איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לחו"ל?

מאת: נופר רונן

עודכן לאחרונה ביולי 2024

ביטוח נסיעות לחו״ל כולל בתוכו גם ביטוח בריאות וגם ביטוח רפואי חירום וגם ביטוח כבודה ועוד.. זה אומר שביטוח נסיעות הוא הדבר שהכי חשוב לעשות לפני שטסים כי אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה. דרך אגב הביטוח נסיעות מכסה אתכם גם לפני שהטיול התחיל למשל במצב של אשפוז בבית חולים (תוכלו לקבל החזר מלא לטיול שלכם אם עשיתם ביטוח לפני זמן האשפוז).

מאחר שאני טסה הרבה פעמים ולפעמים לתקופות ארוכות, היה לי חשוב לבדוק את נושא ביטוח נסיעות לחו"ל ולבדוק איזה ביטוח נסיעות לחו״ל הכי מומלץ . בפוסט אני כותבת את הסיבות למה כדאי לעשות ביטוח בריאות לחו״ל, איך לבחור את הסוג ביטוח רפואי המתאים, שאלות נפוצות ותשובות עליהן (לאחר מחקר באינטרנט והתייעצות עם סוכן ביטוח שחי את התחום ), הסבר על הסוכנות שאני עושה דרכה ביטוח, חוויות אישיות שלי מביטוחים שונים שעשיתי ועוד

תוכן עניינים הסתר

ביטוח נסיעות מומלץ לחו״ל

כיום יש המון אפשרויות לביטוח נסיעות לחו"ל וזה יכול קצת לבלבל.

לכן החלטתי לכתוב פוסט על האפשרויות שעומדות בפניכם וגם להסביר מהי האופציה העדיפה עליי.

יש הרבה חברות שמציעות ביטוחים, בנוסף יש גם את קופות חולים וחברות אשראי. דבר ראשון זה תלוי בסוג טיול שלכם. האם למשל זהו טיול קצר או טיול תרמילאים ארוך? האם זאת חופשת בטן גב או חופשה אתגרית? בהתאם לאופי הנסיעה, גילאים, יעד, תנאי ביטול הנסיעה ועוד, ניתן לבחור את חברת הביטוח הנכונה.

ההמלצה שלי היא לעשות את הביטוח נסיעות דרך סוכנות הביטוח Safe4you.

למה אני ממליצה לרכוש ביטוח עם סוכנות ביטוח?

קודם כל זה אותו מחיר כמו לרכוש דרך חברת הביטוח באופן ישיר אז כבר לא הפסדתם. נשארת השאלה מה הרווחתם? הסוכנות תעניק לכם שירות אישי של סוכן משלכם לליווי לשאלות, בעיות, הגשת תביעות או אישורי תביעות באזורים אפורים [מנסיון] וזה ערך מוסף גדול. ללא קשר מרוויחים סוכן מקצועי לרכישה, הם חיים את התחום ויודעים להסביר את האותיות הקטנות כמו איפה תשלמו תוספת על תרופה ואיפה לא, מה נחשב ולא נחשב אתגרי בכל חברת ביטוח, תנאים לכיסוי לכבודה או ביטול נסיעה ועוד.

זוהי סוכנות ביטוח נסיעות שעובדת מול חמש חברות הביטוח הגדולות בארץ: פספורטכארד, הפניקס, מגדל, הראל וכלל. כשמתקשרים אליהם הם מייעצים איזה סוג ביטוח הכי יתאים וישתלם בשבילכם בהתאם למחירים ולאופי הנסיעה ויסבירו לכם בדיוק מה כל פוליסה מספקת. בנוסף יש להם הרבה שירותים נוספים בחינם שהם נותנים ללקוחות שלהם.

מה Safe4You נותנת מעבר לביטוח?

☑הגשת תביעות בזמן שאתם מטיילים

בתביעה על ציוד אישי, ביטול טיסה, צד ג', כרטיס לא עבד או נאבד, לא מאשרים לכם תביעה ועוד ועוד צריך להגיש מסודר ולקבל החזר כספי וכיף גדול שיש סוכן שמסייע בכך ומטפל בהכל בזמן שמטיילים. בכל חברת ביטוח שהיא לא פספורטארד אז גם בתביעות רפואיות.

☑ שטחים אפורים

הסיבה השניה היא "גב של סוכן" מול ספינה גדולה כמו חברת ביטוח שלא הכל שחור ולבן. יש בשפע פוסטים מפרגנים מצד מטיילים על אישורי תביעות מיוחדים שבלעדיהם זה לא פשוט לא היה קורה.

☑ מענה בזמן טיול
הסיבה שלישית היא מענה לדברים ביום יום כמו הארכה של ביטוח, קיצור, שאלות כלליות שכל הזמן צריך וכיף שיש ערוץ ישיר ומהיר לכך.

☑ הסוכנות יודעת לכוון אתכם במקומות רבים בעולם לשירותי רפואה טובים סביבכם בטיול. יש להם מאגר אדיר וזו עזרה נפלאה שנמצאים בארץ זרה.

יש האמת עוד סיבות אבל אלו הסיבות העיקריות:)

השוואת מחירים מהירה של ביטוחי נסיעות – מחשבון ביטוח נסיעות לחו״ל

שמחה לשתף אתכם במחשבון ביטוח ייחודי ומקצועי ביותר שמשווה בין כל חברות הביטוח בביטוח נסיעות לחו"ל!

הטבה לעוקבי הבלוג : על המחירים של חברות הביטוח תוכלו לקבל הטבות שוות דרכי כדוגמת אתגרי חינם בחלק מהחברות, מזוודה חינם, עד 10% הנחה ועוד. ההטבה משתנה בהתאם לסוג החברה שתבחרו ותקופת הנסיעה:)

קישור למחשבון להשוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו״ל

היכנסו להשוות ושימרו את ההצעה, לאחר מכן כיתבו (או תתקשרו) לסוכנות SAFE4YOU לקבלת ההטבה דרך "מטיילת מחוץ לקופסא" ותהנו מהטבה על המחירים "הרגילים" של חברות הביטוח (סוכן הביטוח יכול לראות אצלו את ההצעה שקיבלתם ולעדכן אותה אונליין עם ההטבה שמגיעה לכם).

יתרונות המחשבון להשוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו״ל

 1. תוכלו להשוות מחירים בין כל חברות הביטוח לחו״ל בשניות.
 2. המחשבון הזה מאפשר לכם לקבל הצעות מחיר בלי צורך בהזנת פרטים אישיים (לעומת מחשבוני ביטוח אחרים שמבקשים את המייל שלכם ושולחים הצעה למייל).
 3. תוכלו לשמור את ההצעה לביטוח שקיבלתם והסוכן גם יכול לעדכן אותה אונליין עם הטבות שתקבלו דרכי.
 4. המחירים שאתם רואים במחשבון הם המחירים המדוייקים שמתחשבים גם באורך זמן השהות (יתר המחשבונים נותנים מחיר משוער בגלל שלא מתחשבים בפרמטרים שונים כמו למשל שחברת ביטוח משנה את המחיר לפי יום במידה והטיול יותר ארוך מX ימים).
 5. המחשבון אינטואיטיבי ונוח ממש לשימוש. רק צריך לבחור יעד ותאריכים לנסיעה.

לכל ביטוח נסיעות לחו״ל יש מחירון שונה לפעמים המחירים די דומים ולפעמים יש הבדלים גדולים במחיר. לדעתי המחירים של הביטוח בעיקר משמעותיים בטיולים ארוכים ובטיולים ליעדים יוקרתיים ולכם שווה להכיר את המחירים של כל ביטוח. בנוסף לכל ביטוח רפואי יש הרחבות כמו למשל ביטוח כבודה, ביטוח אתגרי וכו,..  ולכן כדאי לבדוק את המחירים.

השוואה בין חברות ביטוח נסיעות לחו״ל

כיום יש 5 חברות ביטוח נסיעות מובילות שמעניקות שירות מצוין בביטוח נסיעות ואליהן ניתן להוסיף את חברת ביטוח האשראי AIG שנחשבת לחברת ביטוח מכובדת בשוק אך קטנה יחסית [הכוונה בנסיעות לחו"ל, ברכב ודירה נחשבת למובילה].

פספורטכארד

נכון לשנים אחרונות וכנראה גם הבאות,  פספורטכארד נחשבת לחברת ביטוח הנסיעות הגדולה בישראל.
זו לא חוכמה, היא מתמחה רק בתחום הזה, חושבת כל היום רק ביטוח נסיעות בזמן ששאר חברות הביטוח מתייחסות אל ביטוחים אחרים כתחום החשוב ביותר אצלן.

היתרונות הבולטים?
כרטיס אשראי נטען שמשלם מיידית, היחידה שמחזיקה מוקד חירום משלה 24-7 [לשאר החברות זה מוקד חיצוני], יש שירות טרקלין בעיכוב טיסה ושירות איתור מזוודה בעת עיכוב המזוודה בטיסה ועוד.

לרוב הטיולים הקצרים אני עושה ביטוח של פספורטכארד. למה?

בגלל שיצא לי כבר מספר פעמים להיות בבתי חולים במהלך הטיולים שלי ופעמיים לא קיבלתי את המזוודה שלי כשנחתתי.

כן יש לי לפעמים קצת נאחס.  היתרון הגדול של פספורטכארד הוא שהם נותנים כרטיס נטען ובמקרה שקורה משהו כמו מזוודה שלא הגיעה או ביקור בבית חולים, הם מטעינים לכם את הכרטיס על המקום ואז אפשר להשתמש בכרטיס כמו כרטיס אשראי.

זה יתרון ממש גדול, כי בעצם אתם לא מוציאים כסף וצריכים אחרי זה לחכות עד שמקבלים את הכסף חזרה. בביטוח אחר כשלא קיבלתי את התיק שלי בויאטנם קניתי לי כל מיני דברים לאותו היום ושכחתי לשמור את הקבלות ולכן לא קיבלתי החזר על כך.

אם היה לי אז את הפספורטכארד הייתי מקבלת ישר את הכסף לכרטיס וקונה איתו מה שאני צריכה עד 150 דולר. 

הפניקס

כיום, נחשבת לחברת הביטוח הכי איכותית אחרי פספורטכארד, מי שמתנסה ומכיר מבין.
איכותית בתביעות, מהירה, משיבה מהר גם לחיתום טרם הנסיעה במקרה של בעיה רפואית והכי חשוב, מעניקה שירות של איתור רופא בטיול ואפילו אפשרות הזמנת הרופא עד למקום הלינה.
כל זאת בזמן שאם בחרתם רופא באמצעות האפליקציה, הפניקס תעביר לו תשלום ישירות.

כשטסנו ל7 חודשים לתאילנד, ויאטנם לאוס וארה״ב החלטנו לעשות את הביטוח של הפניקס.

מגדל

הוגנים במחיר, כיסוי רחב מאוד ואנשים נפלאים שמנהלים את המחלקה.
לא מספיק גדולים בגלל שהפניקס מעט טובה יותר ובמחיר דומה.
מי שרוצה לחסוך קצת ולקחת מוצר מעולה, זה בהחלט מגדל. כן חשוב לדעת שתשלום התביעה תמיד משולם ומסודר אך לא בהכרח מהר [בטח לא כמו הפניקס למשל].

הראל

חברת ביטוח נפלאה, משלמת תביעות בצורה טובה [אך לא מהירה], ויודעת לדרוש את המסמכים הנדרשים כדי לשלם. אבל, כמו מגדל, מה שמגיע מכוסה תמיד.
בגדול, כיום היא משווקת באמצעות סוכני נסיעות וכרטיסי אשראי שונים בעיקר מכיוון שהיא לא הכי אטרקטיבית במחיר "הרגיל שלהם באתר", והכיסויים שלהם נחמדים וכוללים השתתפות עצמית במספר דברים לא מבוטלים.
היתרון שם [יש לבדוק זאת בהתאם ליום הרכישה!], הכיסוי לביטול וקיצור נסיעה לא מחייב מצב רפואי תקין בחצי שנה שלפני הנסיעה.
דבר שני, פיזיותרפיה בחו"ל במקרה תאונה והמשך טיפול בישראל במקרה תאונה בחו"ל [יש גם בהפניקס אפשרות הרחבה לנושא].

הערה קלה, יש להראל אפשרות קבלת תשלום של $300 בביט, בפועל זה "נחמד אך שיווקי".
מדוע? כי הם נותנים לכם $300 בביט ואז "רודפים" אחריהם להגיש תביעה רגילה באתר ואם לא יקבלו מה שנדרש יחייבו את האשראי שלכם. אז זה כמו כל ביטוח שצריך להגיש תביעה.

כלל ביטוח

כיום משווקים באמצעות קופות חולים וסוכני ביטוח.מוצר טוב בכיסוי, מחירים הוגנים והם משתפרים מאוד בכל הקשור לתשלום תביעות.
פעם היו ביקורות רבות, כיום הם משלמים בזמנים סבירים ביותר ומה שמגיע בהחלט משולם.
החסרון לבינתיים, השירותים הדיגיטליים לא עובדים בצורה תקינה, מה שמקשה לפעמים ללקוח קצה ללא סוכן להגיש תביעה לבד באופן דיגיטלי.

יתרון:
יש להם אשראי דיגיטלי לתשלום מיידי עד $300 באמצעות אשראי דיגיטלי של חברת הביטוח.
יש להירשם ולוודא שהכל עובד ופועל טרם הנסיעה! ולא בעת הצורך בחו"ל.

ביטוח נסיעות חינם לחו״ל 

בקופות חולים מכבי וכללית [שזה הרוב] עובדים על "כלל ביטוח". יש שם השתתפות עצמית 50$, כיסויים נמוכים יותר ודורשים קבלות בדואר מקוריות לא תביעה שיש להגיש [לא כמו 80% מחברות הביטוח שמקבלות הכל במייל].

לגבי הביטוח בריאות לחו״ל החינמי של אשראי – לרוב כרטיס האשראי הוא לא מספיק טוב בגלל השתתפות עצמית ובעיקר הגבלה של סכום יום אשפוז, לפעמים זה מספיק אבל באשפוז ממש יקר זה בהחלט לא מספיק ולכן זו בעיה].

לאלו שיש כרטיס אשראי ברמה גבוהה הביטוח נאה בהחלט ומעניק כיסויים טובים, "הבעיה" החדשה של זה שהביטוח החינמי הוא רק עד 5 ימים לפי הוראות מפקחת על הביטוח (כלומר יש אפשרות לעשות ביטוח נסיעות חינמי ל5 ימים) . אני חושבת שביטוח כזה יכול להיות טוב לחופשה קצרה כמו של סוף שבוע אבל אם הטיול שלכם הוא יותר מ5 ימים אז כבר ההרחבות של הביטוח יצאו יקרות יותר. 

כמו כן גם חברות האשראי שמציעות ביטוחי בריאות לחו״ל בחינם, אם חס וחלילה קורה משהו רציני בחו"ל, חברת הביטוח מעניקה כיסוי בסיסי בלבד, עבור שאר ההרחבות צריך לשלם תוספת שהיא יחסית יקרה ביחס לשוק [בגלל שהבסיס בחינם].

חשוב לשים לב לנושא הזה במיוחד אם טסים למדינות יקרות בהם עלות אשפוז וטיפול יקרים יותר.

ביטוח רפואי לחו״ל לגיל השלישי 

הגיל השלישי מתחלק לפי סטטוס רפואי, יש חברות ביטוח שדורשות תוספת רפואית עבור תרופות מסוימות וישנן חברות ביטוח שלא דורשות תוספת כספית. המשמעות היא פער גדול בין המחירים!
מזמינים את המטיילים להיכנס למחשבון הביטוח על מנת להשוות מחירים ולקבל הצעת מחיר גם לפי הצהרת בריאות וגיל.

חשוב לציין שהגיל השלישי פחות מסתדר עם אפליקציות מסובכות, נוח להם לקבל מס' וואצאפ לשירות או טלפון ופחות להתחייב להגשת תביעה וכל הנושא. ולכן יש 2 אופציות מובילות לעניין.
פספורטכארד / הפניקס או לקחת סוכן מקצועי שיטפל עבורם בתביעה ובכל הנדרש כאשר חשוב לציין שהמחיר באמצעות סוכן זהה בדיוק למחיר ברכישה דרך חברת הביטוח באופן ישיר.

ביטוח נסיעות לחו״ל לילדים 

ההגדרה לילד שנוסע לחו"ל ברוב המקרים זה ביטוח למשפחה, משפחה שמעדיפה מקסימום נוחות ו-0 כאבי ראש בזמן שנמצאים בחו"ל עם עוד אנשים ורוצים את הפתרון הפשוט והטוב ביותר, בטח שמדובר ביקרים לנו מכל.

לכן לטמעי האישית, ההמלצה היא על 3 חברות ביטוח נכון להיום.
פספורטכארד שמעניקה כרטיס נטען לתשלום מידיי לכל רופא.
הפניקס שהיא הטובה ביותר למשפחות בגלל מציאת רופא עבורכם, אפשרות הזמנת למקום הלינה, אפשרות קבלת מרשם מקומי ועוד.
כלל ביטוח, רק בגלל האפשרות לשוחח עם רופא בשיחה דיגיטלית אינטרנטית מה שברוב החברות כמו מגדל, הראל, AIG ועוד מחייבות חבילת שיחות מסודרת.

ביטוח נסיעות אקסטרים/ אתגרי

לכל חברת ביטוח יש את ההגדרות שלה – ניתן תמיד למצוא זאת באתר חברת הביטוח בקטגוריה של ביטוח נסיעות [חברות הביטוח מחוייבות להציג זאת על פי הוראת המפקחת על הביטוח]. באופן כללי צלילות, טיפוס, ראפינג ועוד.
טרקים קלים ונסיעה ברכב 4X4 נחשבים אתגרי ברוב חברות הביטוח. ישנן חברות ביטוח שמאפשרות להרחיב אתגרי לפי תאריכים או בהתראה של יום ויש חברות כמו פספורטכארד שלא מאפשרות להרחיב אתגרי בזמן טיול, משמע משלמים לכל תקופת הטיול גם אם תעשו אתגרי רק ביום ספציפי אחד.

האם טרקים יומיים נחשבים לאקסטרים?

נושא מאוד מורכב, תלוי מה כולל הטרק, האם כולל טיפוס, סנפלינג תוך ועוד.

באופן כללי, עצם ההליכה כטרק זה לא מוגדר כאתגרי אבל שילוב של דברים אקסטרימים אז כן חייב להרחיב ספורט אתגרי בפוליסה בהחלט.

האם פארק מים וספורט ימי מצריכים הרחבת ביטוח?

כן! פארק מים, בננה, אופנוע ים נחשבים לפעילות אקסטרים. 

האם רכיבה על אופנוע נחשבת לאקסטרים?

לא. אלא אם מדובר ברכיבת אופנוע שטח. חשוב לציין שיש כיסוי לרוכב אופנוע רק במידה ויש רישיון לאופנוע.

ביטוח נסיעות מומלץ לארה״ב

נחלק את זה ל-2. ארה"ב ויעדים יקרים.
ארה"ב:
כלל ביטוח, הראל, הפניקס ופספורטכארד.
לכלל ביטוח והראל יש שיתוף פעולה עם רשת מרפאות יונייטד, מה שמאפשר לגשת למרפאה בהסכם ולא תצטרכו לשלם שקל עבור הטיפול, זה נוח ופשוט וחוסך תשלום מצד המבוטח.

הפניקס, אמרנו, יש אפליקציה נפלאה שמאתרת רופא והפניקס תשלם לו ישירות שזה מעולה.

בפספורטכארד, ניתן לגשת לכל רופא והפניקס תשלם לו ישירות!
החסרון, לפעמים בסכומים גבוהים, יבקשו במוקד חשבון לתשלום מהספק בארה"ב טרם הטענת הכרטיס מה שמעיק מעט על השירות והחוויה בזמן אירוע רפואי.

לגבי יעדים יקרי כמו שוויץ וקנדה בעיקר.
הפניקס או פספורטכארד.
בהפניקס יש רופא בהסכם ואז לא צריך לשלם ובפספטורטכארד אשראי נטען שמקל על העניין.

בשני הטיולים שלנו בארה״ב עשינו ביטוח נסיעות של הפניקס והיינו מרוצים מאוד (הייתי במיון וגם במרפאת נשים וקיבלתי החזר על שני הביקורים במהירות ובקלות). 

ביטוח נסיעות דרך האינטרנט או אפליקציה

כיום ניתן לעשות את הביטוח נסיעות לחו״ל בקלות דרך האינטרנט. לדעתי הכי פשוט זה להכנס למחשבון הביטוח נסיעות ושם לבצע גם את הרכישה. או להכנס לאתר של קופת החולים או האשראי שלכם ושם לבצע את הרכישה. במידה והטיול שלכם ארוך או שיש לכם מצב רפואי קודם אני אישית ממליצה להתקשר לסוכן ביטוח ולהתייעץ איתו. 

ביטוח נסיעות מומלץ לנשים בהריון

בעיקרון כל החברות המובילות מספקות כיסויים מצויינים להריון.

יש הבדלים בסכומי כיסוי למשל מגדל מספקת כיסוי לנושא הריון עד 350,000$  ופספורטכארד עד 200,000$ [שזה גם המון ונדיר ביותר שמגיעים לזה].

חשוב לדעת לגבי הריון שהביטוח לא מכסה הפלה יזומה, טיפולים שגרתיים או הוצאות שאינן הכרחיות מבחינה רפואית לאבחון או טיפול באירוע חירום.

עד איזה שבוע מבטחים אישה בהריון?

עד שבוע 32 לכל היותר, ובתנאי שהליך ההריון תקין.

במקרה שהוא מוגדר בסיכון חלילה או מרובה עוברים, צריך אישור מרופא שהליך הריון תקין.

למה חשוב לשים לב כשעושים ביטוח רפואי לחו״ל לאישה בהריון?

שמכסה הטסת בן משפחה קרוב, שמכוסה תקופת ביטוח מעבר לתקופה שנרכשה. כלומר, שלא יהיה מצב שקרה אירוע כלשהו הקשור בהריון, המבוטחת התאשפזה ואז נגמר לה הביטוח…מה עושים? מעתה המבוטחת משלמת הכל מכיסה? אז חשוב לוודא שהביטוח ממשיך לכסות אם הביטוח נגמר.

פוסט מפורט לגבי ביטוח נסיעות לנשים בהריון

ביטוח נסיעות מומלץ לטיולים ארוכים ולתרמילאים

ביטוח תרמילאים כיום מוצע בחברות ביטוח רבות וברוב המקרים מעניק כיסויים דומים שכוללים חילוץ, ספורט אתגרי, הטסות רפואיות, מזוודה ועוד.מפוסט מפורט על ביטוח נסיעות לתרמילאים.

בפועל ניתן לעשות בכל חברה ביטוח עד שנה. יש לשים לב שכיום הפניקס נחשבים לזולים ביותר ועדיין מעניקים פוליסה מעולה מבחינת הכיסויים. לכן, במידה והנסיעה הינה ממש לתקופה ממושכת ביותר [מעל חצי שנה], כך תחסכו כסף רב על נושא ביטוח הנסיעות לחו"ל. עדיין תרמילאים רבים בוחרים בכל זאת בפספורטכארד שלא נחשבת לזולה בשוק אבל מעניקה כיסויים מעולים ונוחות עם תשלום תביעה מיידי באמצעות הכרטיס הנטען.

האם אפשר לעשות ביטוח לטיול מעל לשנה?

חברות הביטוח היחידות שמאפשרות לרכוש ביטוח גם מעל שנה הם 'כלל ביטוח' וחברת מגדל ששם ישנה יותר הבנה בנושא ולא מבטיחים מראש שיסכימו לבטח מעל שנה. מגדל תבדוק את מצב התביעות, מצב רפואי ויעד הנסיעה ותשקול בהתאם לזה האם לאשר הארכה נוספת כאשר לרוב כן באים לקראת המבוטח [בכל זאת מתפרנסים ממכירת ביטוחים וגם לא רוצים לסגור דלת ללקוח].

מה חשוב לבדוק כאשר עושים ביטוח תרמילאים?

חשוב לוודא שחברת החילוץ הינה חברה טובה ומקצועית שבעת הצורך תדע לבצע את החילוץ בצורה מקצועית ויעילה. כיום החברות המובילות בעולם החילוצים הם חברת חיליק מגנוס ו-669.

בנוסף לכך, חשוב לוודא שאין השתתפות עצמית בהוצאות רפואיות, הסיבה לכך הינה שהסיכוי שתרמילאי יצטרך פעם או פעמיים לראות רופא בטיול גבוה משמעותית מאשר מטייל שנוסע לטיול רומנטי באירופה. לכן חשוב לטייל עם ביטוח ללא השתתפות עצמית כדי שלא תצטרכו לחשוב על נושא ההשתתפות בתביעה מכיסכם הפרטי ותטפלו בעצמכם בעת אירוע רפואי.

עניין נוסף שחשוב הינו זמן קבלת הכסף ואופן הגשת התביעה. חברות ביטוח מסויימות כמו מגדל, הפניקס, הראל ופספורטכארד [שמשלמת במקום] מאפשרות לקבל החזר מהיר מאוד כבר תוך כדי הטיול! כך לא צריך להתחשבן עם הכסף שנאלצתם להוציא בזמן הטיול וחסר לך מתקציב הטיול שלכם כי תקבלו אותו מהם תוך כדי הטיול.

בפועל גם בחברות אחרות אפשר לקבל תוך כדי הטיול אבל תצטרכו ככל הנראה לשלוח קבלות מקוריות בדואר ו/או למלא טפסים שאינם דיגיטליים, עניין שיקשה עליכם מאוד בהגשת התביעה וכנראה יישאר לטיפול שתחזרו לארץ.

יש לשים לב לחובבי המצלמות שבמגדל יש כיסוי חינם למצלמה עד 300$.

לסיכום, נוחות וכיסויים טובים הם הדבר החשוב ביותר לתרמילאים. כמובן שלפספורטכארד יש יתרון בצד הזה בגלל שהיא חוסכת לכם את עניין התשלום והגשת התביעה בזמן הטיול ומטעינה לכם מיידית את הכרטיס.

כשטסנו ל7 חודשים לתאילנד וויאטנם עשינו את הביטוח נסיעות של הפניקס מוצ'ילר.

למה?

הפניקס מוצ'ילר נתנו ביטוח מקיף מאוד, ללא השתתפות עצמית במחיר הכי טוב שענה לכל מה שהיינו צריכים.

מאחר שתכננו לעשות טרקים ולעשות אטרקציות אתגריות, רצינו משהו שיכסה אותנו בכל מצב שנהיה בו כולל איתור וחילוץ.

במהלך הטיול ביקרתי פעמיים בבית חולים. פעם אחת בתאילנד ופעם שנייה בהודו.

בזמן הטיול שלחתי לחברה את כל המסמכים מהרופא והקבלות של הטיפול וקיבלתי החזר מלא.

את הביטוח בהתחלה עשינו לחצי שנה ובמהלך הטיול הארכנו לעוד חודש. התקשורת איתם היתה מעולה ולא היתה בעיה להאריך את הביטוח.

מאחר שטיילנו במדינות זולות, הטיפולים לא עלו הרבה כסף ולכן פחות הפריע לנו לשלם מהחשבון שלנו ורק אחרי זה לקבל החזר וזו הסיבה שעשינו פניקס ולא פספורטכארד למשל שמשלמת במקום.

כתבתי פוסט מפורט יותר לגבי ביטוח לתרמילאים. קישור לפוסט על ביטוח לטיול תרמילאים.

ביטוח נסיעות מומלץ לאנשי עסקים

יש ביטוחים טובים בהפניקס ופספורטכארד.

פספורטכארד – 240$ למטיילים עד גיל 60, או 320$ למטיילים בגיל 60 עד 69 כולל.

הביטוח ללא הגבלה בכמות ימים אבל מוגבל ב-30 יום לנסיעה אחת. הביטוח כולל הרחבות כלולות בפנים כמו כבודה, אתגרי, מצלמה ועוד.

ביטוח כבודה בביטוח נסיעות לחו״ל

נושא הכבודה בביטוח הוא נושא חשוב. בביטוח יש אפשרות להרחבת ביטוח כבודה וחשוב להכין מה זה כולל ומה לא. ואילו הבדלים יש בין חברות הביטוח השונות לגבי כבודה כמו גם לגבי לטפטופ, מזוודה, פלאפון וכו׳… 

על איזה ציוד אנחנו מבוטחים?

כולם מבטחים דברים "רגילים" כמו מזוודה, תיק, בגדים, נעליים, דרכון, מתכת יקרה, יהלום, תכשיטים, אבן חן, שעון וכו'.

מה שלא מכוסה זה : כסף [לא ניתן להרחיב כיסוי גם], מצלמה, נייד ומחשב.

מגדל היחידה שמעניקה כיסוי למצלמה עד 300$ חינם!

האם הביטוח נסיעות מבטח מזוודה שניזוקה בעת שליחת כבודה?

פעם כן, היום כבר רק בחברת מגדל בלבד מעניקים כיסוי למזוודה שניזוקה בטיסה.

האם מקבלים החזר אם הכבודה לא הגיעה לישראל בטיסה חזרה?

השאלה כאן אם מדובר באבדה או איחור. עבור איחור: לא!

עבור אבדה: כן! כמו בנזק, חובה לספק אישור תלונה ואישור תשובת חברת התעופה עבור זה שאיבדה את המזוודה. חשוב לקחת מייל ופרטי קשר נוספים במקרה כזה של אבדת המזוודה כוון שחיייייב אישור של חברת התעופה ותשובה חד משמעית ממנה לגבי הפיצוי או אי פיצוי שהיא נותנת לכם כדי לגשת עם זה לחברת הביטוח. אם תקבלו למשל $500 פיצוי והמזוודה שווה $1,000 אז תוכלו לדרוש את ההפרש היחסי מחברת הביטוח.

האם צריך לבטח מצלמה/לפטופ/פלאפון בנוסף?

ראשית בדקו כמה שווה אותה מצלמה או מחשב וכמה תקבלו עליהם במקרה גניבה.
השלב השני הוא כמה נשלם עבור אותה הרחבה ואז נבין אם משתלם לבטח:)

במגדל, הראל וכלל ביטוח אפשר לקבל כיסוי מוקטן למצלמה למשל [בכלל ביטוח אפשר לבחור נייד /מחשב במקום מצלמה].

יש לשים לב, ישנן חברות ביטוח שמכסות רק גניבה וישנן שמכסות גם אבדה וגם גניבה [במגדל, הראל וכלל ביטוח]

אם נגנב לי כסף מזומן האם ביטוח מכסה את זה?

לא, בשום חברת ביטוח בישראל.

אין כיסוי גם לציוד רפואי ומשקפיים בשום חברת ביטוח.

האם יש השתתפות עצמית במקרה של גניבה כמו של מצלמה או תיק עם חפצים?

בהתאם לתנאי הפוליסה, במגדל למשל אין בכלל השתתפות עצמית, בפניקס גם לא חוץ מגניבת מצלמה [30$], בפספורטכארד יש 50$ השתתפות עצמית בכל תביעה של גניבה / אבדה של ציוד.

יש לשים לב שלגבי הרחבות ציוד כמו נייד, מחשב, מצלמה ישנן חברות שמכסות גניבה ואבדה כמו מגדל וישנן חברות כמו הפניקס ופספורטכארד שמכסות גניבה בלבד!

האם יש דמי השתתפות עצמית במקרה של גניבה? למשל אם גנבו לי את השעון ?

בחברות ביטוח מסויימות יש השתתפות עצמית וחברות אחרות לא.

במנורה, פספורטכארד וכלל ביטוח [קופות החולים] – יש השתתפות עצמית של 40$-50$.

יש לשים לב שגם אם אין השתתפות עצמית, חברות ביטוח מורידות בלאי [ירידת ערך מוצר].

מגדל – עד 35%. הראל  -עד 35%, פניקס – עד 80%. פספורטכארד עד 65%

ביטוח רפואי לחו״ל למצב רפואי קיים

אם יש לכם היסטוריה רפואית או שעברתם ניתוח או אושפזתם בעבר אני אישית ממליצה להתייעץ עם הסוכן ביטוח ולהבין איזה ביטוח כדאי לעשות ומה הביטוח מכסה ומה לא. 

אם יש מחלה כרונית איך זה משפיע על הביטוח?

ישנם הרבה סוגים של מחלות כרוניות, השאלה באיזה מצב הלקוח, האם זה קיים שנים והכל יציב או שזו הרעה חדשה שהתרחשה לאחרונה. בכל מקרה השאלה מהי המחלה הכרונית ומה הסטטוס הרפואי של הלקוח. יש לשים לב לעניין חשוב שהרבה לא יודעים, כמו מטייל שסובל מכאבים בגב במשך שנים נחשב כסובל כרוני מכאבי גב ויש להצהיר על זה. כלומר בעיה רפואית קבועה שסובלים ממנה כמו כאבים גם נחשבים למחלה כרונית.

האם ניתן לעשות ביטוח במידה שעשיתי ניתוח בחצי שנה אחרונה?

כמובן, מגדל, כלל והפניקס שואלות שאלון רפואי על 3 חודשים אחורה ופספורטכארד ומרבית חברות הביטוח שואלות 6 חודשים.

גם אם היה ניתוח, השאלה היא מה מצבו של המבוטח ברגע זה או כמה זמן החלמה עוד יש לו עד הטיסה. לרוב רוכשים כיסוי להרחבה למצב רפואי קיים בהצגת מסמכים רפואיים.

שלבים בקבלת טיפול רפואי בחו"ל 

ראשית נציין שתמיד חשוב לקחת מהרופא [גם בפספורטכארד] דוח רפואי מפורט על הטיפול שהתקבל וחשבונית תשלום. מאוד חשוב להקפיד שהדוח הרפואי יכלול 2-3 משפטים על הטיפול שהתקבל כדי שחברת הביטוח תראה מהי סיבת הטיפול הרפואי.

לגבי אופן הפעלת הביטוח כמובן שהחלק הזה מתחלק ל-2.
אירוע רפואי ואירוע אחר כמו גניבה של ציוד, צד ג' ועוד.
אם נתייחס לצד החשוב יותר, הלוא הוא הצד הרפואי. בכל חברות הביטוח מאפשרים לכם לגשת לכל רופא שתרצו [לא בדיקה שגרתית חשוב להגיד, אלא מענה לאירוע תאונתי או מחלתי בלתי צפוי].

מה השוני?
אופן הפעלת הביטוח בין כל חברת ביטוח.
בפספורטכארד תבקשו להטעין כרטיס בוואצאפ, בהפניקס תיכנסו לאפליקציה ותאתרו רופא קרוב וזמין ואז הפניקס תשלם לו ישירות. במגדל והראל תשלמו ותגישו מסמכים להחזר כספי ובכלל ביטוח כמו מגדל והראל או תשתמשו באשראי הדיגיטלי בהנחה שהסכום נמוך מ-$300 והאפליקציה עבדה.

מה לגבי ציוד?
זה מתחלק בגדול לפי סוג האירוע גם כן אבל כלל ברזל בכל חברות הביטוח.
במקרה גניבה או אבדה > יש לספק אישור משטרה מקומית ואז משלם מתקדמים לשלב הגשת התביעה.
במקרה אבדה / איחור מזוודה בטיסה > אישור חברת תעופה לכך ומשם ממשיכים בתהליך בשילוב חברת הביטוח בהתאם לפיצוי בתנאי הפוליסה של כל חברת ביטוח.

מה התנאים ביטול של ביטוח נסיעות לחו״ל?

 האם אפשר לעשות ולבטל אותו במידה והטיול בוטל?
חוק חוזה ביטוח מאפשר למבוטח תמיד לבטל את הפוליסה ולקבל את מלוא כספו ללא קנס.
מה לגבי קיצור בזמן טיול? כלומר מבוטח רכש ביטוח ל-30 יום וחזר אחרי 15?
בכלל ביטוח יקבל את מלוא כספו תמיד.
במגדל, הראל והפניקס, רק במידה ולא הפעלתם את הביטוח [בכלל!]
בפספורטכארד, יקבל מלוא כספו תמיד למעט מקרה שחברת הביטוח שילמה למבוטח את החזרה לישראל עקב אירוע רפואי.

*** אינני סוכנת ביטוח. מה שכתבתי זה על סמך נסיון אישי ואיננו תחליף ליעוץ מסוכנות ביטוח.

50 תגובות בנושא “איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לחו"ל?”

 • לא ברור לי בכלל נושא הפספורט כארד.
  אוקיי מקבלים כרטיס נטען למקרה חירום (לא מעניין אותי כרגע כבודה אלא רק מצב רפואי)
  מה אמורים לעשות עם הכרטיס אם חלילה נמצאים בבית חולים אישפוז וכאלה? צריך ליצור קשר טלפוני עם פספורט כדי שיטענו את הכרטיס ב 1000 דולר נניח ??? ואיך יוצרים איתם קשר למי שאין כרטיס סים בחו"ל ? צריך להתקשר אליהם הרי לטלפון קווי..משמע שאי פאשר להשיג אותם דרך אפליקציות כמו וואטאפ ,אלא דרך טלפון ציבורי וכו' (במקרה שמישהו נוסע לבד זה קצת בעיה בשבילו) . ואיזה בתי חולים בחו"ל מקבלים כרטיס נטען של פספורט ? הבית חולים מגהץ את הכרטיס כתשלום בתור אשראי לכל דבר או שצריך למשוך כסף מזומן מהטעינה , דרך כספומט נגיש ?

  • היי גיל. שאלת שאלות חשובות ואני מניחה שעוד הרבה אנשים שואלים אותם אז אענה בהרחבה.
   יוצרים קשר עם מוקד החירום לפני שהולכים למקום הרפואי והם מטעינים את הכרטיס הנטען במספיק כסף שהלקוח יצטרך. אפשר גם ליצור איתם קשר בזמן השהות בבית חולים ברגע התשלום.
   יש כמה אופציות:
   שיחת חינם מטלפון קווי בעולם
   שיחת סקייפ
   שיחת רגילה אם יש סים.
   אציין כי פעמים רבות החברה
   safe4you
   מדברים עם פספורטכארד בשביל הלקוח שנמצא על הקו בשיחת וואטסאפ ושומע את השיחה. זאת כוון שישנם לא מעט מטייילים שנמצאים בבעיה ביצירת הקשר איתם.
   פספורטכראד זהו זהו כרטיס אשראי של מסטרקארד – כמעט כל מקום בעולם מקבל אותו בניגוד לאמריקן אקספרס נניח. משלמים איתו ממש כרגיל עבור הטיפול. במידה ואין אפשרות לשלם עם האשראי, הם מספקים קוד להוציא כסף מהכרטיס בכספומט.
   .

   • תודה על התשובה ואני אתייחס לסיפא של דברייך. נניח לפלוני לא הגיעה המזוודה , הבנתי שפספורט מטעינה ב 150 דולר ככסף "להתארגנות" בשביל בגדים וכו'…איך יש להם פיקוח מה עושים עם הכסף . כל אחד שמקבל את הפיצוי הזה , יכול בעצם לעשות קניות כאוות נפשו במסגרת הנ"ל (בשמים.מסעדה.אטרקציות וכו ) אם זה כרטיס אשראי לכל דבר . הרי אין להם כאן פיקוח על השימוש בפיצוי.
    ובנושא היותו כרטיס אשראי מאסטר כארד לכל דבר , אז אני מבין שבעצם כל מקום שמכבד מאסטרכארד גם יכבד את פספורטכארד…אז בעצם הקוד שהם מספקים (שציינת) זה רלוונטי רק למקומות שלא ניתן לשלם בהם עם מאסטרכארד (אגב את הקוד הם מספקים במעמד הנפקת הכרטיס או רק במידה ולא ניתן להשתמש בו) . חבל רק שנציגי השירות של פספורט לא יודעים לתת תשובות כמו שאת נותנת ומתחמקים ממענה .

 • הי נופרוש, מה העניינים?

  תודה רבה על הפוסט! מאד שימושי.
  אני חייב לשתף בשבילך ובשביל שאר הגולשים שמחפשים ביטוח לחופשה קצרה – הזמנתי חופשה של מספר ימים באירופה, והתקשרתי לסוכנות הביטוח שציינת. הם אמנם נותנים שירות מצויין, אבל מבחינת כיסוי ומחיר לא היתה להם פוליסה שיכולה להתחרות בפוליסה של "למטייל FIRST CLASS" – זו פוליסה שהיתה אפילו מעט זולה יותר מפספורט כארד, וכוללת ללא תוספת תשלום הרחבות כמו ביטול או קיצור נסיעה, תאונות אישיות וכבודה. וכמובן – ללא השתתפות עצמית במקרה אשפוז.

  • היי ניר 🙂 הכל טוב . תודה על התגובה
   ביררתי את הנושא עם סוכן ביטוח. הביטוח של למטייל הוא דרך ביטוח הראל.
   המחירים בהראל סבירים כלומר הם כמו במגדל מינוס פלוס, אין שם איזו הוזלה:) מגדל עולה 2.5$ ליום גם כן.
   הפניקס זולים יותר בכל הפרמטריים. בפניקס עולה 2$ למבוגר ו-1.9$ לילד.
   פספורטכארד מעט יקרה יותר למשל 2.6$ ליום לעומת 2.5$ בהראל למבוגר אבל יש לה יתרון ברור עם הכרטיס.

   לגבי הפוליסה, פניקס ומגדל נותנות עד 5,000,000$ לעומת 2,500,000$ בהראל.
   דבר נוסף, במגדל ובפניקס אין בכלל השתתפות עצמית, בהראל זה רק בעת אשפוז! רוב המקרים אינם אשפוז אלה בדיקות, תרופות וכו'.

   גם במגדל ובפניקס בעת אשפוז מעל 24 שעות משלמים ישירות לבית החולים ולא משלם הלקוח .
   חברת החילוץ של מגדל ופניקס ופספורטכארד זו חיליק מגנוס שהם מעולים!

   • איזה ביטוח עושים למי שחולה בסרטן, אבל מצבו סטטי, אחרי ניתוח ונקי מגרורות?וכמה זה עולה?

    • היי שולמית,
     מאחר שאני לא סוכנת ביטוח אינני יכולה להגיד לך עלויות ואיזה ביטוח הכי יתאים במצב הזה.
     אני חושבת שהכי טוב זה להתקשר לסוכנות שעובדת עם כמה חברות כמו החברה שהמלצתי בפוסט ולברר מולם מה הכי כדאי במצב כזה ומה העלות של כל ביטוח.
     ובלי קשר מאחלת המון בריאות 🙂

 • היי, תודה על הפוסט.
  לא הזכרת את AIG, מסיבה מסויימת?

  • היי דניאל 🙂 תודה על התגובה
   כתבתי את הפוסט על סמך הנסיון האישי שלי והאמת שלא יצא לי לעשות ביטוח דרך AIG. אין לי משהו נגדם או לטובתם כי לא ניסיתי אותם.
   יצא לי לעשות ביטוח של קופת חולים, הפניקס, מגדל ופספורטכארד 🙂

   • לא ברור לי למה המלצות כאלו חמות על פאספורטכארד לטעמי הם יקרים להחריד ומעדיפים תמיד לבטח מקרים בטוחים, הקשר ביין הפרסומת למציאות מאכזבת וירודה,אישית ממליץ לבחור חברות מתחרות שלהם ביטוח לא פחות טוב.

    • היי ראובן .. תודה על התגובה… זה נכון שפספורטכארד יקרים יותר אבל הם נותנים משהו שחברות ביטוח אחרות לא נותנות. יש כאלה שזה מה שחשוב להם. אני המלצתי להעזר בסוכנות שעובדת עם כמה חברות כי הם עוזרים להתאים את הביטוח בהתאם לסגנון טיול ובאמת לפעמים פספורטכארד יהיה פחות מתאים.

 • שלום,
  אנחנו עומדים לטוס לניו יורק לחודש וחצי לביקור אצל הבנים.
  בעבר סוכן הביטוח שלנו עשה את הביטוח, בהראל, ביטוח מורחב.
  הוא הפסיק עם ביטוחים לחו״ל ואנחנו תוהים היכן לבטח.
  אנחנו בני שבעים.
  נהיה רוב הזמן עם המשפחה .
  אשמח לעזרה בעצה.
  בברכה
  רחל לונדון כץ

  • היי רחל ,
   אני כבר מעל שנה עושה את הביטוח שלי דרך
   safe4you
   וגם אחותי ואמא שלי עשו דרכם
   וכולנו מאוד מרוצים. הם מאוד שירותיים ומקצועיים.
   ממליצה לך להתקשר אליהם ולבדוק מולם מחירים

 • בשנים האחרונות עשיתי ביטוח נסיעות דרך פספורט קארד. מאחר והחופשות שלי מתארכות החלטתי לבדוק במקום לעבוד על אוטומט. בהשוואת מחירים מצאתי שפספורט קארד יקרה מאד. מצאתי גם טבלה של משרד האוצר שמדרג את איכות השרות של חברות הביטוח לפי מספר פרמטרים. מסתבר שיש חברות טובות שנותנות שירות טוב בעלות הרבה יותר נמוכה. צמודות בראש הטבלה בנסיעות לחו״ל (2016) עם הציונים הגבוהים ביותר: AIG וביטוח ישיר.
  הפניקס וכלל קיבלו את הציון הנמוך ביותר.

  • היי שרונה,
   תודה רבה על המידע 🙂
   פספורטכארד ידועים כהכי יקרים אבל חוסכים כאב ראש במידה ומשהו אכן קורה.
   בכל אופן לגבי השירות .. בגלל זה אני עובדת מול סוכנות ביטוח ולא מול חברת הביטוח עצמה. ככה כל ההתנהלות היא מול הסוכנות.
   בינתיים לי יצא לקבל שירות ממש טוב אז אני מרוצה 🙂

  • אני מאוד מרוצה מהביטוח של AIG

 • אני רוצה לשאול האם בנוסף לביטוח נסיעות יש צורך לעשות גם ביטוח חיים מאחר וכל החברות ממליצות להוסיף את הביטוח הזה .תודה מראש לכל העונים

  • היי אורן, ביטוח חיים חשוב לעשות בלי קשר לטיולים או לא. זה בעיקר למקרה של מוות וזה לא קשור רק אם טסים לחו"ל או לא.

   • נופר שלום ,בכללי יש לי ביטוח חיים ,השאלה היא האם להוסיף ביטוח חיים לנסיעה הקרובה שלי ,ןהאם הביטוח הקיים שיש לי תופס בחו"ל

 • אורן, אני לא אשת מקצוע. ביטוח חיים למקרי מוות (נניח שלא כולל נכות אחכ) מעניין רק אם יש לך ילדים שישארו אחריך ומישהו צריך לפרנס אותם, או הורים/בן/בת זוג שיכנסו לדיכאון אחכ. ביטוח למקרה נכות זה עניין אחר.
  באלו לא משנה איפה זה קורה – תאונה במקלחת בבית או במקלחת בתאילנד, כל עוד לא התאבדת בתקופה קצרה אחרי עשיית הביטוח, ואת זה צריך לבדוק בפוליסה.

 • היי נופר,
  ראיתי שעשיתם לאחרונה טיול ברומניה ואנחנו נטייל בקרוב ברומניה בסגנון שלכם ל12 ימים.
  לפי הפוסט לא הבנתי מה עדיף בסגנון טיול שכזה מה עדיף – פאספורט קארד או ביטוח במגדל?

  • היי אביה,
   אנחנו עשינו את הביטוח של מגדל והפניקס דרך חברת
   safe4u
   הסיבה שבחרתי בהפניקס זה כי הם מבטחים מצלמות יקרות ולנו יש מצלמה יקרה וההחזר שלהם עד 2000 דולר
   בשאר החברות אין החזר בכזה סכום
   בעלי עשה מגדל כי התנאים טובים והסוכנות המליצה לנו עליו
   ממליצה להתקשר אל הסוכנות ולהתייעץ איזה ביטוח עדיף בהתאם לסגנון טיול שלכם ולמצב בריאותי..

 • מן הראוי שתצייני מה הקשר שלך לחברות הללו , בין אם את מרוויחה כסף מההפנייה אליהן ובין אם תורמים לך לחשיפה של הבלוג.
  מחכים לתגובתך

  • היי נועם ומיכאל
   אתם מוזמנים לקרוא את ההסכם של האתר
   https://www.trvbox.co.il/%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9/

  • ממש נשמע שאת יודעת מה את אומרת בכל הקשור לביטוח…אני תוהה האם כל זה מידע שלמדת "על בשרך" אוש שמישהו מsafe4you הקליד עבורך…..
   את ממליצה פה על ביטוחים ואנשים תמימים שלא מבינים שיש לך קשר עסקי עם הסוכנות שאת מפרסמת לא מבינים שהדברים שאת כותבת הם מכירתיים ביותר ולאו דווקא המלצה אובייקטיבית.
   מין הראוי לציין זאת בתחילת הפוסט באופן ברור שיש לך הסכם עמלות

   • היי שרית,
    כל הבלוג מבוסס על הנסיון האישי שלי
    אני לא ממליצה על משהו שאני לא מנסה אותו ואני לא ממציאה סיפורים לפוסטים בבלוג.
    כן חלק מהדרך שלי להרוויח מכל העבודה על הבלוג שהיא תוכן חינמי לקהל זה בעזרת שיווק שותפים ואני אפילו כותבת על כך בבלוג.
    לגבי הביטוח , אני טסה כל חודש ואני עושה ביטוח אצל
    safe4you
    בכל פעם בגלל השירות המעולה שלהם ובלי קשר לשום דבר אחר.
    התשובות שאני כותבת הן על סמך הנסיון שלי וגם מהתייעצות מסוכני ביטוח.
    וגם כתבתי שהפוסט הזה הוא בגדר המלצה ושיש להתייעץ עם סוכן ביטוח כי אני לא כזאת.

 • היי נופר . קראתי את הפוסט שלך וגם התגובות ורציתי רק לספר לך שאני עשיתי לי ולאשתי השוואה מעמיקה לפני שרכשתי לנו ולילדים ביטוח לפני הנסיעה שלנו בסוכות ובסוף עשיתי את הביטוח בלמטייל . הם עושים את הביטוח של הראל עם הרבה שיפורים שיתכן שלא ידעת : 1. הם היו יותר זולים מפספורטקארד בכ-30 אחוז! (ולנו משפחה של 5 זה יצא המון כסף) 2. אין אצלם השתתפות עצמית בכלל (כמו בפספורטכארד) וגם יש להם אפליקציה שמאפשרת לך אם אתה בחול לקבל את הכסף שנדרש לך למימון כל ביקור רפואי ותרופות מיד לכרטיס האשראי שלך – אני בפרוש ממליץ .

  • 🙂 היי יובל . תודה רבה על ההמלצה
   האמת שהאפליקציה בהראל חדשה. יש להם השתתפות עצמית אבל
   במקרה של ילדים בהראל יש מחיר לא רע, תלוי בהרחבות שיש,
   כמי ביטוח ביטול טיסה וכו׳
   בכל אופן זה יכול לצאת משתלם באמת יותר מפספורטכארד אבל זה לא רק אצל למטייל גם סוכנויות אחרות מציעות את זה. בגלל זה אני בעד סוכנות ביטוח ולא חברת ביטוח ספצפית
   כי הם יכולים להתאים את סוג הביטוח שיתאים לפי סגנון הטיול ובמחיר משתלם יותר

   • המחיר גם למבוגרים ,לי ולאשתי היו זולים בכ30אחוס מפספורטכארד ומי שעושה בלמטייל אין לו השתתפות עצמית . כך שזה היה בהרבה יותר שווה. את הפוליסה ידינו באינטרנט דרך סוכנות הביטוח של למטייל. אנחנו נסענו ל11,ימים וההפרש במחיר היה גדול

    • כרגע גלשתי לאתר שלהם. 46$ ל-19 יום יוצא 2.4$ ליום. מהיכן הבאת את ה-30% הנחה ?! בנוסף, אין השתתפות עצמית לאירוע רפואי (כלומר אישפוז). יש השתתפות עצמית של 50$ לכל דבר אחר שקשור לרפואה (בדיקות, ביקורים, תרופות) … זה בדיוק מה שנכתב בבלוג.

 • היי נופר, תודה על כל המידע בבלוג! רציתי לדעת אם יש לך ניסיון עם ביטוחים בינלאומיים כגון זה של World Nomads?
  תודה

  • היי מיטל, בשמחה:) האמת שאני פחות מתמצאת בזה …
   עד עכשיו תמיד עשיתי ביטוחים ישראליים והאמת שזה תמיד נתן לי מענה טוב ולצערי קרו לי כמה מקרים שהייתי צריכה להפעיל בהם ביטוח

 • יש לי ולבעלי הורים בני כ 90. כשהזמנו טיסה לחו״ל ובקשנו לעשות בטוח חו״ל שיכלול גם ביטול עקב מוות של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, נאמר לנו שהבטוח הוא רק למקרה שקרוב המשפחה מת שלא כתוצאה ממחלה קיימת!! ואני שאלתי: לאיזה מבוגר אין מחלה קיימת ? האם אני לא צריכה לבטל טיסה כשההורה מת כתוצאה ממחלה קיימת?? ושאלתי אליך:האם ידוע לך על חברת ביטוח שמבטחת מוות בכל מקרה?

 • היי רציתי לדעת אם יש אחד שמבטח ילד שצריך לנסוע לחול לצורך ניתוח

  • היי שלמה
   אני לא סוכנת ביטוח אבל אף ממה שידוע לי אז אף חברה לא תסכים.
   יש יוצא מן הכלל אולי אבל תלוי בסוג הניתוח ותמיד שווה לבדוק בחיתום מול חברות ביטוח.
   אם זה ניתוח לברך נניח אולי יחריגו רק את זה ואת השאר לא יחריגו

  • אפשר לבטח את הילד בהחרגה של המצב הרפואה עם הגבלה על גובה הפיצוי. כלומר – אם גנבו לילד משהו או חלילה עבר תאונת דרכיים וכו', אפשר לבטח רק שיהיה רשום הסתייגות על המצב הרפואי ומגבלה על הגובה. אני עשיתי בעבר לאדם חולה דרך כלל. חוץ מזה יש חברה שכן מבטחת, לדעתי תלוי במקרה עצמו.
   הרבה בריאות

 • הי נופר
  תודה על המידע….
  אני נוסע עם משפחתי לטיול ספארי בטנזניה – יש המלצות או דגשים לביטוח הנדרש?
  לפי מה שקראתי כאן, מסתמנת המלצה על הביטוח של "למטייל" … האם כך הוא?

  • היי עמיחי,

   איזה כיף לכם 🙂
   בעיקרון אני חושבת שהכי טוב זה לדבר עם סוכנות ביטוח כמו למשל זאת שהמלצתי באתר ולברר מולם איזה חברה הכי מתאימה לסוג טיול כזה
   אני לרוב עושה הפניקס אבל גם מגדל ופספורטכארד טובים לטיולים מהסוג הזה

 • הי, רק תיקון קל – פספורטקארד מבטחים עד 180 יום (חצי שנה) ולא ניתן להאריך.

 • שלום ברצוני לברר מדוע אין פרסומת על חברת כלל כפי ידיעתי כלל הא חברה מצוינת חברה ענקית ותיקה יודעת להתאים לכל אחד לפי הצרכים שלו מהירה זמינה שרות עם כל הנשמה והמחיר זול ומי שעושה דרך סוכן יש 10% הנחה

  • היי פנינה
   לא המלצתי על כלל , כי לא יצא לי להתנסות בביטוח דרכם
   אני כותבת רק על דברים שניסיתי באופן אידי ולי אישית יצא לעשות ביטוח דרך הפניקס, פספורטכארד והראל. בטוחה שיש עוד ביטוחים טובים

 • לא הבנתי מה הייחוד בסוכנות נסיעות שאת ממליצה עליה.. מדובר באתר השוואות רגיל. אין כאן שום סוכן. הוואטסאפ באתר לא עובד.

  • זאת סוכנות ביטוח שעובדת עם הראל הפניקס פספורטכארד ועוד…
   זה לא אתר השוואות
   אני אישית
   מעדיפה להזמין מסוכן ביטוח ולא ישירות
   מהחברה כי דרך סוכן היחס יותר אישי

 • הי, בהמשך להמלצה החמה במיוחד שאת נותנת באתר פניתי לחברה ל-safe4youl , מציעה לרענן אותה…
  לצערי הוואטסאפ שלהם כלל לא עובד באתר. לאחר שהשארתי באתר טלפון וביקשתי שיחזרו אלי בואטסאפ, לא טרחו לענות על השאלות שלי ושבוע לאחר מכן כששוב פניתי אליהם כלל לא חזרו. אלי. כדאי שתבדקי את זה כי כרגע ההמלצה שלך היא לא יותר מהמלצה לחינם, לפחות מהצד של הקוראים שלך…

  • היי מעיין
   מבאס אותי לשמוע שזאת החוויה שלך עם החברה כי האמת שאני עושה דרכם את הביטוח כבר 6 שנים ותמיד קיבלתי שירות מעולה וכך גם בני משפחה שלי ועוקבים מהבלוג.
   אם בא לך אז אשמח שתכתבי לי את מספר הפלאפון שלך ואעביר להם את התגובה.

 • לAIG יש מחיר ממש משתלם דרך כרטיס אשראי מקס, אבל משום מה הם לא נותנים להוסיף כיסוי לגניבת טלפון סלולרי (זה גם כתוב בפרטי הפוליסה המלאה)…

כתיבת תגובה

יש להזין תגובהיש להזין שם יש להזין כתובת מייל תקינה מייל לא תקין
תודה! תגובתך נוספה בהצלחה וממתינה לאישור
שגיאה בהוספת ההודעה, אנא נסה שנית מאוחר יותר

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *