אפשר לעשות ביטוח לטיול מעל לשנה?

חברות הביטוח היחידות שמאפשרות לרכוש ביטוח גם מעל שנה הם 'כלל ביטוח' וחברת מגדל ששם ישנה יותר הבנה בנושא ולא מבטיחים מראש שיסכימו לבטח מעל שנה. מגדל תבדוק את מצב התביעות, מצב רפואי ויעד הנסיעה ותשקול בהתאם לזה האם לאשר הארכה נוספת כאשר לרוב כן באים לקראת המבוטח [בכל זאת מתפרנסים ממכירת ביטוחים וגם לא רוצים לסגור דלת ללקוח].

ביטוחים שונים שיצא לנו לעשות

כל פעם עשינו את הביטוח בהתאם לסוג טיול שהיה לנו.

כשטסנו ל7 חודשים למזרח אסיה עשינו את הביטוח נסיעות של הפניקס מוצ'ילר.

למה?

הפניקס מוצ'ילר נתנו ביטוח מקיף מאוד, ללא השתתפות עצמית במחיר הכי טוב שענה לכל מה שהיינו צריכים.

מאחר שתכננו לעשות טרקים ולעשות אטרקציות אתגריות, רצינו משהו שיכסה אותנו בכל מצב שנהיה בו כולל איתור וחילוץ.

במהלך הטיול ביקרתי פעמיים בבית חולים. פעם אחת בתאילנד ופעם שנייה בהודו.

בזמן הטיול שלחתי לחברה את כל המסמכים מהרופא והקבלות של הטיפול וקיבלתי החזר מלא.

את הביטוח בהתחלה עשינו לחצי שנה ובמהלך הטיול הארכנו לעוד חודש. התקשורת איתם היתה מעולה ולא היתה בעיה להאריך את הביטוח.

מאחר שטיילנו במדינות זולות, הטיפולים לא עלו הרבה כסף ולכן פחות הפריע לנו לשלם מהחשבון שלנו ורק אחרי זה לקבל החזר וזו הסיבה שעשינו פניקס ולא פספורטכארד למשל שמשלמת במקום.

כתבתי פוסט מפורט יותר לגבי ביטוח לתרמילאים. קישור לפוסט על ביטוח לטיול תרמילאים.

לרוב הטיולים הקצרים אני עושה ביטוח של פספורטכארד.

למה?

בגלל שיצא לי כבר מספר פעמים להיות בבתי חולים במהלך הטיולים שלי ופעמיים לא קיבלתי את המזוודה שלי כשנחתתי 🙂

כן יש לי לפעמים קצת נאחס.  היתרון הגדול של פספורטכארד הוא שהם נותנים כרטיס נטען ובמקרה שקורה משהו כמו מזוודה שלא הגיעה או ביקור בבית חולים, הם מטעינים לכם את הכרטיס על המקום ואז אפשר להשתמש בכרטיס כמו כרטיס אשראי.

זה יתרון ממש גדול, כי בעצם אתם לא מוציאים כסף וצריכים אחרי זה לחכות עד שמקבלים את הכסף חזרה. בביטוח אחר כשלא קיבלתי את התיק שלי בויאטנם קניתי לי כל מיני דברים לאותו היום ושכחתי לשמור את הקבלות ולכן לא קיבלתי החזר על כך.

אם היה לי אז את הפספורטכארד הייתי מקבלת ישר את הכסף לכרטיס וקונה איתו מה שאני צריכה עד 150 דולר. ביטוח פספורטכארד הוא הכי יקר מבין הביטוחים, אבל לדעתי הוא מאפשר לטוס בראש שקט והוא לגמרי שווה את המחיר.

בחופשות הרגילות שלנו רומן עושה ביטוח של מגדל,  זהו הביטוח הכי משתלם בתמורה למחיר ובעיקרון לטיולים רגילים וחופשות הוא הכי טוב לדעתי. גם זול וגם מכסה המון מצבים.

אופציה מעולה למי שאין לו בעיה לשלם ולהביא קבלה בעת תביעה חלילה.

ביטוח לחו"ל לישראלים שעושים רילוקיישן לחו"ל 

דודה שלי הסבה את תשומת ליבי לביטוח שהיא עשתה והיתה מאוד מרוצה ממנו. ביטוח של חברת דוידשילד. זוהי חברה שעושה ביטוח בריאות לישראלים ששוהים בחו"ל במסגרת לימודים, נסיעת עבודה או רילוקיישן. לי אין נסיון אישי איתם אבל נראה לי שטוב להכיר את האפשרות הזאת.

הערות נוספות לגבי ביטוח לחו"ל

מומלץ לעשות את הביטוח ישר אחרי הזמנת הטיסות, כי אם חס וחלילה קורה משהו בנסיבות הנכללות בפוליסה (בדרך כלל מצב בריאותי קשה שלכם או של קרוב משפחה מדרגה ראשונה), אז הביטוח יכסה את הוצאות הטיסה והמלון שהוזמנו מראש במידה ותיאלצו לבטל את החופשה.

כשעושים ביטוח חשוב לשים לב מה הביטוח כולל ומה לא.

חשוב לשים לב לסכום כיסוי ליום אשפוז.

חשוב לבדוק אם יש מגבלה למספר ימי האשפוז שהביטוח מאפשר.

חשוב לשים לב כמה עולות תוספות כמו ביטוח פלאפון, מחשב נייד, מטען ועוד.

*** אינני סוכנת ביטוח. מה שכתבתי זה על סמך נסיון אישי ואיננו תחליף ליעוץ מסוכנות ביטוח.

מחשבון לביטוח נסיעות לחו״ל

50 תגובות בנושא “איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לחו"ל?”

 • לא ברור לי בכלל נושא הפספורט כארד.
  אוקיי מקבלים כרטיס נטען למקרה חירום (לא מעניין אותי כרגע כבודה אלא רק מצב רפואי)
  מה אמורים לעשות עם הכרטיס אם חלילה נמצאים בבית חולים אישפוז וכאלה? צריך ליצור קשר טלפוני עם פספורט כדי שיטענו את הכרטיס ב 1000 דולר נניח ??? ואיך יוצרים איתם קשר למי שאין כרטיס סים בחו"ל ? צריך להתקשר אליהם הרי לטלפון קווי..משמע שאי פאשר להשיג אותם דרך אפליקציות כמו וואטאפ ,אלא דרך טלפון ציבורי וכו' (במקרה שמישהו נוסע לבד זה קצת בעיה בשבילו) . ואיזה בתי חולים בחו"ל מקבלים כרטיס נטען של פספורט ? הבית חולים מגהץ את הכרטיס כתשלום בתור אשראי לכל דבר או שצריך למשוך כסף מזומן מהטעינה , דרך כספומט נגיש ?

  • היי גיל. שאלת שאלות חשובות ואני מניחה שעוד הרבה אנשים שואלים אותם אז אענה בהרחבה.
   יוצרים קשר עם מוקד החירום לפני שהולכים למקום הרפואי והם מטעינים את הכרטיס הנטען במספיק כסף שהלקוח יצטרך. אפשר גם ליצור איתם קשר בזמן השהות בבית חולים ברגע התשלום.
   יש כמה אופציות:
   שיחת חינם מטלפון קווי בעולם
   שיחת סקייפ
   שיחת רגילה אם יש סים.
   אציין כי פעמים רבות החברה
   safe4you
   מדברים עם פספורטכארד בשביל הלקוח שנמצא על הקו בשיחת וואטסאפ ושומע את השיחה. זאת כוון שישנם לא מעט מטייילים שנמצאים בבעיה ביצירת הקשר איתם.
   פספורטכראד זהו זהו כרטיס אשראי של מסטרקארד – כמעט כל מקום בעולם מקבל אותו בניגוד לאמריקן אקספרס נניח. משלמים איתו ממש כרגיל עבור הטיפול. במידה ואין אפשרות לשלם עם האשראי, הם מספקים קוד להוציא כסף מהכרטיס בכספומט.
   .

   • תודה על התשובה ואני אתייחס לסיפא של דברייך. נניח לפלוני לא הגיעה המזוודה , הבנתי שפספורט מטעינה ב 150 דולר ככסף "להתארגנות" בשביל בגדים וכו'…איך יש להם פיקוח מה עושים עם הכסף . כל אחד שמקבל את הפיצוי הזה , יכול בעצם לעשות קניות כאוות נפשו במסגרת הנ"ל (בשמים.מסעדה.אטרקציות וכו ) אם זה כרטיס אשראי לכל דבר . הרי אין להם כאן פיקוח על השימוש בפיצוי.
    ובנושא היותו כרטיס אשראי מאסטר כארד לכל דבר , אז אני מבין שבעצם כל מקום שמכבד מאסטרכארד גם יכבד את פספורטכארד…אז בעצם הקוד שהם מספקים (שציינת) זה רלוונטי רק למקומות שלא ניתן לשלם בהם עם מאסטרכארד (אגב את הקוד הם מספקים במעמד הנפקת הכרטיס או רק במידה ולא ניתן להשתמש בו) . חבל רק שנציגי השירות של פספורט לא יודעים לתת תשובות כמו שאת נותנת ומתחמקים ממענה .

 • הי נופרוש, מה העניינים?

  תודה רבה על הפוסט! מאד שימושי.
  אני חייב לשתף בשבילך ובשביל שאר הגולשים שמחפשים ביטוח לחופשה קצרה – הזמנתי חופשה של מספר ימים באירופה, והתקשרתי לסוכנות הביטוח שציינת. הם אמנם נותנים שירות מצויין, אבל מבחינת כיסוי ומחיר לא היתה להם פוליסה שיכולה להתחרות בפוליסה של "למטייל FIRST CLASS" – זו פוליסה שהיתה אפילו מעט זולה יותר מפספורט כארד, וכוללת ללא תוספת תשלום הרחבות כמו ביטול או קיצור נסיעה, תאונות אישיות וכבודה. וכמובן – ללא השתתפות עצמית במקרה אשפוז.

  • היי ניר 🙂 הכל טוב . תודה על התגובה
   ביררתי את הנושא עם סוכן ביטוח. הביטוח של למטייל הוא דרך ביטוח הראל.
   המחירים בהראל סבירים כלומר הם כמו במגדל מינוס פלוס, אין שם איזו הוזלה:) מגדל עולה 2.5$ ליום גם כן.
   הפניקס זולים יותר בכל הפרמטריים. בפניקס עולה 2$ למבוגר ו-1.9$ לילד.
   פספורטכארד מעט יקרה יותר למשל 2.6$ ליום לעומת 2.5$ בהראל למבוגר אבל יש לה יתרון ברור עם הכרטיס.

   לגבי הפוליסה, פניקס ומגדל נותנות עד 5,000,000$ לעומת 2,500,000$ בהראל.
   דבר נוסף, במגדל ובפניקס אין בכלל השתתפות עצמית, בהראל זה רק בעת אשפוז! רוב המקרים אינם אשפוז אלה בדיקות, תרופות וכו'.

   גם במגדל ובפניקס בעת אשפוז מעל 24 שעות משלמים ישירות לבית החולים ולא משלם הלקוח .
   חברת החילוץ של מגדל ופניקס ופספורטכארד זו חיליק מגנוס שהם מעולים!

   • איזה ביטוח עושים למי שחולה בסרטן, אבל מצבו סטטי, אחרי ניתוח ונקי מגרורות?וכמה זה עולה?

    • היי שולמית,
     מאחר שאני לא סוכנת ביטוח אינני יכולה להגיד לך עלויות ואיזה ביטוח הכי יתאים במצב הזה.
     אני חושבת שהכי טוב זה להתקשר לסוכנות שעובדת עם כמה חברות כמו החברה שהמלצתי בפוסט ולברר מולם מה הכי כדאי במצב כזה ומה העלות של כל ביטוח.
     ובלי קשר מאחלת המון בריאות 🙂

 • היי, תודה על הפוסט.
  לא הזכרת את AIG, מסיבה מסויימת?

  • היי דניאל 🙂 תודה על התגובה
   כתבתי את הפוסט על סמך הנסיון האישי שלי והאמת שלא יצא לי לעשות ביטוח דרך AIG. אין לי משהו נגדם או לטובתם כי לא ניסיתי אותם.
   יצא לי לעשות ביטוח של קופת חולים, הפניקס, מגדל ופספורטכארד 🙂

   • לא ברור לי למה המלצות כאלו חמות על פאספורטכארד לטעמי הם יקרים להחריד ומעדיפים תמיד לבטח מקרים בטוחים, הקשר ביין הפרסומת למציאות מאכזבת וירודה,אישית ממליץ לבחור חברות מתחרות שלהם ביטוח לא פחות טוב.

    • היי ראובן .. תודה על התגובה… זה נכון שפספורטכארד יקרים יותר אבל הם נותנים משהו שחברות ביטוח אחרות לא נותנות. יש כאלה שזה מה שחשוב להם. אני המלצתי להעזר בסוכנות שעובדת עם כמה חברות כי הם עוזרים להתאים את הביטוח בהתאם לסגנון טיול ובאמת לפעמים פספורטכארד יהיה פחות מתאים.

 • שלום,
  אנחנו עומדים לטוס לניו יורק לחודש וחצי לביקור אצל הבנים.
  בעבר סוכן הביטוח שלנו עשה את הביטוח, בהראל, ביטוח מורחב.
  הוא הפסיק עם ביטוחים לחו״ל ואנחנו תוהים היכן לבטח.
  אנחנו בני שבעים.
  נהיה רוב הזמן עם המשפחה .
  אשמח לעזרה בעצה.
  בברכה
  רחל לונדון כץ

  • היי רחל ,
   אני כבר מעל שנה עושה את הביטוח שלי דרך
   safe4you
   וגם אחותי ואמא שלי עשו דרכם
   וכולנו מאוד מרוצים. הם מאוד שירותיים ומקצועיים.
   ממליצה לך להתקשר אליהם ולבדוק מולם מחירים

 • בשנים האחרונות עשיתי ביטוח נסיעות דרך פספורט קארד. מאחר והחופשות שלי מתארכות החלטתי לבדוק במקום לעבוד על אוטומט. בהשוואת מחירים מצאתי שפספורט קארד יקרה מאד. מצאתי גם טבלה של משרד האוצר שמדרג את איכות השרות של חברות הביטוח לפי מספר פרמטרים. מסתבר שיש חברות טובות שנותנות שירות טוב בעלות הרבה יותר נמוכה. צמודות בראש הטבלה בנסיעות לחו״ל (2016) עם הציונים הגבוהים ביותר: AIG וביטוח ישיר.
  הפניקס וכלל קיבלו את הציון הנמוך ביותר.

  • היי שרונה,
   תודה רבה על המידע 🙂
   פספורטכארד ידועים כהכי יקרים אבל חוסכים כאב ראש במידה ומשהו אכן קורה.
   בכל אופן לגבי השירות .. בגלל זה אני עובדת מול סוכנות ביטוח ולא מול חברת הביטוח עצמה. ככה כל ההתנהלות היא מול הסוכנות.
   בינתיים לי יצא לקבל שירות ממש טוב אז אני מרוצה 🙂

  • אני מאוד מרוצה מהביטוח של AIG

 • אני רוצה לשאול האם בנוסף לביטוח נסיעות יש צורך לעשות גם ביטוח חיים מאחר וכל החברות ממליצות להוסיף את הביטוח הזה .תודה מראש לכל העונים

  • היי אורן, ביטוח חיים חשוב לעשות בלי קשר לטיולים או לא. זה בעיקר למקרה של מוות וזה לא קשור רק אם טסים לחו"ל או לא.

   • נופר שלום ,בכללי יש לי ביטוח חיים ,השאלה היא האם להוסיף ביטוח חיים לנסיעה הקרובה שלי ,ןהאם הביטוח הקיים שיש לי תופס בחו"ל

 • אורן, אני לא אשת מקצוע. ביטוח חיים למקרי מוות (נניח שלא כולל נכות אחכ) מעניין רק אם יש לך ילדים שישארו אחריך ומישהו צריך לפרנס אותם, או הורים/בן/בת זוג שיכנסו לדיכאון אחכ. ביטוח למקרה נכות זה עניין אחר.
  באלו לא משנה איפה זה קורה – תאונה במקלחת בבית או במקלחת בתאילנד, כל עוד לא התאבדת בתקופה קצרה אחרי עשיית הביטוח, ואת זה צריך לבדוק בפוליסה.

 • היי נופר,
  ראיתי שעשיתם לאחרונה טיול ברומניה ואנחנו נטייל בקרוב ברומניה בסגנון שלכם ל12 ימים.
  לפי הפוסט לא הבנתי מה עדיף בסגנון טיול שכזה מה עדיף – פאספורט קארד או ביטוח במגדל?

  • היי אביה,
   אנחנו עשינו את הביטוח של מגדל והפניקס דרך חברת
   safe4u
   הסיבה שבחרתי בהפניקס זה כי הם מבטחים מצלמות יקרות ולנו יש מצלמה יקרה וההחזר שלהם עד 2000 דולר
   בשאר החברות אין החזר בכזה סכום
   בעלי עשה מגדל כי התנאים טובים והסוכנות המליצה לנו עליו
   ממליצה להתקשר אל הסוכנות ולהתייעץ איזה ביטוח עדיף בהתאם לסגנון טיול שלכם ולמצב בריאותי..

 • מן הראוי שתצייני מה הקשר שלך לחברות הללו , בין אם את מרוויחה כסף מההפנייה אליהן ובין אם תורמים לך לחשיפה של הבלוג.
  מחכים לתגובתך

  • היי נועם ומיכאל
   אתם מוזמנים לקרוא את ההסכם של האתר
   https://www.trvbox.co.il/%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9/

  • ממש נשמע שאת יודעת מה את אומרת בכל הקשור לביטוח…אני תוהה האם כל זה מידע שלמדת "על בשרך" אוש שמישהו מsafe4you הקליד עבורך…..
   את ממליצה פה על ביטוחים ואנשים תמימים שלא מבינים שיש לך קשר עסקי עם הסוכנות שאת מפרסמת לא מבינים שהדברים שאת כותבת הם מכירתיים ביותר ולאו דווקא המלצה אובייקטיבית.
   מין הראוי לציין זאת בתחילת הפוסט באופן ברור שיש לך הסכם עמלות

   • היי שרית,
    כל הבלוג מבוסס על הנסיון האישי שלי
    אני לא ממליצה על משהו שאני לא מנסה אותו ואני לא ממציאה סיפורים לפוסטים בבלוג.
    כן חלק מהדרך שלי להרוויח מכל העבודה על הבלוג שהיא תוכן חינמי לקהל זה בעזרת שיווק שותפים ואני אפילו כותבת על כך בבלוג.
    לגבי הביטוח , אני טסה כל חודש ואני עושה ביטוח אצל
    safe4you
    בכל פעם בגלל השירות המעולה שלהם ובלי קשר לשום דבר אחר.
    התשובות שאני כותבת הן על סמך הנסיון שלי וגם מהתייעצות מסוכני ביטוח.
    וגם כתבתי שהפוסט הזה הוא בגדר המלצה ושיש להתייעץ עם סוכן ביטוח כי אני לא כזאת.

 • היי נופר . קראתי את הפוסט שלך וגם התגובות ורציתי רק לספר לך שאני עשיתי לי ולאשתי השוואה מעמיקה לפני שרכשתי לנו ולילדים ביטוח לפני הנסיעה שלנו בסוכות ובסוף עשיתי את הביטוח בלמטייל . הם עושים את הביטוח של הראל עם הרבה שיפורים שיתכן שלא ידעת : 1. הם היו יותר זולים מפספורטקארד בכ-30 אחוז! (ולנו משפחה של 5 זה יצא המון כסף) 2. אין אצלם השתתפות עצמית בכלל (כמו בפספורטכארד) וגם יש להם אפליקציה שמאפשרת לך אם אתה בחול לקבל את הכסף שנדרש לך למימון כל ביקור רפואי ותרופות מיד לכרטיס האשראי שלך – אני בפרוש ממליץ .

  • 🙂 היי יובל . תודה רבה על ההמלצה
   האמת שהאפליקציה בהראל חדשה. יש להם השתתפות עצמית אבל
   במקרה של ילדים בהראל יש מחיר לא רע, תלוי בהרחבות שיש,
   כמי ביטוח ביטול טיסה וכו׳
   בכל אופן זה יכול לצאת משתלם באמת יותר מפספורטכארד אבל זה לא רק אצל למטייל גם סוכנויות אחרות מציעות את זה. בגלל זה אני בעד סוכנות ביטוח ולא חברת ביטוח ספצפית
   כי הם יכולים להתאים את סוג הביטוח שיתאים לפי סגנון הטיול ובמחיר משתלם יותר

   • המחיר גם למבוגרים ,לי ולאשתי היו זולים בכ30אחוס מפספורטכארד ומי שעושה בלמטייל אין לו השתתפות עצמית . כך שזה היה בהרבה יותר שווה. את הפוליסה ידינו באינטרנט דרך סוכנות הביטוח של למטייל. אנחנו נסענו ל11,ימים וההפרש במחיר היה גדול

    • כרגע גלשתי לאתר שלהם. 46$ ל-19 יום יוצא 2.4$ ליום. מהיכן הבאת את ה-30% הנחה ?! בנוסף, אין השתתפות עצמית לאירוע רפואי (כלומר אישפוז). יש השתתפות עצמית של 50$ לכל דבר אחר שקשור לרפואה (בדיקות, ביקורים, תרופות) … זה בדיוק מה שנכתב בבלוג.

 • היי נופר, תודה על כל המידע בבלוג! רציתי לדעת אם יש לך ניסיון עם ביטוחים בינלאומיים כגון זה של World Nomads?
  תודה

  • היי מיטל, בשמחה:) האמת שאני פחות מתמצאת בזה …
   עד עכשיו תמיד עשיתי ביטוחים ישראליים והאמת שזה תמיד נתן לי מענה טוב ולצערי קרו לי כמה מקרים שהייתי צריכה להפעיל בהם ביטוח

 • יש לי ולבעלי הורים בני כ 90. כשהזמנו טיסה לחו״ל ובקשנו לעשות בטוח חו״ל שיכלול גם ביטול עקב מוות של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, נאמר לנו שהבטוח הוא רק למקרה שקרוב המשפחה מת שלא כתוצאה ממחלה קיימת!! ואני שאלתי: לאיזה מבוגר אין מחלה קיימת ? האם אני לא צריכה לבטל טיסה כשההורה מת כתוצאה ממחלה קיימת?? ושאלתי אליך:האם ידוע לך על חברת ביטוח שמבטחת מוות בכל מקרה?

 • היי רציתי לדעת אם יש אחד שמבטח ילד שצריך לנסוע לחול לצורך ניתוח

  • היי שלמה
   אני לא סוכנת ביטוח אבל אף ממה שידוע לי אז אף חברה לא תסכים.
   יש יוצא מן הכלל אולי אבל תלוי בסוג הניתוח ותמיד שווה לבדוק בחיתום מול חברות ביטוח.
   אם זה ניתוח לברך נניח אולי יחריגו רק את זה ואת השאר לא יחריגו

  • אפשר לבטח את הילד בהחרגה של המצב הרפואה עם הגבלה על גובה הפיצוי. כלומר – אם גנבו לילד משהו או חלילה עבר תאונת דרכיים וכו', אפשר לבטח רק שיהיה רשום הסתייגות על המצב הרפואי ומגבלה על הגובה. אני עשיתי בעבר לאדם חולה דרך כלל. חוץ מזה יש חברה שכן מבטחת, לדעתי תלוי במקרה עצמו.
   הרבה בריאות

 • הי נופר
  תודה על המידע….
  אני נוסע עם משפחתי לטיול ספארי בטנזניה – יש המלצות או דגשים לביטוח הנדרש?
  לפי מה שקראתי כאן, מסתמנת המלצה על הביטוח של "למטייל" … האם כך הוא?

  • היי עמיחי,

   איזה כיף לכם 🙂
   בעיקרון אני חושבת שהכי טוב זה לדבר עם סוכנות ביטוח כמו למשל זאת שהמלצתי באתר ולברר מולם איזה חברה הכי מתאימה לסוג טיול כזה
   אני לרוב עושה הפניקס אבל גם מגדל ופספורטכארד טובים לטיולים מהסוג הזה

 • הי, רק תיקון קל – פספורטקארד מבטחים עד 180 יום (חצי שנה) ולא ניתן להאריך.

 • שלום ברצוני לברר מדוע אין פרסומת על חברת כלל כפי ידיעתי כלל הא חברה מצוינת חברה ענקית ותיקה יודעת להתאים לכל אחד לפי הצרכים שלו מהירה זמינה שרות עם כל הנשמה והמחיר זול ומי שעושה דרך סוכן יש 10% הנחה

  • היי פנינה
   לא המלצתי על כלל , כי לא יצא לי להתנסות בביטוח דרכם
   אני כותבת רק על דברים שניסיתי באופן אידי ולי אישית יצא לעשות ביטוח דרך הפניקס, פספורטכארד והראל. בטוחה שיש עוד ביטוחים טובים

 • לא הבנתי מה הייחוד בסוכנות נסיעות שאת ממליצה עליה.. מדובר באתר השוואות רגיל. אין כאן שום סוכן. הוואטסאפ באתר לא עובד.

  • זאת סוכנות ביטוח שעובדת עם הראל הפניקס פספורטכארד ועוד…
   זה לא אתר השוואות
   אני אישית
   מעדיפה להזמין מסוכן ביטוח ולא ישירות
   מהחברה כי דרך סוכן היחס יותר אישי

 • הי, בהמשך להמלצה החמה במיוחד שאת נותנת באתר פניתי לחברה ל-safe4youl , מציעה לרענן אותה…
  לצערי הוואטסאפ שלהם כלל לא עובד באתר. לאחר שהשארתי באתר טלפון וביקשתי שיחזרו אלי בואטסאפ, לא טרחו לענות על השאלות שלי ושבוע לאחר מכן כששוב פניתי אליהם כלל לא חזרו. אלי. כדאי שתבדקי את זה כי כרגע ההמלצה שלך היא לא יותר מהמלצה לחינם, לפחות מהצד של הקוראים שלך…

  • היי מעיין
   מבאס אותי לשמוע שזאת החוויה שלך עם החברה כי האמת שאני עושה דרכם את הביטוח כבר 6 שנים ותמיד קיבלתי שירות מעולה וכך גם בני משפחה שלי ועוקבים מהבלוג.
   אם בא לך אז אשמח שתכתבי לי את מספר הפלאפון שלך ואעביר להם את התגובה.

 • לAIG יש מחיר ממש משתלם דרך כרטיס אשראי מקס, אבל משום מה הם לא נותנים להוסיף כיסוי לגניבת טלפון סלולרי (זה גם כתוב בפרטי הפוליסה המלאה)…

כתיבת תגובה

יש להזין תגובה יש להזין שם יש להזין כתובת מייל תקינה מייל לא תקין
תודה! תגובתך נוספה בהצלחה וממתינה לאישור
שגיאה בהוספת ההודעה, אנא נסה שנית מאוחר יותר

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *