איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לחו"ל?

עודכן לאחרונה ב28.10.2018

מאחר שאני טסה הרבה פעמים ולפעמים לתקופות ארוכות, היה לי חשוב לבדוק את נושא ביטוח נסיעות לחו"ל. בפוסט אני כותבת את הסיבות למה כדאי לעשות ביטוח, איך לבחור את הסוג ביטוח המתאים, שאלות נפוצות ותשובות עליהן (לאחר מחקר באינטרנט והתייעצות עם סוכן ביטוח ), הסבר על הסוכנות שאני עושה דרכה ביטוח, חוויות אישיות שלי מביטוחים שונים שעשיתי ועוד.

נתחיל מזה שאני ממליצה בחום לא לטוס בלי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. אחרי מספר מצבים שנתקלתי בהם וגם חברים קרובים שלי, למדתי שהביטוח הוא אחד הדברים הכי חשובים בטיול, אם לא הדבר הכי חשוב.

למה?

כי אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה.  זה יכול להיות משהו יחסית בקטנה כמו מזוודה שלא מגיעה ויכול להיות במשהו חמור יותר כמו אשפוז ארוך בבית חולים (כשהייתי בטיול להודו אחרי הצבא, חברה שלי עברה תאונה ובזכות הביטוח היא אושפזה בבית חולים פרטי עם תנאים מעולים). ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מוצר שבו עדיף לא לנסות לחסוך בכמה שקלים וכדאי לקחת ביטוח טוב ומקיף שיאפשר לכם לטוס רגועים, בידיעה שאם משהו יקרה אתם מכוסים.

ניתן לראות כאן פירוט כיסויים מפורט של חברות הביטוח המובילות כולל מחירים ולהיעזר בתמיכה של נציג מומחה בתחום ביטוח נסיעות לחו"ל.

בנוסף שווה לקרוא את הפוסט שכתבתי על ביטוח לביטוח טיסות מכל סיבה שהיא כמו הביטוח של טריפ גרינטי ועוד אילו אפשרויות קיימות בשוק. קישור לפוסט על ביטוח לביטול טיסות.

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

איך אפשר לדעת איזה ביטוח נסיעות לחו"ל עדיף?

כיום יש המון אפשרויות לביטוח נסיעות לחו"ל וזה יכול קצת לבלבל.

לכן החלטתי לכתוב פוסט מפורט יותר על האפשרויות שעומדות בפניכם וגם להסביר מהי האופציה העדיפה עליי.

יש הרבה חברות שמציעות ביטוחים, גם קופות חולים וגם חברות אשראי. דבר ראשון זה תלוי בסוג טיול שלכם. האם למשל זהו טיול קצר או טיול תרמילאים ארוך? האם זאת חופשת בטן גב או חופשה אתגרית?

לפעמים דרך קופת החולים הביטוח יכול לצאת זול יותר במידה ויש לכם חברות זהב, אבל לא תמיד הביטוחים שלהם יכסו את כל מה שאתם צריכים, סכומי כיסוי נמוכים יותר בדרך כלל ותמיד יש השתתפות עצמית.

כמו כן גם חברות האשראי שמציעות ביטוחים בחינם, אם חס וחלילה קורה משהו רציני בחו"ל, חברת האשראי לא תכסה את רוב עלות הטיפול וברוב הביטוחים המוצעים שם סכום יום האשפוז מוגבל לכן בסוף יצא שתוציאו הרבה יותר כסף מאשר אם הייתם עושים ביטוח מקיף יותר.

חשוב לשים לב לנושא הזה במיוחד אם טסים למדינות יקרות בהם עלות אשפוז וטיפול יקרים יותר.

יש חברות שמציעות כמה סוגי ביטוחים של חברות שונות ואני חושבת שזה הכי נוח, כי הם עושים בשבילכם את העבודה של ההשוואה ויהיו אתכם כנים לגבי הכיסוי שאתם באמת צריכים.

ביטוח נסיעות לחו"ל

מאז שהתחלנו לטייל הרבה החלטנו לעשות את הביטוח נסיעות דרך חברת Safe4you.

 זוהי סוכנות ביטוח נסיעות שעובדת מול ארבעת חברות הביטוח הגדולות בארץ: פספורטכארד, הפניקס, מגדל והראל. כשמתקשרים אליהם הם מייעצים איזה סוג ביטוח הכי יתאים וישתלם בשבילכם בהתאם למחירים ולאופי הנסיעה ויסבירו לכם בדיוק מה כל פוליסה מספקת.  בנוסף יש להם הרבה שירותים נוספים בחינם שהם נותנים ללקוחות שלהם.

מה safe4you נותנת מעבר לביטוח?

אפליקציה עם צ'אט ככה שהתקשורת איתם בטיולים עצמם מאוד נוחה. נציג אישי אחד שלכם שזמין בוואצאפ / מייל לכל בעיה, שאלה או תביעה. 
שירות של צ'אט עם רופא 24/7 כשאתם בחו"ל. ככה שאם אתם צריכים ייעוץ בזמן אמת בגלל מצב רפואי, יש לכם עם מי לדבר בכל רגע נתון.

אפליקציה לתרמילאים עם לחצן מצוקה ששולח את מיקומכם ומאפשר לכם לדעת היכן נמצאים שירותי רפואה סביבכם בזמן הטיול. הם לא גובים מכם שום עמלה על השירות הזה, החברת ביטוח משלמת לסוכנות!

שאלות ותשובות לגבי ביטוח נסיעות לחו"ל

האם אפשר לעשות ביטוח נסיעות כשאתה כבר בחול?

חברות הביטוח מאפשרות לספק כיסוי ביטוח כשאתה בחו"ל מספר ימים בודדים [למקרה ושכחתם לעשות ביטוח]. במידה ותשהו זמן רב בחו"ל, לא יאפשרו לכם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל בשום חברת ביטוח בישראל. במקרים ספציפיים כמו ישראלים שגרים בחו"ל וכו', ניתן לעשות ביטוח נסיעות באישור מיוחד בתוספת פרמיה, הסוכנות שלנו עושה את זה בשיתוף עם מגדל.

האם הביטוח נסיעות מבטח מזוודה שניזוקה בעת שליחת כבודה?

כן, צריך להביא אישור תלונה לחברת התעופה עבור כך ואישור תשובה האם הם מפצים אתכם עבור הנזק שגרמו למזוודה שלכם. חברת הביטוח לא תרצה שתקבלו החזר כספי גם ממנה וגם מחברת התעופה. כמובן שלכל חברת ביטוח יש את סכום הכיסוי הייחודי שלה עבור נזק למזוודה.

האם מקבלים החזר אם הכבודה לא הגיעה לישראל בטיסה חזרה?

השאלה כאן אם מדובר באבדה או איחור. עבור איחור: לא!
עבור אבדה: כן! כמו בנזק, אישור תלונה ואישור תשובת חברת התעופה עבור זה שאיבדה את המזוודה. חשוב לקחת מייל ופרטי קשר נוספים במקרה כזה של אבדת המזוודה כוון שחיייייב אישור של חברת התעופה ותשובה חד משמעית ממנה לגבי הפיצוי שהיא נותנת לכם כדי לגשת עם זה לחברת הביטוח.

איזה פעילויות נחשבות לאקסטרים ומצריכות הרחבת ביטוח נסיעות?

לכל חברת ביטוח יש את ההגדרות שלה – ניתן תמיד למצוא זאת באתר חברת הביטוח בקטגוריה של ביטוח נסיעות [חברות הביטוח מחוייבות להציג זאת על פי הוראת המפקחת על הביטוח]. באופן כללי צלילות, טיפוס, ראפינג ועוד.
טרקים קלים שלא כוללים טיפוס בפועל לא מוגדרים על פי התנאים וגם לא אופניים אבל מומלץ להרחיב באם זו רחיבה בשטח או טרקים בשטחי טבע "קשים ומאתגרים" כדי למנוע בעיות מול חברת הביטוח.

האם פארק מים וספורט ימי מצריכים הרחבת ביטוח?

כן! פארק מים, בננה, אופנוע ים נחשבים לפעילות אקסטרים. בהפניקס אפשר להרחיב תוך כדי טיול בהתראה של 24 שעות. 

האם צריך לבטח מצלמה/לפטופ/פלאפון בנוסף?

כן מלבד מצלמה שמכוסה במגדל עד 300$ ללא תוספת תשלום, בכל חברות הביטוח צריך לבטח את הפריטים האלו.
יש לשים לב שמגדל למשל מצלמה מכוסה לאבדה וגניבה. בפניקס, פספורטכארד וחברות נוספות זה לגניבה בלבד!

מה השלבים בקבלת טיפול רפואי בחו"ל במידה שלא מרגישים טוב?

במגדל, פניקס ובכל חברת ביטוח בישראל יש לבקש מהרופא דוח רפואי מפורט על הטיפול שהתקבל וחשבונית תשלום. מאוד חשוב להקפיד שהדוח הרפואי יכלול 2-3 משפטים על הטיפול שהתקבל כדי שחברת הביטוח תראה מהי סיבת הטיפול הרפואי.

האם יש הבדלים בין ביטוח נסיעות לחו"ל לילד ומבוגר?

בכיסויים אין הבדל אבל במחירים כן. ברוב חברות הביטוח לילד יהיה זול יותר.

חוץ מפספורטכארד שעד גיל 60 זה אותו מחיר.

עד איזה שבוע מבטחים אישה בהריון?

עד שבוע 32, לפעמים גם 34 במקרים חריגים.
 

למה חשוב לשים לב כשעושים ביטוח לאישה בהריון?

שמכסה הטסת בן משפחה קרוב, שמכוסה תקופת ביטוח מעבר לתקופה שנרכשה. כלומר, שלא יהיה מצב שקרה אירוע כלשהו הקשור בהריון, המבוטחת התאשפזה ואז נגמר לה הביטוח…מה עושים? מעתה המבוטחת משלמת הכל מכיסה? אז חשוב לוודא שהביטוח ממשיך לכסות אם הביטוח נגמר.
 

האם ניתן לעשות ביטוח במידה שעשיתי ניתוח בחצי שנה אחרונה? 

כמובן, מגדל ופניקס שואלות שאלון רפואי על 3 חודשים אחורה ופספורטכארד ומרבית חברות הביטוח שואלות 6.
גם אם היה ניתוח, השאלה היא מה מצבו של המבוטח ברגע זה או כמה זמן החמרה עוד יש לו עד הטיסה. לרוב רוכשים כיסוי להרחבה למצב רפואי קיים.
 

אם יש מחלה כרונית איך זה משפיע על הביטוח?

ישנם הרבה סוגים של מחלות כרוניות, השאלה באיזה מצב הלקוח, האם זה קיים שנים והכל יציב או שזו הרעה חדשה שהתרחשה לאחרונה. בכל מקרה השאלה מהי המחלה הכרונית ומה הסטטוס הרפואי של הלקוח. יש לשים לב לעניין חשוב שהרבה לא יודעים, כמו מטייל שסובל מכאבים בגב במשך שנים נחשב כסובל כרוני מכאבי גב ויש להצהיר על זה. כלומר בעיה רפואית קבועה שסובלים ממנה כמו כאבים גם נחשבים למחלה כרונית.
 

איזה ביטוח הכי מומלץ למישהו מעל גיל 65?

לרוב מטיילים מעל גיל 65 יעדיפו שלא להסתבך בעת תביעה עם מילוי מסמכים ושמירת מסמכים רפואיים וכדומה.
ללכן ממולץ פספורטכארד שמספקת נוחות נפלאה בעת תביעה.
מנגד, הפניקס נותנת מחיר טוב לגילאים 65 ומעלה ולכן מי שמחפש כיסויים מעולים ומחיר טוב ירכוש הפניקס וידע שבעת תביעה זה יצריך ממנו מאמץ קל.
 
 

איזה ביטוח מומלץ לנשים בהריון?

בעיקרון כל החברות המובילות מספקות כיסויים מצויינים להריון.

יש הבדלים בסכומי כיסוי למשל מגדל מספקת כיסוי לנושא הריון עד 350,000$  ופספורטכארד עד 200,000$ [שזה גם המון ונדיר ביותר שמגיעים לזה].

חשוב לדעת לגבי הריון שהביטוח לא מכסה הפלה יזומה, טיפולים שגרתיים או הוצאות שאינן הכרחיות מבחינה רפואית לאבחון או טיפול באירוע חירום.

אם לא עשיתי ביטוח לנסיעה ופתאום גיליתי שיש לי ניתוח ולא אוכל לטוס, האם אני עדיין יכולה לעשות ביטוח על מנת שאוכל לבטל את הטיסה?

ממש ממש לא! יבקשו מסמכים רפואיים ויראו שזה קרה לפני רכישה הביטוח.

האם רכיבה על אופנוע נחשבת לאקסטרים?

לא. אלא אם מדובר ברכיבת אופנוע שטח.

חשוב לציין שיש כיסוי לרוכב אופנוע רק במידה ויש רישיון לאופנוע.

האם טרקים יומיים נחשבים לאקסטרים?

נושא מאוד מורכב, תלוי מה כולל הטרק, האם כולל טיפוס, סנפלינג תוך ועוד.

באופן כללי, עצם ההליכה כטרק זה לא מוגדר כאתגרי אבל שילוב של דברים אקסטרימים אז כן חייב להרחיב ספורט אתגרי בפוליסה בהחלט.

האם לקרוז צריך ביטוח מיוחד?

לא. אלא אם במהלך הקרוז עושים ספורט ימי כלשהו.

אם נגנב לי כסף מזומן האם ביטוח מכסה את זה?

לא, בשום חברת ביטוח בישראל.

אין כיסוי גם לציוד רפואי ומשקפיים בשום חברת ביטוח.

האם יש השתתפות עצמית במקרה של גניבה כמו של מצלמה או תיק עם חפצים?

בהתאם לתנאי הפוליסה, במגדל למשל אין בכלל השתתפות עצמית, בפניקס גם לא חוץ מגניבת מצלמה [30$], בפספורטכארד יש 50$ השתתפות עצמית בכל תביעה של גניבה / אבדה של ציוד.

יש לשים לב שלגבי הרחבות ציוד כמו נייד, מחשב, מצלמה ישנן חברות שמכסות גניבה ואבדה כמו מגדל וישנן חברות כמו הפניקס ופספורטכארד שמכסות גניבה בלבד!

האם יש אפשרות לבטח ב-2 חברות במקביל (כפל ביטוח) 
נניח קופת החולים נותנת ביטוח X אבל חברה אחרת נותנת יותר הרחבות?

בעיקרון אתם יכולים לעשות שני ביטוחים אבל בסופו של דבר אתם תקבלו את המחיר המורחב ולא יותר מזה. כלומר החברה השנייה תשלים למה שמגיע לך אבל לא תוכלו להרוויח משתי חברות הביטוח.
 
אבל חשוב לדעת שזה ממש לא מומלץ כי במקרה של משהו רציני כמו אשפוז יקר או ניתוח כל חברה תנסה להפיל על החברה השנייה את התשלום. ואז אתם יכולים למצוא את עצמכם בין שתי חברות ביטוח שכל אחת מנסה להפיל את ההחזר על השנייה ואתם תקבלו את הכסף אחרי הרבה מאוד זמן ועם הרבה כאב ראש וטרטורים.
 

האם כיסוי לתאונות אישיות כלול במחיר הביטוח?

כן, זה כלול בביטוח הבסיסי ואין צורך לרכוש אותו. כשרואים אפשרות לתוספת של פיצוי כספי לתאונות אישיות מדובר לפיצוי על מצב של נכות או מוות ולא לתאונה רגילה או מחלה וכדומה.

ביטוחים שונים שיצא לנו לעשות

כל פעם עשינו את הביטוח בהתאם לסוג טיול שהיה לנו.

כשטסנו ל7 חודשים למזרח אסיה עשינו את הביטוח נסיעות של הפניקס מוצ'ילר.

למה?

הפניקס מוצ'ילר נתנו ביטוח מקיף מאוד, ללא השתתפות עצמית במחיר הכי טוב שענה לכל מה שהיינו צריכים.

מאחר שתכננו לעשות טרקים ולעשות אטרקציות אתגריות, רצינו משהו שיכסה אותנו בכל מצב שנהיה בו כולל איתור וחילוץ.

במהלך הטיול ביקרתי פעמיים בבית חולים. פעם אחת בתאילנד ופעם שנייה בהודו.

בזמן הטיול שלחתי לחברה את כל המסמכים מהרופא והקבלות של הטיפול וקיבלתי החזר מלא.

את הביטוח בהתחלה עשינו לחצי שנה ובמהלך הטיול הארכנו לעוד חודש. התקשורת איתם היתה מעולה ולא היתה בעיה להאריך את הביטוח.

מאחר שטיילנו במדינות זולות, הטיפולים לא עלו הרבה כסף ולכן פחות הפריע לנו לשלם מהחשבון שלנו ורק אחרי זה לקבל החזר וזו הסיבה שעשינו פניקס ולא פספורטכארד למשל שמשלמת במקום.

כתבתי פוסט מפורט יותר לגבי ביטוח לתרמילאים. קישור לפוסט על ביטוח לטיול תרמילאים.

לרוב הטיולים הקצרים אני עושה ביטוח של פספורטכארד.

למה?

בגלל שיצא לי כבר מספר פעמים להיות בבתי חולים במהלך הטיולים שלי ופעמיים לא קיבלתי את המזוודה שלי כשנחתתי 🙂

כן יש לי לפעמים קצת נאחס.  היתרון הגדול של פספורטכארד הוא שהם נותנים כרטיס נטען ובמקרה שקורה משהו כמו מזוודה שלא הגיעה או ביקור בבית חולים, הם מטעינים לכם את הכרטיס על המקום ואז אפשר להשתמש בכרטיס כמו כרטיס אשראי.

זה יתרון ממש גדול, כי בעצם אתם לא מוציאים כסף וצריכים אחרי זה לחכות עד שמקבלים את הכסף חזרה. בביטוח אחר כשלא קיבלתי את התיק שלי בויאטנם קניתי לי כל מיני דברים לאותו היום ושכחתי לשמור את הקבלות ולכן לא קיבלתי החזר על כך.

אם היה לי אז את הפספורטכארד הייתי מקבלת ישר את הכסף לכרטיס וקונה איתו מה שאני צריכה עד 150 דולר. ביטוח פספורטכארד הוא הכי יקר מבין הביטוחים, אבל לדעתי הוא מאפשר לטוס בראש שקט והוא לגמרי שווה את המחיר.

בחופשות הרגילות שלנו רומן עושה ביטוח של מגדל,  זהו הביטוח הכי משתלם בתמורה למחיר ובעיקרון לטיולים רגילים וחופשות הוא הכי טוב לדעתי. גם זול וגם מכסה המון מצבים.

אופציה מעולה למי שאין לו בעיה לשלם ולהביא קבלה בעת תביעה חלילה.

ביטוח לחו"ל לישראלים שעושים רילוקיישן לחו"ל 

דודה שלי הסבה את תשומת ליבי לביטוח שהיא עשתה והיתה מאוד מרוצה ממנו. ביטוח של חברת דוידשילד. זוהי חברה שעושה ביטוח בריאות לישראלים ששוהים בחו"ל במסגרת לימודים, נסיעת עבודה או רילוקיישן. לי אין נסיון אישי איתם אבל נראה לי שטוב להכיר את האפשרות הזאת.

הערות נוספות לגבי ביטוח לחו"ל

מומלץ לעשות את הביטוח ישר אחרי הזמנת הטיסות, כי אם חס וחלילה קורה משהו בנסיבות הנכללות בפוליסה (בדרך כלל מצב בריאותי קשה שלכם או של קרוב משפחה מדרגה ראשונה), אז הביטוח יכסה את הוצאות הטיסה והמלון שהוזמנו מראש במידה ותיאלצו לבטל את החופשה.

כשעושים ביטוח חשוב לשים לב מה הביטוח כולל ומה לא.

חשוב לשים לב לסכום כיסוי ליום אשפוז.

חשוב לבדוק אם יש מגבלה למספר ימי האשפוז שהביטוח מאפשר.

חשוב לשים לב כמו עולות תוספות כמו ביטוח פלאפון, מחשב נייד, מטען ועוד.

*** אינני סוכנת ביטוח. מה שכתבתי זה על סמך נסיון אישי ואיננו תחליף ליעוץ מסוכנות ביטוח.

24 תגובות בנושא “איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לחו"ל?”

 • לא ברור לי בכלל נושא הפספורט כארד.
  אוקיי מקבלים כרטיס נטען למקרה חירום (לא מעניין אותי כרגע כבודה אלא רק מצב רפואי)
  מה אמורים לעשות עם הכרטיס אם חלילה נמצאים בבית חולים אישפוז וכאלה? צריך ליצור קשר טלפוני עם פספורט כדי שיטענו את הכרטיס ב 1000 דולר נניח ??? ואיך יוצרים איתם קשר למי שאין כרטיס סים בחו"ל ? צריך להתקשר אליהם הרי לטלפון קווי..משמע שאי פאשר להשיג אותם דרך אפליקציות כמו וואטאפ ,אלא דרך טלפון ציבורי וכו' (במקרה שמישהו נוסע לבד זה קצת בעיה בשבילו) . ואיזה בתי חולים בחו"ל מקבלים כרטיס נטען של פספורט ? הבית חולים מגהץ את הכרטיס כתשלום בתור אשראי לכל דבר או שצריך למשוך כסף מזומן מהטעינה , דרך כספומט נגיש ?

  • היי גיל. שאלת שאלות חשובות ואני מניחה שעוד הרבה אנשים שואלים אותם אז אענה בהרחבה.
   יוצרים קשר עם מוקד החירום לפני שהולכים למקום הרפואי והם מטעינים את הכרטיס הנטען במספיק כסף שהלקוח יצטרך. אפשר גם ליצור איתם קשר בזמן השהות בבית חולים ברגע התשלום.
   יש כמה אופציות:
   שיחת חינם מטלפון קווי בעולם
   שיחת סקייפ
   שיחת רגילה אם יש סים.
   אציין כי פעמים רבות החברה
   safe4you
   מדברים עם פספורטכארד בשביל הלקוח שנמצא על הקו בשיחת וואטסאפ ושומע את השיחה. זאת כוון שישנם לא מעט מטייילים שנמצאים בבעיה ביצירת הקשר איתם.
   פספורטכראד זהו זהו כרטיס אשראי של מסטרקארד – כמעט כל מקום בעולם מקבל אותו בניגוד לאמריקן אקספרס נניח. משלמים איתו ממש כרגיל עבור הטיפול. במידה ואין אפשרות לשלם עם האשראי, הם מספקים קוד להוציא כסף מהכרטיס בכספומט.
   .

   • תודה על התשובה ואני אתייחס לסיפא של דברייך. נניח לפלוני לא הגיעה המזוודה , הבנתי שפספורט מטעינה ב 150 דולר ככסף "להתארגנות" בשביל בגדים וכו'…איך יש להם פיקוח מה עושים עם הכסף . כל אחד שמקבל את הפיצוי הזה , יכול בעצם לעשות קניות כאוות נפשו במסגרת הנ"ל (בשמים.מסעדה.אטרקציות וכו ) אם זה כרטיס אשראי לכל דבר . הרי אין להם כאן פיקוח על השימוש בפיצוי.
    ובנושא היותו כרטיס אשראי מאסטר כארד לכל דבר , אז אני מבין שבעצם כל מקום שמכבד מאסטרכארד גם יכבד את פספורטכארד…אז בעצם הקוד שהם מספקים (שציינת) זה רלוונטי רק למקומות שלא ניתן לשלם בהם עם מאסטרכארד (אגב את הקוד הם מספקים במעמד הנפקת הכרטיס או רק במידה ולא ניתן להשתמש בו) . חבל רק שנציגי השירות של פספורט לא יודעים לתת תשובות כמו שאת נותנת ומתחמקים ממענה .

 • הי נופרוש, מה העניינים?

  תודה רבה על הפוסט! מאד שימושי.
  אני חייב לשתף בשבילך ובשביל שאר הגולשים שמחפשים ביטוח לחופשה קצרה – הזמנתי חופשה של מספר ימים באירופה, והתקשרתי לסוכנות הביטוח שציינת. הם אמנם נותנים שירות מצויין, אבל מבחינת כיסוי ומחיר לא היתה להם פוליסה שיכולה להתחרות בפוליסה של "למטייל FIRST CLASS" – זו פוליסה שהיתה אפילו מעט זולה יותר מפספורט כארד, וכוללת ללא תוספת תשלום הרחבות כמו ביטול או קיצור נסיעה, תאונות אישיות וכבודה. וכמובן – ללא השתתפות עצמית במקרה אשפוז.

  • היי ניר 🙂 הכל טוב . תודה על התגובה
   ביררתי את הנושא עם סוכן ביטוח. הביטוח של למטייל הוא דרך ביטוח הראל.
   המחירים בהראל סבירים כלומר הם כמו במגדל מינוס פלוס, אין שם איזו הוזלה:) מגדל עולה 2.5$ ליום גם כן.
   הפניקס זולים יותר בכל הפרמטריים. בפניקס עולה 2$ למבוגר ו-1.9$ לילד.
   פספורטכארד מעט יקרה יותר למשל 2.6$ ליום לעומת 2.5$ בהראל למבוגר אבל יש לה יתרון ברור עם הכרטיס.

   לגבי הפוליסה, פניקס ומגדל נותנות עד 5,000,000$ לעומת 2,500,000$ בהראל.
   דבר נוסף, במגדל ובפניקס אין בכלל השתתפות עצמית, בהראל זה רק בעת אשפוז! רוב המקרים אינם אשפוז אלה בדיקות, תרופות וכו'.

   גם במגדל ובפניקס בעת אשפוז מעל 24 שעות משלמים ישירות לבית החולים ולא משלם הלקוח .
   חברת החילוץ של מגדל ופניקס ופספורטכארד זו חיליק מגנוס שהם מעולים!

 • היי, תודה על הפוסט.
  לא הזכרת את AIG, מסיבה מסויימת?

  • היי דניאל 🙂 תודה על התגובה
   כתבתי את הפוסט על סמך הנסיון האישי שלי והאמת שלא יצא לי לעשות ביטוח דרך AIG. אין לי משהו נגדם או לטובתם כי לא ניסיתי אותם.
   יצא לי לעשות ביטוח של קופת חולים, הפניקס, מגדל ופספורטכארד 🙂

   • לא ברור לי למה המלצות כאלו חמות על פאספורטכארד לטעמי הם יקרים להחריד ומעדיפים תמיד לבטח מקרים בטוחים, הקשר ביין הפרסומת למציאות מאכזבת וירודה,אישית ממליץ לבחור חברות מתחרות שלהם ביטוח לא פחות טוב.

    • היי ראובן .. תודה על התגובה… זה נכון שפספורטכארד יקרים יותר אבל הם נותנים משהו שחברות ביטוח אחרות לא נותנות. יש כאלה שזה מה שחשוב להם. אני המלצתי להעזר בסוכנות שעובדת עם כמה חברות כי הם עוזרים להתאים את הביטוח בהתאם לסגנון טיול ובאמת לפעמים פספורטכארד יהיה פחות מתאים.

 • שלום,
  אנחנו עומדים לטוס לניו יורק לחודש וחצי לביקור אצל הבנים.
  בעבר סוכן הביטוח שלנו עשה את הביטוח, בהראל, ביטוח מורחב.
  הוא הפסיק עם ביטוחים לחו״ל ואנחנו תוהים היכן לבטח.
  אנחנו בני שבעים.
  נהיה רוב הזמן עם המשפחה .
  אשמח לעזרה בעצה.
  בברכה
  רחל לונדון כץ

  • היי רחל ,
   אני כבר מעל שנה עושה את הביטוח שלי דרך
   safe4you
   וגם אחותי ואמא שלי עשו דרכם
   וכולנו מאוד מרוצים. הם מאוד שירותיים ומקצועיים.
   ממליצה לך להתקשר אליהם ולבדוק מולם מחירים

 • בשנים האחרונות עשיתי ביטוח נסיעות דרך פספורט קארד. מאחר והחופשות שלי מתארכות החלטתי לבדוק במקום לעבוד על אוטומט. בהשוואת מחירים מצאתי שפספורט קארד יקרה מאד. מצאתי גם טבלה של משרד האוצר שמדרג את איכות השרות של חברות הביטוח לפי מספר פרמטרים. מסתבר שיש חברות טובות שנותנות שירות טוב בעלות הרבה יותר נמוכה. צמודות בראש הטבלה בנסיעות לחו״ל (2016) עם הציונים הגבוהים ביותר: AIG וביטוח ישיר.
  הפניקס וכלל קיבלו את הציון הנמוך ביותר.

  • היי שרונה,
   תודה רבה על המידע 🙂
   פספורטכארד ידועים כהכי יקרים אבל חוסכים כאב ראש במידה ומשהו אכן קורה.
   בכל אופן לגבי השירות .. בגלל זה אני עובדת מול סוכנות ביטוח ולא מול חברת הביטוח עצמה. ככה כל ההתנהלות היא מול הסוכנות.
   בינתיים לי יצא לקבל שירות ממש טוב אז אני מרוצה 🙂

 • אני רוצה לשאול האם בנוסף לביטוח נסיעות יש צורך לעשות גם ביטוח חיים מאחר וכל החברות ממליצות להוסיף את הביטוח הזה .תודה מראש לכל העונים

  • היי אורן, ביטוח חיים חשוב לעשות בלי קשר לטיולים או לא. זה בעיקר למקרה של מוות וזה לא קשור רק אם טסים לחו"ל או לא.

   • נופר שלום ,בכללי יש לי ביטוח חיים ,השאלה היא האם להוסיף ביטוח חיים לנסיעה הקרובה שלי ,ןהאם הביטוח הקיים שיש לי תופס בחו"ל

 • אורן, אני לא אשת מקצוע. ביטוח חיים למקרי מוות (נניח שלא כולל נכות אחכ) מעניין רק אם יש לך ילדים שישארו אחריך ומישהו צריך לפרנס אותם, או הורים/בן/בת זוג שיכנסו לדיכאון אחכ. ביטוח למקרה נכות זה עניין אחר.
  באלו לא משנה איפה זה קורה – תאונה במקלחת בבית או במקלחת בתאילנד, כל עוד לא התאבדת בתקופה קצרה אחרי עשיית הביטוח, ואת זה צריך לבדוק בפוליסה.

 • היי נופר,
  ראיתי שעשיתם לאחרונה טיול ברומניה ואנחנו נטייל בקרוב ברומניה בסגנון שלכם ל12 ימים.
  לפי הפוסט לא הבנתי מה עדיף בסגנון טיול שכזה מה עדיף – פאספורט קארד או ביטוח במגדל?

  • היי אביה,
   אנחנו עשינו את הביטוח של מגדל והפניקס דרך חברת
   safe4u
   הסיבה שבחרתי בהפניקס זה כי הם מבטחים מצלמות יקרות ולנו יש מצלמה יקרה וההחזר שלהם עד 2000 דולר
   בשאר החברות אין החזר בכזה סכום
   בעלי עשה מגדל כי התנאים טובים והסוכנות המליצה לנו עליו
   ממליצה להתקשר אל הסוכנות ולהתייעץ איזה ביטוח עדיף בהתאם לסגנון טיול שלכם ולמצב בריאותי..

 • מן הראוי שתצייני מה הקשר שלך לחברות הללו , בין אם את מרוויחה כסף מההפנייה אליהן ובין אם תורמים לך לחשיפה של הבלוג.
  מחכים לתגובתך

 • היי נופר . קראתי את הפוסט שלך וגם התגובות ורציתי רק לספר לך שאני עשיתי לי ולאשתי השוואה מעמיקה לפני שרכשתי לנו ולילדים ביטוח לפני הנסיעה שלנו בסוכות ובסוף עשיתי את הביטוח בלמטייל . הם עושים את הביטוח של הראל עם הרבה שיפורים שיתכן שלא ידעת : 1. הם היו יותר זולים מפספורטקארד בכ-30 אחוז! (ולנו משפחה של 5 זה יצא המון כסף) 2. אין אצלם השתתפות עצמית בכלל (כמו בפספורטכארד) וגם יש להם אפליקציה שמאפשרת לך אם אתה בחול לקבל את הכסף שנדרש לך למימון כל ביקור רפואי ותרופות מיד לכרטיס האשראי שלך – אני בפרוש ממליץ .

  • 🙂 היי יובל . תודה רבה על ההמלצה
   האמת שהאפליקציה בהראל חדשה. יש להם השתתפות עצמית אבל
   במקרה של ילדים בהראל יש מחיר לא רע, תלוי בהרחבות שיש,
   כמי ביטוח ביטול טיסה וכו׳
   בכל אופן זה יכול לצאת משתלם באמת יותר מפספורטכארד אבל זה לא רק אצל למטייל גם סוכנויות אחרות מציעות את זה. בגלל זה אני בעד סוכנות ביטוח ולא חברת ביטוח ספצפית
   כי הם יכולים להתאים את סוג הביטוח שיתאים לפי סגנון הטיול ובמחיר משתלם יותר

   • המחיר גם למבוגרים ,לי ולאשתי היו זולים בכ30אחוס מפספורטכארד ומי שעושה בלמטייל אין לו השתתפות עצמית . כך שזה היה בהרבה יותר שווה. את הפוליסה ידינו באינטרנט דרך סוכנות הביטוח של למטייל. אנחנו נסענו ל11,ימים וההפרש במחיר היה גדול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *