איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לחו"ל?

דצמבר 30, 2017

מאחר שאני טסה הרבה פעמים ולפעמים לתקופות ארוכות, היה לי חשוב לבדוק את נושא ביטוח נסיעות לחו"ל. בפוסט אני כותבת את הסיבות למה כדאי לעשות ביטוח, איך לבחור את הסוג ביטוח המתאים, שאלות נפוצות ותשובות עליהן (לאחר מחקר באינטרנט והתייעצות עם סוכן ביטוח ), הסבר על הסוכנות שאני עושה דרכה ביטוח, חוויות אישיות שלי מביטוחים שונים שעשיתי ועוד.

נתחיל מזה שאני ממליצה בחום לא לטוס בלי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. אחרי מספר מצבים שנתקלתי בהם וגם חברים קרובים שלי, למדתי שהביטוח הוא אחד הדברים הכי חשובים בטיול, אם לא הדבר הכי חשוב.

למה?

כי אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה.  זה יכול להיות משהו יחסית בקטנה כמו מזוודה שלא מגיעה ויכול להיות במשהו חמור יותר כמו אשפוז ארוך בבית חולים (כשהייתי בטיול להודו אחרי הצבא, חברה שלי עברה תאונה ובזכות הביטוח היא אושפזה בבית חולים פרטי עם תנאים מעולים). ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מוצר שבו עדיף לא לנסות לחסוך בכמה שקלים וכדאי לקחת ביטוח טוב ומקיף שיאפשר לכם לטוס רגועים, בידיעה שאם משהו יקרה אתם מכוסים.

ניתן לראות כאן פירוט כיסויים מפורט של חברות הביטוח המובילות כולל מחירים ולהיעזר בתמיכה של נציג מומחה בתחום ביטוח נסיעות לחו"ל.

איך אפשר לדעת איזה ביטוח לחו"ל עדיף?

כיום יש המון אפשרויות לביטוח נסיעות לחו"ל וזה יכול קצת לבלבל.

לכן החלטתי לכתוב פוסט מפורט יותר על האפשרויות שעומדות בפניכם וגם להסביר מהי האופציה העדיפה עליי.

יש הרבה חברות שמציעות ביטוחים, גם קופות חולים וגם חברות אשראי. דבר ראשון זה תלוי בסוג טיול שלכם. האם למשל זהו טיול קצר או טיול תרמילאים ארוך? האם זאת חופשת בטן גב או חופשה אתגרית?

לפעמים דרך קופת החולים הביטוח יכול לצאת זול יותר במידה ויש לכם חברות זהב, אבל לא תמיד הביטוחים שלהם יכסו את כל מה שאתם צריכים, סכומי כיסוי נמוכים יותר בדרך כלל ותמיד יש השתתפות עצמית.

כמו כן גם חברות האשראי שמציעות ביטוחים בחינם, אם חס וחלילה קורה משהו רציני בחו"ל, חברת האשראי לא תכסה את רוב עלות הטיפול וברוב הביטוחים המוצעים שם סכום יום האשפוז מוגבל לכן בסוף יצא שתוציאו הרבה יותר כסף מאשר אם הייתם עושים ביטוח מקיף יותר.

חשוב לשים לב לנושא הזה במיוחד אם טסים למדינות יקרות בהם עלות אשפוז וטיפול יקרים יותר.

יש חברות שמציעות כמה סוגי ביטוחים של חברות שונות ואני חושבת שזה הכי נוח, כי הם עושים בשבילכם את העבודה של ההשוואה ויהיו אתכם כנים לגבי הכיסוי שאתם באמת צריכים.

איזה ביטוח אני עושה לחו"ל?

מאז שהתחלנו לטייל הרבה החלטתי לעשות את הביטוח שלי ושל רומן דרך חברת Safe4you.

 זוהי סוכנות ביטוח שעובדת מול ארבעת חברות הביטוח הגדולות בארץ: פספורטכארד, הפניקס, מגדל והראל. כשמתקשרים אליהם הם מייעצים איזה סוג ביטוח הכי יתאים וישתלם בשבילכם בהתאם למחירים ולאופי הנסיעה ויסבירו לכם בדיוק מה כל פוליסה מספקת

בנוסף יש להם הרבה שירותים נוספים בחינם שהם נותנים ללקוחות שלהם.

מה safe4you נותנת מעבר לביטוח?

אפליקציה עם צ'אט ככה שהתקשורת איתם בטיולים עצמם מאוד נוחה.

נציג אישי אחד שלכם שזמין בוואצאפ / מייל לכל בעיה, שאלה או תביעה.

שירות של צ'אט עם רופא 24/7 כשאתם בחו"ל. ככה שאם אתם צריכים ייעוץ בזמן אמת בגלל מצב רפואי, יש לכם עם מי לדבר בכל רגע נתון.

אפליקציה לתרמילאים עם לחצן מצוקה ששולח את מיקומכם ומאפשר לכם לדעת היכן נמצאים שירותי רפואה סביבכם בזמן הטיול.

הם לא גובים מכם שום עמלה על השירות הזה, החברת ביטוח משלמת לסוכנות!

לנו יצא לעשות מספר ביטוחים שהם מציעים.

כל פעם עשינו את הביטוח בהתאם לסוג טיול שהיה לנו.

כשטסנו ל7 חודשים למזרח עשינו את הביטוח של הפניקס מוצ'ילר.

למה?

הפניקס מוצ'ילר נתנו ביטוח מקיף מאוד, ללא השתתפות עצמית במחיר הכי טוב שענה לכל מה שהיינו צריכים.

מאחר שתכננו לעשות טרקים ולעשות אטרקציות אתגריות, רצינו משהו שיכסה אותנו בכל מצב שנהיה בו כולל איתור וחילוץ.

במהלך הטיול ביקרתי פעמיים בבית חולים. פעם אחת בתאילנד ופעם שנייה בהודו.

בזמן הטיול שלחתי לחברה את כל המסמכים מהרופא והקבלות של הטיפול וקיבלתי החזר מלא.

את הביטוח בהתחלה עשינו לחצי שנה ובמהלך הטיול הארכנו לעוד חודש. התקשורת איתם היתה מעולה ולא היתה בעיה להאריך את הביטוח.

מאחר שטיילנו במדינות זולות, הטיפולים לא עלו הרבה כסף ולכן פחות הפריע לנו לשלם מהחשבון שלנו ורק אחרי זה לקבל החזר וזו הסיבה שעשינו פניקס ולא פספורטכארד למשל שמשלמת במקום.

כתבתי פוסט מפורט יותר לגבי ביטוח לתרמילאים. קישור לפוסט על ביטוח לטיול תרמילאים.

לרוב הטיולים הקצרים אני עושה ביטוח של פספורטכארד.

למה?

בגלל שיצא לי כבר מספר פעמים להיות בבתי חולים במהלך הטיולים שלי ופעמיים לא קיבלתי את המזוודה שלי כשנחתתי 🙂

כן יש לי לפעמים קצת נאחס.  היתרון הגדול של פספורטכארד הוא שהם נותנים כרטיס נטען ובמקרה שקורה משהו כמו מזוודה שלא הגיעה או ביקור בבית חולים, הם מטעינים לכם את הכרטיס על המקום ואז אפשר להשתמש בכרטיס כמו כרטיס אשראי.

זה יתרון ממש גדול, כי בעצם אתם לא מוציאים כסף וצריכים אחרי זה לחכות עד שמקבלים את הכסף חזרה. בביטוח אחר כשלא קיבלתי את התיק שלי בויאטנם קניתי לי כל מיני דברים לאותו היום ושכחתי לשמור את הקבלות ולכן לא קיבלתי החזר על כך.

אם היה לי אז את הפספורטכארד הייתי מקבלת ישר את הכסף לכרטיס וקונה איתו מה שאני צריכה עד 150 דולר. ביטוח פספורטכארד הוא הכי יקר מבין הביטוחים, אבל לדעתי הוא מאפשר לטוס בראש שקט והוא לגמרי שווה את המחיר.

בחופשות הרגילות שלנו רומן עושה ביטוח של מגדל,  זהו הביטוח הכי משתלם בתמורה למחיר ובעיקרון לטיולים רגילים וחופשות הוא הכי טוב לדעתי. גם זול וגם מכסה המון מצבים.

אופציה מעולה למי שאין לו בעיה לשלם ולהביא קבלה בעת תביעה חלילה.

הערות נוספות לגבי ביטוח לחו"ל

מומלץ לעשות את הביטוח ישר אחרי הזמנת הטיסות, כי אם חס וחלילה קורה משהו בנסיבות הנכללות בפוליסה (בדרך כלל מצב בריאותי קשה שלכם או של קרוב משפחה מדרגה ראשונה), אז הביטוח יכסה את הוצאות הטיסה והמלון שהוזמנו מראש במידה ותיאלצו לבטל את החופשה.

כשעושים ביטוח חשוב לשים לב מה הביטוח כולל ומה לא.

חשוב לשים לב לסכום כיסוי ליום אשפוז.

חשוב לבדוק אם יש מגבלה למספר ימי האשפוז שהביטוח מאפשר.

חשוב לשים לב כמו עולות תוספות כמו ביטוח פלאפון, מחשב נייד, מטען ועוד.

שאלות ותשובות 

האם אפשר לעשות ביטוח כשאתה כבר בחול?

חברות הביטוח מאפשרות לספק כיסוי ביטוח כשאתה בחו"ל מספר ימים בודדים [למקרה ושכחתם לעשות ביטוח]. במידה ותשהו זמן רב בחו"ל, לא יאפשרו לכם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל בשום חברת ביטוח בישראל. במקרים ספציפיים כמו ישראלים שגרים בחו"ל וכו', ניתן לעשות ביטוח נסיעות באישור מיוחד בתוספת פרמיה, הסוכנות שלנו עושה את זה בשיתוף עם מגדל.

האם הביטוח מבטח מזוודה שניזוקה בעת שליחת כבודה?

כן, צריך להביא אישור תלונה לחברת התעופה עבור כך ואישור תשובה האם הם מפצים אתכם עבור הנזק שגרמו למזוודה שלכם. חברת הביטוח לא תרצה שתקבלו החזר כספי גם ממנה וגם מחברת התעופה. כמובן שלכל חברת ביטוח יש את סכום הכיסוי הייחודי שלה עבור נזק למזוודה.

האם מקבלים החזר אם הכבודה לא הגיעה לישראל בטיסה חזרה?

השאלה כאן אם מדובר באבדה או איחור. עבור איחור: לא!
עבור אבדה: כן! כמו בנזק, אישור תלונה ואישור תשובת חברת התעופה עבור זה שאיבדה את המזוודה. חשוב לקחת מייל ופרטי קשר נוספים במקרה כזה של אבדת המזוודה כוון שחיייייב אישור של חברת התעופה ותשובה חד משמעית ממנה לגבי הפיצוי שהיא נותנת לכם כדי לגשת עם זה לחברת הביטוח.

איזה פעילויות נחשבות לאקסטרים ומצריכות הרחבת ביטוח?

לכל חברת ביטוח יש את ההגדרות שלה – ניתן תמיד למצוא זאת באתר חברת הביטוח בקטגוריה של ביטוח נסיעות [חברות הביטוח מחוייבות להציג זאת על פי הוראת המפקחת על הביטוח]. באופן כללי צלילות, טיפוס, ראפינג ועוד.
טרקים קלים שלא כוללים טיפוס בפועל לא מוגדרים על פי התנאים וגם לא אופניים אבל מומלץ להרחיב באם זו רחיבה בשטח או טרקים בשטחי טבע "קשים ומאתגרים" כדי למנוע בעיות מול חברת הביטוח.

האם צריך לבטח מצלמה/לפטופ/פלאפון בנוסף?

כן מלבד מצלמה שמכוסה במגדל עד 300$ ללא תוספת תשלום, בכל חברות הביטוח צריך לבטח את הפריטים האלו.
יש לשים לב שמגדל למשל מצלמה מכוסה לאבדה וגניבה. בפניקס, פספורטכארד וחברות נוספות זה לגניבה בלבד!

מה השלבים בקבלת טיפול רפואי במידה שלא מרגישים טוב?

במגדל, פניקס ובכל חברת ביטוח בישראל יש לבקש מהרופא דוח רפואי מפורט על הטיפול שהתקבל וחשבונית תשלום. מאוד חשוב להקפיד שהדוח הרפואי יכלול 2-3 משפטים על הטיפול שהתקבל כדי שחברת הביטוח תראה מהי סיבת הטיפול הרפואי.

*** אינני סוכנת ביטוח. מה שכתבתי זה על סמך נסיון אישי ואיננו תחליף ליעוץ מסוכנות ביטוח.

3 תגובות בנושא “איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לחו"ל?”

לא ברור לי בכלל נושא הפספורט כארד.
אוקיי מקבלים כרטיס נטען למקרה חירום (לא מעניין אותי כרגע כבודה אלא רק מצב רפואי)
מה אמורים לעשות עם הכרטיס אם חלילה נמצאים בבית חולים אישפוז וכאלה? צריך ליצור קשר טלפוני עם פספורט כדי שיטענו את הכרטיס ב 1000 דולר נניח ??? ואיך יוצרים איתם קשר למי שאין כרטיס סים בחו"ל ? צריך להתקשר אליהם הרי לטלפון קווי..משמע שאי פאשר להשיג אותם דרך אפליקציות כמו וואטאפ ,אלא דרך טלפון ציבורי וכו' (במקרה שמישהו נוסע לבד זה קצת בעיה בשבילו) . ואיזה בתי חולים בחו"ל מקבלים כרטיס נטען של פספורט ? הבית חולים מגהץ את הכרטיס כתשלום בתור אשראי לכל דבר או שצריך למשוך כסף מזומן מהטעינה , דרך כספומט נגיש ?

היי גיל. שאלת שאלות חשובות ואני מניחה שעוד הרבה אנשים שואלים אותם אז אענה בהרחבה.
יוצרים קשר עם מוקד החירום לפני שהולכים למקום הרפואי והם מטעינים את הכרטיס הנטען במספיק כסף שהלקוח יצטרך. אפשר גם ליצור איתם קשר בזמן השהות בבית חולים ברגע התשלום.
יש כמה אופציות:
שיחת חינם מטלפון קווי בעולם
שיחת סקייפ
שיחת רגילה אם יש סים.
אציין כי פעמים רבות החברה
safe4you
מדברים עם פספורטכארד בשביל הלקוח שנמצא על הקו בשיחת וואטסאפ ושומע את השיחה. זאת כוון שישנם לא מעט מטייילים שנמצאים בבעיה ביצירת הקשר איתם.
פספורטכראד זהו זהו כרטיס אשראי של מסטרקארד – כמעט כל מקום בעולם מקבל אותו בניגוד לאמריקן אקספרס נניח. משלמים איתו ממש כרגיל עבור הטיפול. במידה ואין אפשרות לשלם עם האשראי, הם מספקים קוד להוציא כסף מהכרטיס בכספומט.
.

תודה על התשובה ואני אתייחס לסיפא של דברייך. נניח לפלוני לא הגיעה המזוודה , הבנתי שפספורט מטעינה ב 150 דולר ככסף "להתארגנות" בשביל בגדים וכו'…איך יש להם פיקוח מה עושים עם הכסף . כל אחד שמקבל את הפיצוי הזה , יכול בעצם לעשות קניות כאוות נפשו במסגרת הנ"ל (בשמים.מסעדה.אטרקציות וכו ) אם זה כרטיס אשראי לכל דבר . הרי אין להם כאן פיקוח על השימוש בפיצוי.
ובנושא היותו כרטיס אשראי מאסטר כארד לכל דבר , אז אני מבין שבעצם כל מקום שמכבד מאסטרכארד גם יכבד את פספורטכארד…אז בעצם הקוד שהם מספקים (שציינת) זה רלוונטי רק למקומות שלא ניתן לשלם בהם עם מאסטרכארד (אגב את הקוד הם מספקים במעמד הנפקת הכרטיס או רק במידה ולא ניתן להשתמש בו) . חבל רק שנציגי השירות של פספורט לא יודעים לתת תשובות כמו שאת נותנת ומתחמקים ממענה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *