כנס ITB ברלין – מנקודת מבט של בלוגרית טיולים

מאת: נופר רונן

לפני מספר ימים הייתי בכנס ITB בברלין. זהו אחד הכנסים הגדולים בעולם בתחום הזה. עד כה הלכתי לכנסים שהיו מיועדים לבלוגרים בלבד TBEX, אבל הפעם החלטתי ללכת לכנס שפתוח לכולם ולראות איך זה. ניסיתי לקרוא קצת על הכנס ומה לצפות בתור בלוגרית ולא מצאתי יותר מדי מידע באינטרנט ולכן החלטתי לכתוב פוסט על החוויה האישית שלי וגם על נושאים לוגיסטיים.

הרשמה לבלוגרים

מסתבר שבתור בלוגר יש אפשרות לקבל כרטיס כניסה חינם לכנס אם עומדים בתנאים מסויימים (אני בהתחלה לא ידעתי את זה ורכשתי כרטיס בעלות 60 יורו לשלושה ימים… אבל זה כי אני חסרת סבלנות ולא קראתי את ההוראות כמו שצריך:)).

היתרון ברישום כבלוגר זה שיש אפשרות להשתתף בספיד דייטינג עם חברות בתחום התיירות. משהו שיכול מאוד לעזור מבחינה עסקית לבלוג.

תנאי הקבלה בתור בלוגר

כדי לקבל כרטיס כניסה כבלוגר צריך לעמוד בתנאים הבאים

 1. שיהיה לך בלוג מעל לחצי שנה
 2. שיהיו לבלוג מעל 4000 מבקרים בחודש

צריך לשלוח צילומי מסך של אנליטיקס שיוכיחו את מספר המבקרים בחודש. לאחר הרישום קיבלתי מייל שהרישום שלי התקבל והוא בתהליך טיפול ושעוד כמה ימים אקבל את האישור במידה ואעמוד בתנאים.

ובאמת לאחר מספר ימים קיבלתי מייל עם אישור לכך שעמדתי בתנאים וצורף אליו הכרטיס כניסה שלי להדפסה. בנוסף קיבלתי יוזר וסיסמא להכנס למערכת ובה הייתי צריכה למלא את הפרופיל של הבלוג שלי שישמש אחר כך גם לרישום לספיד דייטינג. תשקיעו זמן בפרופיל שלכם כי זהו הפרופיל שהחברות יראו בזמן קביעת הפגישות לספיד דייטינג ועל פיו הם יחליטו אם הם רוצים להפגש איתכם או לא.

רישום לספיד דייטינג

נרשמתי לכנס בחודש ינואר. בתחילת חודש פברואר נשלח אליי מייל שמתחיל הרישום לספיד דייטינג.


הפגישות לספיד דייטינג מתמלאות ממש במהירות ולכן כשאתם מקבלים את המייל שמתחיל הרישום לפגישות, אני ממליצה לכם להכנס אליו מהר ככל האפשר ולחפש את החברות שמתאימות לנישה של הבלוג שלכם ולשלוח להם בקשה לפגישה.

חשוב מאוד לדעת שיש רק שעה וחצי לספיד דייטינג ויש רק 9 חברות שתוכלו לפגוש בזמן הזה. ברגע שיש התאמה לפגישה לא תוכלו לבטל אותה ולכן חשוב לפנות רק לחברות שיעניינו אותכם להפגש איתם ולא לנסות רנדומלית הרבה פגישות.

אני ממליצה לצרף גם מכתב קצר לכל מי שאתם שולחים אליו בקשה, כי יש הרבה בלוגרים שיפנו לחברה הזאת גם וחשוב שתדגישו במכתב הזה למה אתם יכולים להתאים לשיתוף פעולה איתם ספציפית (אל תכתבו מכתב גנרי לכולם אלא משהו אישי). במידה והחברה תאשר את הפגישה אתם תקבלו על כך מייל על ההתאמה.

במידה ולא תאושרו אתם תקבלו גם מייל שאומר שהם לא אישרו את הפגישה ובדרך כלל יהיה מצורף גם מכתב עם סיבה לסירוב. אני קיבלתי כמה סירובים בגלל קהל היעד של הבלוג. למשל  חברה שמחפשת קהל יעד דובר גרמנית ואצלי הקהל הוא דוברי אנגלית או עברית.

הכנה לפני הגעה לכנס

הכנס הזה הוא אחד הכנס הכי גדול שיצא לי להיות בו ובהתחלה שהגעתי לשם פשוט עמדתי בתדהמה ולא ידעתי מה לעשות ולכן חשוב לעשות קצת הכנה לפני הכנס על מנת להוציא ממנו את המיטב.

בכנס יש נציגות של 180 מדינות ולכל מדינה יש המון דוכנים עם נציגויות מהמון חברות. זה מטורף!!!

לכן לפני הכנס אני ממליצה לחשוב על המדינות שהכי מעניינות אתכם מבחינת שיתופי פעולה ולבדוק באיזה מיקומים הם יהיו. יש מפה לכנס באתר של ITB ושם תוכלו לראות איפה כל המדינות ממוקמות.

בנוסף יש הרבה הרצאות (חלקן באנגלית וחלקן בגרמנית). מאחר שזה לא כנס רק לבלוגרים, הרבה מההרצאות לא רלוונטיות עבור בלוגרים. לכן חשוב לעבור על ההרצאות שיש ולראות באיזה שעות הן והיכן. ממליצה להגיע להרצאה 15 דקות לפני כי הן ההרצאות מתמלאות במהירות ואם אין מקום לשבת לא יכניסו אתכם. האמת שלי זה קרה, שההרצאה כבר היתה מלאה ולא רצו להכניס אותי אבל במקרה העובדת ראתה שיש לי תג של בלוגרית והכניסה אותי בכל זאת (אבל לא בטוחה שתמיד הם עושים את זה אז עדיף להגיע לפני וגם ישבתי על הרצפה אז זה פחות נעים).

חשוב מאוד להגיע עם כרטיסי ביקור , ערכות מדיה והכרטיס שקיבלתם במייל מודפס.

כנס ITB

דברים כלליים שטוב לדעת

בכנס יש wifi חופשי. המון מסעדות ודוכני קפה ואוכל רחוב. המחירים בכנס יחסית סבירים אבל המים ממש יקרים בערך 4 יורו לבקבוק קטן ולכן אני ממליצה לקנות מים בחוץ.

צריך לבוא עם הכרטיס מודפס (ממליצה להדפיס צבעוני) ואפשר ללכת לדלפקים בכניסה של הpress כדי לבקש שרשרת עם תופסן לכרטיס כדי שתוכלו לשים אותו סביב הצוואר.

יש בכנס שמירת חפצים ומעילים. מחיר לשמירת מעיל עולה 2.5 יורו ולמזוודה 4 יורו.

בגלל שהכנס כל כך גדול יש גם שאטלים בחוץ. ויש גם הרבה עמדות אינפורמציה שתוכלו שם לבקש עזרה והכוונה כדי לדעת לאן ללכת. אפשר גם לקבל מפה שתעזור לכם להתמצא שם.

כנס ITB עבור בלוגרים

כפי שציינתי לפני, הכנס הזה עצום! הייתי שם במשך חמישה ימים כל יום כמה שעות ועדיין לא יצא לי לראות הכל. ביום הראשון הייתי המומה מדי ורק הסתובבתי בין החדרים. ביום השני באתי מאופסת יותר והלכתי לחדרים ספציפיים בהתאם למדינות שעניינו אותי וגם ביום השני היה את הספידדייטינג שהיה מאוד מרשים ומאוד מהיר 🙂

מאחר שעוברים מלא אנשים בכל עמדה, לנציגים אין הרבה זמן לדבר ובנוסף לא תמיד הם פנויים. אם אתם באים לכנס הזה במטרה ליצור שיתופי פעולה, אתם חייבים להיות אקטיביים ולגשת לעמדות ולהציג את עצמם. בסופו של דבר המטרה היא לצאת עם כרטיסי ביקור של הPR/Marketing של העמדות שמעניינות אתכם, על מנת שאחרי זה תוכלו לפנות אליהם אישית במייל ולדון על השיתוף פעולה. היו מספר עמדות שדווקא מי שאחראי לשיתופי פעולה עם בלוגרים היה פנוי ויצא לי לדבר מספר דקות ולא רק לתת ולקחת כרטיס עסקי.

יצא לי גם להיות בהרצאה על SEO  של Fili Wiese עובד לשעבר בגוגל ובתחום כבר 14 שנה. ההרצאה היתה מאוד מקצועית ומועילה ואפילו יצא לי לשאול את Fili עוד כמה שאלות בסוף ההרצאה.

היו עוד הרבה הרצאות אבל בגלל שהייתי קצת בשוק ביום הראשון אז בדיעבד גיליתי שפיספסתי עוד איזה הרצאה שיכלה להיות מעניינת עבורי.

דרך אגב , אם אתם מתעניינים בעולם קידום אתרים ומחפשים פוסטים מעניינים בתחום, אז לי יצא להעזר הרבה באתר של בחור מקסים ששמו עידן בן אור. הוא אחד התותחים בתחום בארץ ואין ספק שתוכלו לקבל הרבה מידע באתר שלו לגבי הנושא ועוד טיפים מאוד מעניינים שיכולים לעזור לכם בקידום האתר. לאתר קידום אתרים של עידן

הכנס באופן כללי

מעבר לכך שהכנס הזה הוא הזדמנות מעולה ליצור שיתופי פעולה הוא גם מרשים ומעניין ביותר . הרגשתי כאילו אני מבקרת בכל העולם בכמה ימים. כל מדינה היתה עם תפאורה בהתאם למאפיינים שלה ואפילו לאזורים שונים באותה מדינה היו תפאורות שונות. בנוסף היו מופעים ואנשים מחופשים. היו אפילו מזכרות קטנות שהיה אפשר לקחת והיו מדינות שהגישו מטעמים של אוכל מקומי. היו גם מצגות, משחקים, הפעלות ומיצגים מיוחדים. קהל היעד היה מגוון ביותר, אנשי עסקים, משפחות, בלוגרים, זוגות, יחידים, צעירים ומבוגרים. הכנס גם מאפשר לראות יעדים שלא חשבתם/הכרתם לפני והם יכולים להתאים לבלוג שלכם.

לסיכום,

אם אתם בלוגרים אני ממליצה בחום להגיע לכנס ITB . במיוחד לכאלה שהבלוג הוא העסק שלהם ולא רק כתחביב. הספיד דייטינג היה מאוד מועיל והפגיש אותי עם חברות שלא יצא לי להכיר לפני (וגם ליצור קשר פנים אל מול פנים הרבה יותר טוב מאש רבמייל). יצאתי מהכנס עם אפשרויות שונות לשיתופי פעולה ורעיונות ליעדים חדשים ואני מתרגשת לראות מה יצא מזה. בכל אופן אני מחכה כבר לכנס של שנה הבאה 🙂

6 תגובות בנושא “כנס ITB ברלין – מנקודת מבט של בלוגרית טיולים”

 • פוסט מעולה! מאד מעניין מה שאמרת על הכנס וההזדמנויות שהוא מציע. תודה על הפירוט 🙂

 • בתור מי שהיתה בתערוכות מקצועיות בגרמניה סכמת יפה מאוד אבל חשוב לציין, שנעלי הליכה טובות ולא חדשות ולא על עקבים הם מאסט.אשמח להבין יותר האם בגלל שאת כותבת גם באנגלית הם התרשמו?מקהל היעד שלך?מה זה שיתופי פעולה מבחינתך?

  • היי גילי 🙂 צודקת נעלי הליכה נוחות זה משהו מאוד חשוב. הרגשתי שהיו כאלה שהתרשמו מכך שהבלוג בעברית ובאנגלית ושיש לי כמות עוקבים יחסית גדולה והשהעוקבים מאוד אקטיבים ומגיבים הרבה.
   שיתוף פעולה מבחינתי זה יכול להיות הרבה סוגים זה יכול להיות תוכנית שותפים עם זה חברה שיש לה תוכנית שותפים, זה יכול להיות אירוח במלון, זה יכול להיות הזמנה לטיול שממומן על ידי לשכת תיירות של יעד מסויים ובעצם כל דבר שיכול לעזור בסבסוד הטיול או בהכנסת רווחים. מבחינתי גם יצירת קשר ראשוני על מנת שבהמשך אולי נוכל לשתף פעולה הוא גם הישג טוב.
   מה זה שיתופי פעולה מבחינתך?

 • הספיד דייטינג נשמע רעיון ממש טוב.
  נראה שזה כנס/תערוכה ממש מרשים. היה מעניין לקרוא על החוויות שלך כבלוגרית 🙂

כתיבת תגובה

יש להזין תגובהיש להזין שם יש להזין כתובת מייל תקינה מייל לא תקין
תודה! תגובתך נוספה בהצלחה וממתינה לאישור
שגיאה בהוספת ההודעה, אנא נסה שנית מאוחר יותר

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *