סיור אוכל טעים ומרתק – ללמוד על אתונה דרך האוכל

מאת: נופר רונן

לא יצא לנו לעשות הרבה סיורי אוכל בעבר אבל אחרי הסיור הזה באתונה יכול להיות שנתחיל לעשות יותר סיורי אוכל בעתיד. הזמנו את הסיור מראש דרך חברת Alternative Athens. ראיתי מספר חברות שעושות סיורי אוכל אבל אורך הסיור (4 שעות) ומספר העצירות לטעימות אוכל (8 עצירות) נראו כדיל שווה ביותר בתמורה למחיר של הסיור. והסתבר שזאת היתה בחירה מעולה.

המדריך שלנו, אנדראס היה ממש מקסים ובעל ידע נרחב. האנגלית שלו היתה מאוד ברורה והיה כיף לשמוע את הסיפורים שלו. יצאנו שבעים ומאוד מרוצים מהסיור. ואני חושבת שאם אתם חובבי אוכל ואוהבים לנסות מאכלים חדשים ותוך כדי גם ללמוד על העיר ועל האוכל אתם גם ממש תהנו.

היינו קבוצה קטנה של חמישה אנשים ומדריך מקסים אנדראס. נפגשנו בבוקר במיקום מרכזי והעצירה הראשונה שלנו היתה בבית קפה מקומי כדי לשתות קפה מסורתי.

זאת כבר היתה התחלה טובה לסיור, מאחר שלא הספקתי לשתות קפה לפני. האמת שגם לא אכלנו ארוחת בוקר כי רצינו לשמור מקום לאוכל בסיור ומזל שכך כי היה כל כך הרבה אוכל תוך כדי.

בסיור היו הרבה עצירות של אוכל אבל גם הלכנו הרבה ויצא לנו לראות את כל האזורים המרכזיים באתונה בנוסף המדריך סיפר לנו המון סיפורים מרתקים על העיר וגם באמצעות האוכל יצא לנו ללמוד עוד על התרבות היוונית ועל אתונה בפרט.

אני לא רוצה לספר לכם על כל המאכלים שאכלנו כדי שתהיה לכם גם הפתעה תוך כדי הסיור, אבל אני אציין מספר דברים ואראה לכם מספר תמונות כדי שתראו קצת את החוויה הקולינרית . יצא לנו לנסות הרבה מאכלים מקומיים ומוצרים מתוצרת יוון. האיכות של האוכל היתה גבוהה. ולמרות שבשלב מסויים הייתה כבר שבעה ושיכורה (כן היה גם יין תוך כדי הסיור), לא יכלתי שלא לנסות את כל המאכלים תוך כדי הסיור.


אהבתי מאוד שהיינו קבוצה קטנה ושוחחנו אחד עם השני תוך כדי טעימות האוכל. היה איתנו זוג מאנגליה ובחור משבדיה. מסתבר שהבחור הוא צלם שמטייל כבר 19 חודשים בעולם והוא מתכנן לטייל בכל העולם תוך 4 שנים בערך. מטורף לא? סיורים היא דרך נפלאה להכיר אנשים חדשים מכל העולם.

אם יש לכם אלרגיה או רגישות למזון אתם יכולים להודיע מראש והם התחשבו בכך במהלך הסיור. אני ממליצה לבוא עם נעליים נוחות כי הולכים די הרבה ולבוא עם בטן ריקה כי אוכלים הרבה 🙂

האוכל היווני הוא ממש טעים והסיור היה מגוון. הרגשתי שבחירת המנות ובניית מסלול הסיור היתה מתוכננת בקפידה ובצורה כיפית. אנחנו לרוב עושים סיור הליכה בכל יעד חדש שאנחנו נמצאים בו אבל הסיור אוכל כלל גם הרבה סיפורים היסטוריים על העיר וגם הליכה באזורים חשובים בעיר.

יצאנו שבעים ומאוד מרוצים מהסיור. ואני חושבת שאם אתם חובבי אוכל ואוהבים לנסות מאכלים חדשים ותוך כדי גם ללמוד על אתונה ועל האוכל אתם גם ממש תהנו.

* ההשתתפות בסיור היתה במסגרת שיתוף פעולה עם החברה

12 תגובות בנושא “סיור אוכל טעים ומרתק – ללמוד על אתונה דרך האוכל”

כתיבת תגובה

יש להזין תגובהיש להזין שם יש להזין כתובת מייל תקינה מייל לא תקין
תודה! תגובתך נוספה בהצלחה וממתינה לאישור
שגיאה בהוספת ההודעה, אנא נסה שנית מאוחר יותר

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *